Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon MG4250 - Nierówno drukuje po instalacji CISS

emil134679 15 Aug 2018 14:08 1359 3
    emil134679
    Level 13  
    Witam wszystkich,
    Mam problem ze swoją drukarką, wrzucam test dysz oraz przykładową wydrukowaną tabelę:
    Canon MG4250 - Nierówno drukuje po instalacji CISSCanon MG4250 - Nierówno drukuje po instalacji CISS
    Jak widać na teście, czarny lekko szwankuje, druk nie jest idealny, lecz tabela idealnie przedstawia zagadnienie.

Problem "rozjechanych" wydruków pojawił się po instalacji systemu CISS, na pomoc sprzedającego nie mam niestety co liczyć, brak kontaktu, system zakupiony był nowy.
    Wszystkie funkcje drukarki tj. czyszczenie czegokolwiek, kalibracje i tym podobne zostały wykonane, bez rezultatów.
    Jestem w 100% pewny że system został zamontowany dobrze, że nie ma nigdzie oporu, nic nie "ciągnie" kartridży, poruszają się swobodnie oraz są to oryginały.

Czy to może być kwestia kartridży? Czy może ma ktoś jakiś inny pomysł?
    Proszę o poradę, zmagam się z problemem od ponad roku.
    fifek62
    Level 23  
    Zapewne przy instalacji zabrudziłeś tasiemkę enkodera(taka przyciemniona półprzeźroczysta). Wyczyść ją najlepiej jakimś alkoholem np. denaturatem lub zmywaczem do paznokci i powinno pomóc. Żeby zobaczyć, o która chodzi wpisz w "encoder strip", po otwarciu klapy zjawi Ci się :)
    emil134679
    Level 13  
    Taśma enkodera była wyraźnie brudna w jednym miejscu (nie jestem pewien choć być może że właśnie w miejscu w którym wystąpiły problemy z drukowaniem), zostało to wyczyszczone kilkukrotnie, obustronnie spirytusem, niestety bez większej poprawy. Wykonałem czyszczenie bez rozbierania drukarki. Może to być powód kiepskich rezultatów? Przyłożyć się do tego bardziej poważnie czy szukać przyczyny w innym miejscu, mimo iż nie mam szczerze pojęcia gdzie?
    fifek62
    Level 23  
    Tasiemka musi być idealnie czysta jeśli widzisz smugi lub zabrudzenia jeszcze jakieś to musisz wyczyścić. Zatkaj czujnik otwierania klapy i sprawdź (znajduje się z prawej strony i na otwartej klapie widząc pojemniki puść coś do druku. Patrz wtedy czy karetka z tuszami gdzieś nie przeskakuje bądź czy o coś nie haczy.