Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zakup pralki lub pralkosuszarki

ten30 16 Aug 2018 02:42 1734 17
    ten30
    Level 12  
    Witam,
    Pralko-suszarka- warto czy nie? Jak warto to jakie modele są godne polecenie do 2000-22000
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    gieniapierda
    Level 22  
    Witam!
    Osobiście polecam Whirlpool FWDG 86148W EU Dlaczego:
    - dobry stosunek cena/jakość (2099pln obecnie)
    - duża ładowność (8kg)
    - dobrze rozwinięta sieć serwisów gwarancyjnych
    - dużo części zamiennych na rynku
    - no i....jak się Kolega/Koleżanka pośpieszy z zakupem to przywiozą i wniosą oraz zamontują Panowie urządzenie w domu za ZŁOTÓWKĘ :-)
    Powodzenia

Dodano po 1 [minuty]:

PS No i klasa energetyczna A (dość istotny wyznacznik w tego typu urządzeniach)
    PanAGD
    Level 23  
    Whirlpool niestety ma jeden minus - brak możliwości wymiany łożysk. Warto sprawdzić LG czy Samsunga, tam jest pełny serwis, ale najtańszy ciekawy model to Samsung WD80J5A10AW, który jest trochę powyżej budżetu. Ewentualnie Amica AWDG7512CL? Spokojnie mieści się w budżecie, wiadomo nie będzie to sprzęt z wyższej półki, ale spokojnie da sobie radę.
    ten30
    Level 12  
    Dziękuję za porady a co sądzicie o cendy lub hot spot arinstona?

Te łożyska często się psują?
  • Helpful post
    PanAGD
    Level 23  
    ten30 wrote:
    Te łożyska często się psują?

Nie ma reguły, ale trzeba mieć na uwadze, że ten element w pralko-suszarkach jest 2 razy bardziej narażony na uszkodzenie. Szkoda wydać ponad 1.5tyś, żeby po trzech latach jak padną łożyska wywalić sprzęt do utylizacji.
    ten30
    Level 12  
    A czy ariston ma wymienne łożyska? Co sądzicie o cendy lub beko?

Jeszcze jedno gdzieś czytałem że po suszeniu z arinstona śmierdzą ubrania/ jest nieprzyjemny zapach/
    PanAGD
    Level 23  
    ten30 wrote:
    A czy ariston ma wymienne łożyska? Co sądzicie o cendy lub beko?

Niestety te firmy mają niewymienne łożyska. Pozostaje jedynie Amica, Samsung, LG i niedługo Bosch ma coś nowego wypuścić.

ten30 wrote:
    Jeszcze jedno gdzieś czytałem że po suszeniu z arinstona śmierdzą ubrania/ jest nieprzyjemny zapach/

Dlatego pralko-suszarki wymagają trochę więcej dbałości niż zwykła pralka czy suszarka. Nie należy przeładowywać w czasie suszenia, i dosyć często należy pamiętać o czyszczeniu pralko-suszarki specjalnym program - jeśli taki ma, a jak nie to chociaż wygotować na 90st.
    ten30
    Level 12  
    a co sądzicie o takich pralko suszarkach
    LG F4J6TG0W?
    Arinston AQD1171D 697ID EU/B
    LG F2J6HM0W
    CANDY GVSW4465TWHC Slim

W sprawie łożysk wymiennych to rozmawiałem z panem z jednego ze sklepów, który powiedziałem że już nie ma wymiennych łożysk, wszytskie są w bębnie i nie opłaca się ich wymieniać:)
    Co do dzieci to mam raczej większe 2 i 8 klasa.
    Pomóżcie mi prosze w wyborze, mam remont całej łazienki a stara pralkę oddałem i muszę kupić do końca tygodnia

thx
  • Helpful post
    John Doe 77
    Level 9  
    Nie słuchaj bełkotu sprzedawców i weź któryś z modeli LG jak Ci radzi kolega Pan AGD.
    Ariston i Candy mają zgrzewane zbiorniki i wymiana łożysk wiąże się z rozcinaniem zbiornika lub sprzęt skończy na złomowisku.
    ten30
    Level 12  
    wiem że oni g..o wiedzą, tylko 8 kilowy wsad jest u mnie za duży? Potrzebuje 6kg. Co do Candy rejestrują produkt na stronie, dostaje się 10-letnią gwarancje, też plus
  • Helpful post
    John Doe 77
    Level 9  
    Zerknij na model LG FH 296CD3.
    Mój kolega miał pralkę Candy i nic pozytywnego nie mógł na jej temat powiedzieć.
    Ja bym wolał mieć realną możliwość wymiany łożysk niż opierać się na dodatkowej gwarancji producenta, ale wybór należy do Ciebie.
  • Helpful post
    PanAGD
    Level 23  
    ten30 wrote:
    W sprawie łożysk wymiennych to rozmawiałem z panem z jednego ze sklepów, który powiedziałem że już nie ma wymiennych łożysk, wszytskie są w bębnie i nie opłaca się ich wymieniać

Jaki kram taki sprzedawca. W siecówkach rzetelniej informacji zazwyczaj nie uzyskasz.
    ten30 wrote:
    Co do Candy rejestrują produkt na stronie, dostaje się 10-letnią gwarancje, też plus

10 lat gwarancji na co? Jak na całość, to sam biorę bez mrugnięcia okiem.
  • Helpful post
    PanAGD
    Level 23  
    10 lat gwarancji na silnik. Czyli tak jak u większości. Bierz LG i będzie ok.
  • Helpful post
    patrosz
    Level 2  
    a nie lepiej by było osobno pralkę i suszarkę? ogólnie suszara super pomysł ;)
    ten30
    Level 12  
    PanAGD wrote:
    10 lat gwarancji na silnik. Czyli tak jak u większości. Bierz LG i będzie ok.

LG w piątek w domu. Dziękuję za pomoc i pzdr