Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Android 7.1 radio - Brak większości funcji Canbus

benekdp 15 Aug 2018 22:30 8976 6
    benekdp
    Level 10  
    Witam serdecznie, sprawa wygląda następująco... Postanowiłem zakupić sobie Radio na androidzie 7.1, w zestawie z modułem canbus.
    Radio dedykowane do samochodów VW, mój samochód to Fabia 2 z końca 2008.

Pierwsza rzecz, po podłączeniu wszystkiego jak należy (mam nadzieję), która mnie zabolała to, to, że wyświetlacz pomiędzy licznikiem i prędkościomierzem umarł - powinno na nim być kanał radiowy/numer utworu i głośność, a jest czarno.

Drugą rzeczą jest to, że nie wyłapuje mi biegu wstecznego i nie pokazuje mi grafiki z czujnikami parkowania i odległością do przeszkody (to już mnie baaaardzo zabolało :(

Ogólnie z tych rzeczy pokazuje mi tylko otwarcie drzwi/klapy, całkowity przebieg, ładowanie akumulatora, a wszystko inne to jakieś bzdury np. Hamulec ręczny zawsze w pozycji ON, ilość paliwa w zbiorniku 127L, obroty zero, prędkość zero etc.

Nie zależy mi na tych parametrach, o których napisałem akapit wyżej tak bardzo jak na czujkach parkowania no i wyświetlaczu pomiędzy zegarami.

Kamerki z tyłu nie podłączałem - jeszcze, oczywiście jak ją podłączę i będę miał obraz z kamerki + narysowany samochodzik z czujkami to będę bardzo happy.

Wyczytałem gdzieś, że można zmienić kod samochodu w takich radiach, bądź zmienić oprogramowanie CAN... ale za żadne skarby nie znalazłem jak tego dokonać.

I jeszcze jedno szybkie pytanie dla pewności... Po włączeniu świateł radio automatycznie zmniejsza jasność, podpięcie kabla ILL załatwi sprawę ?

Dziękuję pięknie za wszelką pomoc i porady
    Pozdrawiam

Radio, to co jest pod linkiem różni się od mojego tylko symbolami na klawiszach analogowych, wszysko inne wygląda tak samo.
    https://allegro.pl/radio-android-vw-skoda-seat-kamera-nawigacja-gps-i7214261625.html#thumb/10
    benekdp
    Level 10  
    Witam ponownie szkoda, że nikt nie był w stanie mi cokolwiek doradzić, rzeczy do których doszedłem (może komuś się przyda:)

wyświetlacz pomiędzy prędkościomierzem, a obrotomierzem jak umarł tak nie wstał.

Po podłączeniu kamerki wstecznej po wbiciu biegu wstecznego oczywiście pojawia się obraz z kamerki jak i jak zbliżam się do przeszkody i zaczyna czujnik pikać to z lewej strony pokazuję się samochodzik z kreskami czujników :) (happy)

Znalazłem ukryte meny - nie można w nie wejść tak o przyciskami, trzeba wejść w ustawienia/About Device i klikamy kernel version później OS Version i powtarzamy czynność 3 razy. (jest kilka fajnych opcji w środku min. zmiana modelu samochodu do dekodowania CAN BUS)

Prędkościomierz cyfrowy działa bez użycia OBD2, paliwo, hamulec ręczny dalej nic (te parametry pokaże raczej tylko z OBD2 jak się myję naprostujcie)

W dalszym ciągu przygasa mi cały panel radia po włączeniu świateł, kabel ILL mam nie podłączony - strasznie mi to przeszkadza bo w słoneczny dzień mało widać, a w nocy jak mi będzie za jasno zmienię sobie to manualnie -
    Podpowie ktoś co z tym fantem zrobić ? Chciałbym, żeby nie zmieniała się jasność jak włączam światła, w żadnym menu nie mam takiej opcji.

Dzięki
    Pozdrawiam
    benekdp
    Level 10  
    A co potrzeba konkretnie ?
    mirek301
    Level 20  
    Miałem podobnie w Seacie Altea ale to była wina modułu can-bus.
    Znieniałem w niej licznik na taki z Seata toledo pełny fis
    Teraz mam wszystko spalanie na liczniku i na radiu nawet smsy z telefomu mogę czytać na radiu lub na fis.
    tomecki87
    Level 10  
    A z tym przygasaniem podświetlenia sobie poradziłeś? Mam to samo i strasznie to irytuje w słoneczny dzień. Również ILL mam odłączony.
    dzik9999
    Level 14  
    jak poradziliscie sobie z podłączeniem takiego radia? wykorzystaliscie CAN H i L czy K i L? Czy do radia macie jakis dodatkowy moduł ? czy bezposrednio do CAN H i L? i jak z ustawieniami w radiu. Ja mam Fabie 1 1.4 16V (06)