Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Volvo V40 2016 - Radio wycisza się po minucie po wymianie modułu antenowego

tacim 15 Aug 2018 16:11 1113 12
    tacim
    Level 13  
    Witam Was serdecznie mam problem bo musiałem wymienić w Volvo V40 2016 rok uszkodzony moduł antenowy radia (tag go nazywają) znajdujący się pod fotelem kierowcy. Wszystko chodzi ładnie tylko , że po ok minucie wycisza cały system i grobowa cisza. Pomaga ponowne uruchomienie auta lecz tylko na minutę. Wyłącza sterowanie głośnością w kierownicy i na gałce. Jeden z kolegów podpowiadał, że to blokada MOS.
    tacim
    Level 13  
    Sam sobie pomogę częściowo z tego co się zorientowałem jest to celowy zabieg firmy i po podmianie elementów radia tak się dzieje. Tak na chłopski rozum wystarczy wylutować scalaka z org i wlutować do nowego powinno ruszyć tylko muszę ustalić która to bestia.
    darens
    Level 22  
    Najniefajniesze jest to że jak fabrycznie nie masz głośników w tylnych drzwiach i je dołożysz to trzeba jechać i je on-line w serwisie Volvo aktywować...Super
    tacim
    Level 13  
    Hehe taka polityka firmy. Pech chciał że mam 2015 roku a vida działa na pewno do 2014.
    tacim
    Level 13  
    Cóż niestety moduł raz zapisany t.j dopisany do auta nie może być dopisany powtórnie nawet przez serwis więc używany odpada - pozostają 2 metody .
    1) droższa zakup nowego czystego modułu i dopisanie go do auta
    2) tańsza bardziej ryzykowna (a może wcale nie ryzykowna jak dla mnie) przelutowanie pamięci z wadliwego modułu oryginalnego do używanego sprawnego. Tylko teraz trzeba ustalić który z nastu scalaków ma dopisane auto.
    Gdyby któryś z forumowiczów miał aż tak szeroką wiedzę, które to ustrojstwo i chciał się nią podzielić to poprosze o info.
    tacim
    Level 13  
    Moja walka trwa niestety tego scalaka ponoć nie da się podmienić bo jest na " kulkach" co sądzicie
    Volvo V40 2016 - Radio wycisza się po minucie po wymianie modułu antenowegoVolvo V40 2016 - Radio wycisza się po minucie po wymianie modułu antenowego
  • Helpful post
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    tacim wrote:
    ponoć nie da się podmienić bo jest na " kulkach" co sądzicie

Nie ma problemu z wymianą.

100 - 200 zł.
    tacim
    Level 13  
    Wielkie dzięki za info .
    Tak myślałem, że mnie w bambuko robi i nie chce mu się nawet dłubać 3 tygodnie czekania i nie da się.
    To muszę specjalistę od elektroniki zmienić.
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    Pytaj w punktach naprawy telefonów lub laptopów - oni mają sprzęt do takiej roboty.
    tacim
    Level 13  
    No po Twoim info już dogadany jestem na jutro, hasło elektronika precyzyjna robi swoje :) własnie chłopak robi takie rzeczy.
    Mam nadzieję, że wreszcie będzie audio w pełnym brzmieniu.
    Mam nauczkę na przyszłość .
    tacim
    Level 13  
    Cóż okazało się, że org jest padnięty. Muszę szukać czystego scalaka za duża wodą.
    tacim
    Level 13  
    Spokojnie można dokodawać do auta ten moduł jak by ktoś miał podobny problem. Auto śmiga aż miło.
    tacim
    Level 13  
    Temat do zamknięcia. Dziękuję Wszystkim za pomoc.

Dodano po 1 [minuty]:

Firma Volvotech Chorzów - magia.