Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Znikniecie partycji z danymi po przywróceniu systemu z recovery Windows 7

16 Sie 2018 13:26 414 9
  • Poziom 8  
    Witam
    Sytuacja wygląda następująco: padł mi system, po przywróceniu systemu z partycji recovery, partycja D na której przechowywałem dane przestała być widoczna. Po wejściu w zarządzanie komputerem sytuacja wygląda następująco
    Znikniecie partycji z danymi po przywróceniu systemu z recovery Windows 7

Próbowąłem dane odzyskać za pomocą AOMEI Partition Assistant Standard Edition 7.0 ale wyskakuje taki komunikat
    Próbowałem użyć Testdisk ale wydaje mis się że przywraca do pierwotnego stanu gdzie dysk nie był podzielony na partycje:

Znikniecie partycji z danymi po przywróceniu systemu z recovery Windows 7Znikniecie partycji z danymi po przywróceniu systemu z recovery Windows 7

Pytanie jest czy dane udałoby sie odzyskać w szybki sposób tak żeby zmienić tylko właściwości partycji i tym sposobem odzyskać wszystko, czy też pozostaje mi tylko dmde i odzyskiwanie pojedynczych plików.

Mam nadzieje że wyraziłem się zrozumiale, z góry dzięki za wszystkie sugestie.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Nic nie widać na tych zdjęciach. Czy ta partycja dysku ma teraz system plików RAW? Może brakuje tylko litery dysku? Może nadpisany MBR dysku?
    W każdym razie polecam ostrożność w wykonywanych działaniach w tym przypadku:)
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 8  
    Nie wiem dlaczego te zdjęcia wyszły takie małe..

Partycja nie ma litery dysku, a w zarządzaniu dyskami wszystkie opcje są niedostępne,
    Dodam jeszcze że odpaliłem własnie Easeus Data Recovery i wszystkie pliki są widoczne mogę je odzyskiwać pojedynczo, z tym że miłoby było oczywiście odzyskać wszystko naraz.
    CZy przydzielenie litery dysku i zmiana plików na ntfs pomoże?

Link do zewnętrznego serwera ze zdjęciami usuwam. Proszę je zamieścić należycie w poście otwierającym. RADU23
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Przecież DMDE też może przywracać całe partycje, dlaczego nie zamieściłeś screena z DMDE z wiodku okna partycje, po wybraniu tego dysku z urządzeń fizycznych. Zamieść, a będzie wiadomo być może, co jest tego przyczyną.
    Zdjęcia są małe, bo poucinałeś linki.
  • Poziom 8  
    Obraz partycji dmde
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Sprawdź zawartość partycji $Noname 05. Jak są tam twoje dane to zmień typ partycji w trybie edycji w DMDE z 12 lub 27 (nie widzę jaki jest aktualnie) na 0F i pokaż ponownie screen. Ewentualnie usuń tą E ( o rozmiarze partycji utraconej) i wstaw $Noname 05 EBxF jako podstawową lub dysk logiczny (opcje zamienne: ta ze zmianą typu i usunięciem oraz wstawieniem).
    P.S. Nie wiem w jaki sposób poleciały wszystkie kopie boot sektorów, ale można je przywrócić, lecz nie jest to wymagane do działania partycji w tym momencie, ewentualnie w przypadku awarii boot sektora, będzie większy kłopot z przywróceniem partycji wtedy.
  • Poziom 8  
    Proszę o wyrozumiałość ale to moje pierwsze kroki w programie, nie ma tu żadnych danych czy robie coś nie halo?
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Nie rozwinąłeś $Root, stąd też niby nie ma, a tak naprawdę wg $MFT mamy partycję utworzoną w 2011 roku z ok. 45 000 plików na niej.
  • Poziom 8  
    Usunąłem E i wstawiłem 05EBxF jako dysk logiczny i wszytko ok.
    Wielkie Dzięki za pomoc
    kolego mati211p daj mi na pw jakiś namiar to wyślę Ci butelkę złocistego napoju jest naprawdę niezmiernie wdzięczny.