Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Instalator Windows 10 nie wykrywa klawiatury i myszki

15 Sie 2018 17:17 5556 36
  • Poziom 4  
    Witam, mam problem otóż jestem w instalatorze Windows 10 i system nie wykrywa klawiatury i myszki. Grzebałem w biosie 6 godzin i nic, zdjęcia biosu poniżej

Specyfikacja Komputera

Karta Graficzna: Gigabyte GTX 670
    Procesor: Intel Core 2 Quad
    Zasilacz: 480 V W
    Ram: 4GB DDR2
    Dysk: WD Green 3,5" 1TB
    Płyta Głowna: Gigabyte GA-EP43-DS3 Rev. 1
  • Poziom 17  
    Tomasz4292 napisał:
    Windows 10 i system nie wykrywa płyty i myszki

Jakiej płyty nie wykrywa? Jaka myszka?
  • Poziom 4  
    Nie chodziło mi o płyte tylko o klawiature
    Klawiatura: Hykker X-Range
    Myszka: była w zestawie nie wiem jak się nazywa ale też z hykkera (model mk-02)
  • Poziom 17  
    Czy myszka i klawiatura mają własne oprogramowanie pod systemem?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Pokaż, jakie masz ustawienia w zakładce BIOS USB Peripherals.
  • Poziom 17  
    usb mause support na enable

Dodano po 34 [sekundy]:

Czy myszka i klawiatura są na usb?
  • Moderator - Komputery Serwis
    USB Keyboard support oraz USB mouse support - tymi opcjami można się pobawić. Proponuję oba ustawienia przełączyć na Disabled. Do BIOSu nadal się będzie można dostać, ale BIOS nie będzie próbował robić żadnej emulacji klawiatury i myszy starszego typu. Być może wtedy instalator Windows wykryje jedno i drugie.

Ewentualnie oba ustawienia przełączyć na Enabled, jeśli nie zadziała. Być może wykryje się emulowana przez BIOS wersja :)
  • Poziom 4  
    Klawiatura i myszka na usb, uprzedzając pytanie nie nie mam klawiatury na ps2 choć mam taki port, spróbuje później mouse na enable

Dodano po 58 [sekundy]:

dt1 napisał:
    USB Keyboard support oraz USB mouse support - tymi opcjami można się pobawić. Proponuję oba ustawienia przełączyć na Disabled. Do BIOSu nadal się będzie można dostać, ale BIOS nie będzie próbował robić żadnej emulacji klawiatury i myszy starszego typu. Być może wtedy instalator Windows wykryje jedno i drugie.

Ewentualnie oba ustawienia przełączyć na Enabled, jeśli nie zadziała. Być może wykryje się emulowana przez BIOS wersja :)

Spróbuje

Dodano po 10 [minuty]:

Niestety obydwa ustawienia na disabled okazały sie nie wypałem
    Tak samo z enabled
  • Poziom 18  
    Strzelam, że instalator z jakiegoś powodu nie inicjuje sterowników USB. Zdarza się to co prawda przy starszych portach USB 3.0. Jeśli mam rację to podłączenie na czas instalacji klawitury/myszy PS/2 będzie ratunkiem.
    P.S. Próbowałeś zmieniać porty USB do których są podłączone?
  • Poziom 4  
    Myszka i klawiatura działa podczas przywracania
    Więc instalka windowsa nie widzi myszki i klawy

Dodano po 1 [minuty]:

bobycob napisał:
    Strzelam, że instalator z jakiegoś powodu nie inicjuje sterowników USB. Zdarza się to co prawda przy starszych portach USB 3.0. Jeśli mam rację to podłączenie na czas instalacji klawitury/myszy PS/2 będzie ratunkiem.
    P.S. Próbowałeś zmieniać porty USB do których są podłączone?

Nie mam USB 3.0 tylko zwyczajne
    A tak to muszę kupić klawe Ps2 ale spróbuję
  • Poziom 18  
    To był przykład - chodziło o to, że instalator nie ma wbudowanych wszystkich możliwych sterowników - raczej jakieś 95 proc najpopularniejszych. Przy czym nie ma się co dziwić, że stary sprzęt jest nieobsługiwany.
  • Poziom 17  
    Podłącz to co masz i zainstaluj win7 trial. Potem upgrade do win10
  • Poziom 4  
    Zadlugo będzie trwało pobieranie win7 i win 10 znowu
    Przełoże dysk przez kable do kompa zastartuje i zainstaluje system bo klawiaturze w laptopie nie jest na USB tylko bezpośrednio do płyty głównej laptopa (tak myślę) najprawdopodobniej tylko zainstaluje i Przełoże znowu do stacjonarki a przy okazji win 7 też ma ten problem ;)

Dodano po 3 [minuty]:

bobycob napisał:
    instalator nie ma wbudowanych wszystkich możliwych sterowników - raczej jakieś 95 proc najpopularniejszych.
    a masz jakiś Link do sterowników bo wiem jeżeli ma się pena ze sterowników ami to odpali
  • Poziom 18  
    strona producenta

Jeśli nie działa Ci klawiatura czy mysz to sterownika na pendrive tym bardziej nie wskażesz.
    Jeśli masz dostęp do innego komputera opcją jest przygotowanie płyty instalacyjnej ze zintegrowanym zestawem sterowników, lub automatyczna instalacja.

Link

P.S. Opcja emulacji klawiatury dostępna w biosie działa do momentu przełączenia procesora w trym chroniony. Więc najczęściej na etapie bootloadera działa, dalej jest już bios ignorowany.
  • Poziom 4  
    Dzisiaj spróbuję dostać klawe ps/2 a jak nie zadziała Przełoże dysk do lapka
  • Poziom 17  
    Przywróć bios do ustawień fabrycznych. Spróbuj wtedy. Czy ta mysz i klawiatura są sprawne?
  • Poziom 4  
    Czyli jak?
    Optimized defaults? Bo jak tak to robiłem i nic

Dodano po 4 [minuty]:

krzychupar napisał:
    I co ci to da, że przełożysz dysk do laptopa. Chyba nie będziesz instalował systemu na laptopie.
    skoro klawaa od łapka nie jest pod USB tylko pod płytę Głowną to będzie działało zainstaluje system a potem Przełoże do stacjonarki

Dodano po 2 [minuty]:

bartekjasecki napisał:
    Czy ta mysz i klawiatura są sprawne?
    . Na pewno działają na lapku i w trybie przywracania dziala
  • Poziom 17  
    A może po prostu wyciągnąć bateryjkę od biosu na 10 minut?
    Miałam tak samo z klawiatura od Bloody i myszką tej samej firmy. Mimo iż producent nie dodaje do zestawu żadnych dedykowanych sterowników, nie oznacza, że system będzie je miał w swojej bazie.
    Więc proponuje podłączyć najzwyklejszą klawiaturę, u mnie sprawdziła się na USB klawiatura za 10 zł myszkę też podłącz zwykła, prostą na kabel. . Zainstaluj tak system. Wyłącz jednostkę podepnij swoja klawiaturę i myszkę, po zalogowaniu systemu, Windows powinien wykryć nowy sprzęt.
  • Poziom 17  
    Zrób to. Wróci właśnie do ustawień fabrycznych.
  • Poziom 4  
    Niestety, klawiatura z logitecha nie działa, szukam dalej :(
  • Poziom 18  
    PS/2?
    Może jednak warto pomyśleć o innej opcji - czyli instalacji automatycznej :)
    Albo faktycznie instalacja na drugim laptopie.
    Używam do takich rzeczy Linuksa, ręcznie odpalam wirtualizację co pozwala wskazać cały dysk jako urządzenie blokowe. Dysk z tak zainstalowanym systemem można podłączyć bezpośrednio do innego komputera i uruchomić.

potrzebna jest dystrybucja linuksa - wystarczy live, może być Knoppix, obraz systemu do instalacji w formie ISO.
    Z konsoli wydajemy polecenie jako root:
    Cytat:
    kvm -m 1024 --cdrom /katalog/plik.iso --boot d /dev/sda

Wklepałem z pamięci nie mam pewności czy bezbłednie.
    To jest przykład gdzie /dev/sda to nasz dysk na którym chcemy zainstalować system więc warto widzieć co się robi i nie zaorać tego na którym pracujemy.
  • Poziom 4  
    bobycob napisał:
    PS/2?
    Może jednak warto pomyśleć o innej opcji - czyli instalacji automatycznej :)
    Albo faktycznie instalacja na drugim laptopie.
    Używam do takich rzeczy Linuksa, ręcznie odpalam wirtualizację co pozwala wskazać cały dysk jako urządzenie blokowe. Dysk z tak zainstalowanym systemem można podłączyć bezpośrednio do innego komputera i uruchomić.

potrzebna jest dystrybucja linuksa - wystarczy live, może być Knoppix, obraz systemu do instalacji w formie ISO.
    Z konsoli wydajemy polecenie jako root:
    Cytat:
    kvm -m 1024 --cdrom /katalog/plik.iso --boot d /dev/sda

Wklepałem z pamięci nie mam pewności czy bezbłednie.
    To jest przykład gdzie /dev/sda to nasz dysk na którym chcemy zainstalować system więc warto widzieć co się robi i nie zaorać tego na którym pracujemy.

Czekaj, czekaj, ja nie instaluje systemu na ISO, tylko przez format więc na linuxie chyba będę potrzebował pliku ISO? Nie wiem nie jestem mistrzem w komputerach i dlatego pytam
  • Poziom 18  
    Potrzebujesz ISO, ale może być też płyta DVD - wskazujesz mu wtedy bezpośredni napęd płyt. Czyli np /dev/sr0.
    Mało tego.
    Co by nie zepsuć systemu w innym komputerze przygotuj sobie pendrive z konoppixem i uruchom z niego stacjonarkę.
    Płytę włóż do napędu po starcie i wykonaj w konsoli jako root
    Code:
    kvm -m 1024 --cdrom /dev/sr0 --boot d /dev/sda

Przy założeniu, że 1024MB wystarczy, cdrom to /dev/sr0 a hdd do instalacji to /dev/sda
  • Poziom 4  
    Jest problem, bo na dysku mam powiedzmy ważny (bo mam) który waży 28.8 gb, a ja nie chcę to stracić więc co? Wejść na dysk skopiować na dysk i tyle? Bo mam dwa partycje (jedna c druga d) i na d ten plik jest to co zachowie mi się on?
  • Poziom 18  
    Przy tej metodzie co wskazałem instalator normalnie będzie widział partycje. Więc jeśli będziesz wiedział co gdzie masz i sam sobie nie usuniesz powinno być dobrze.
    Trudno mi mówić co masz a co nie ;).
    Ryzyko jest takie samo jak przy normalnej instalacji, rośnie tylko poziom komplikacji przy uruchamianiu instalatora. Instalacja też idzie na innym komputerze (wirtualnym) więc lepiej klucz produktu wpisz po zakończeniu pracy.
  • Poziom 4  
    bobycob napisał:
    Potrzebujesz ISO, ale może być też płyta DVD - wskazujesz mu wtedy bezpośredni napęd płyt. Czyli np /dev/sr0.
    Mało tego.
    Co by nie zepsuć systemu w innym komputerze przygotuj sobie pendrive z konoppixem i uruchom z niego stacjonarkę.
    Płytę włóż do napędu po starcie i wykonaj w konsoli jako root
    Code:
    kvm -m 1024 --cdrom /dev/sr0 --boot d /dev/sda

Przy założeniu, że 1024MB wystarczy, cdrom to /dev/sr0 a hdd do instalacji to /dev/sda

Wiem że teraz możesz mi pomóc, więc pierw, czy nie mogę po prostu na stacjonarce odpalić live cd? bo pen w boot menu będzie działać, a Drugie pytanie o co chodzi z 1024MB? ram? dysk?
  • Poziom 18  
    Możesz odpalić live cd, tylko gdzie włożysz płytę z Windows - pewnie nie masz dwóch napędów. Jeśli odpalamy wirtualną maszynę musimy zapewnić jej odpowiednią ilość pamięci - nie wiem jaki limit ma instaler Windows zakładam, że 1GB starczy.
  • Poziom 4  
    Tu się zdziwisz, mam dwa napędy, a na 2 penach nie starczy knopix i system? Jeden 16gb a drugi 8gb?