Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Android 7.1 radio - Brak większości funcji Canbus

benekdp 15 Sie 2018 22:30 450 1
  • #1 15 Sie 2018 22:30
    benekdp
    Poziom 10  

Witam serdecznie, sprawa wygląda następująco... Postanowiłem zakupić sobie Radio na androidzie 7.1, w zestawie z modułem canbus.
    Radio dedykowane do samochodów VW, mój samochód to Fabia 2 z końca 2008.

Pierwsza rzecz, po podłączeniu wszystkiego jak należy (mam nadzieję), która mnie zabolała to, to, że wyświetlacz pomiędzy licznikiem i prędkościomierzem umarł - powinno na nim być kanał radiowy/numer utworu i głośność, a jest czarno.

Drugą rzeczą jest to, że nie wyłapuje mi biegu wstecznego i nie pokazuje mi grafiki z czujnikami parkowania i odległością do przeszkody (to już mnie baaaardzo zabolało :(

Ogólnie z tych rzeczy pokazuje mi tylko otwarcie drzwi/klapy, całkowity przebieg, ładowanie akumulatora, a wszystko inne to jakieś bzdury np. Hamulec ręczny zawsze w pozycji ON, ilość paliwa w zbiorniku 127L, obroty zero, prędkość zero etc.

Nie zależy mi na tych parametrach, o których napisałem akapit wyżej tak bardzo jak na czujkach parkowania no i wyświetlaczu pomiędzy zegarami.

Kamerki z tyłu nie podłączałem - jeszcze, oczywiście jak ją podłączę i będę miał obraz z kamerki + narysowany samochodzik z czujkami to będę bardzo happy.

Wyczytałem gdzieś, że można zmienić kod samochodu w takich radiach, bądź zmienić oprogramowanie CAN... ale za żadne skarby nie znalazłem jak tego dokonać.

I jeszcze jedno szybkie pytanie dla pewności... Po włączeniu świateł radio automatycznie zmniejsza jasność, podpięcie kabla ILL załatwi sprawę ?

Dziękuję pięknie za wszelką pomoc i porady
    Pozdrawiam

Radio, to co jest pod linkiem różni się od mojego tylko symbolami na klawiszach analogowych, wszysko inne wygląda tak samo.
    https://allegro.pl/radio-android-vw-skoda-seat-kamera-nawigacja-gps-i7214261625.html#thumb/10

0 1
  • #2 18 Sie 2018 19:20
    benekdp
    Poziom 10  

Witam ponownie szkoda, że nikt nie był w stanie mi cokolwiek doradzić, rzeczy do których doszedłem (może komuś się przyda:)

wyświetlacz pomiędzy prędkościomierzem, a obrotomierzem jak umarł tak nie wstał.

Po podłączeniu kamerki wstecznej po wbiciu biegu wstecznego oczywiście pojawia się obraz z kamerki jak i jak zbliżam się do przeszkody i zaczyna czujnik pikać to z lewej strony pokazuję się samochodzik z kreskami czujników :) (happy)

Znalazłem ukryte meny - nie można w nie wejść tak o przyciskami, trzeba wejść w ustawienia/About Device i klikamy kernel version później OS Version i powtarzamy czynność 3 razy. (jest kilka fajnych opcji w środku min. zmiana modelu samochodu do dekodowania CAN BUS)

Prędkościomierz cyfrowy działa bez użycia OBD2, paliwo, hamulec ręczny dalej nic (te parametry pokaże raczej tylko z OBD2 jak się myję naprostujcie)

W dalszym ciągu przygasa mi cały panel radia po włączeniu świateł, kabel ILL mam nie podłączony - strasznie mi to przeszkadza bo w słoneczny dzień mało widać, a w nocy jak mi będzie za jasno zmienię sobie to manualnie -
    Podpowie ktoś co z tym fantem zrobić ? Chciałbym, żeby nie zmieniała się jasność jak włączam światła, w żadnym menu nie mam takiej opcji.

Dzięki
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów