Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS A555LJ Nie działa Lewy SHIFT i CTRL po aktywacji systemu

15 Sie 2018 21:39 384 9
  • Poziom 9  
    Witam.

Jak w tytule po aktywacji (tak mysle) przestały mi dzialać klawisze lewy shift i ctrl - wcześniej wszystko działało. Dodatkowo przy pracy na samej baterii po jakimś czasie (20-40 minut) zaczyna migać ekran.. . Proszę o wskazówki.

Laptop: ASUS A555LJ, SYSTEM: Win 10 (oryginalny)

Pozdrawiam.

• Spec od komputerów
    sztoss72 napisał:
    po aktywacji (tak mysle) przestały mi dzialać klawisze lewy shift i ctrl
    - sprawdź na innym systemie - np. jakiś Linux LIVE.
    sztoss72 napisał:
    przy pracy na samej baterii po jakimś czasie (20-40 minut) zaczyna migać ekran
    - standardowa usterka w tym modelu - temat poruszany wielokrotnie - do wymiany matryca (ewentualnie przetwornica LED na płytce z elektroniką matrycy).
  • Poziom 9  
    W sprawie ekranu dziękuje za pomoc na razie bede działał na kablu gdy bede miał chwile czasu odam do serwisu. A z tym linuxem to podasz jakies instrukcje jak to zrobić? BO gdzies kiedy obiło mi sie o uszy ze da się sprawdzić coś na "LINUXIE" bez kompletnej instalacji go, a przy tym bez utraty systemu aktualnego i wszystkich danych które mam.
  • Poziom 9  
    Zmieniłem system WINDOWS na nowy i nie pomogło.. . Czy może ktoś mi odpowiedzieć czy wymiana klawiatury pomoże? Czy to nie problem klawiatury - Usterka pojawiła się z dnia na dzień. PRoszę o odpowiedzć, ponieważ akurat te klawisze są czesto przeze mnie używane.. .

• Spec od komputerów
    sztoss72 napisał:
    Czy to nie problem klawiatury
    - do sprawdzenia testerem lub przez wymianę klawiatury. Problem może też leżeć na płycie głównej.
  • Poziom 34  
    Jak masz pożyczyć od kogoś klawiaturę od komputera, do podepnij przez usb i sprawdź czy na niej działa...

• Spec od komputerów
    Klawiatura na USB nie ma związku z klawiaturą wbudowaną - problem softwarowy został już wykluczony przez
    sztoss72 napisał:
    Zmieniłem system WINDOWS na nowy i nie pomogło
  • Poziom 9  
    sk1977 - czy możesz przybliżyć mi coś o tym testerze?

• Spec od komputerów
    Wpisz np. w wyszukiwarce na znanym portalu aukcyjnym "tester klawiatury"
  • Poziom 9  
    Na tescie nie reaguje klawisz L: shift i ctrl - aczkolwiek prawy alt uruchamia również lewy ctrl i w tedy pokazuje ze jest wszystko ok...