Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Micra K11 lift - montaż świateł do jazdy dziennej

Alpha 16 Sie 2018 15:09 594 0
    Alpha
    Poziom 22  
    Nissan Micra K11 lift - montaż świateł do jazdy dziennej
    Nie jest to może bardzo odkrywcze i na czasie, ale nie znalazłem w sieci gotowych rozwiązań, dlatego udokumentowałem swoją pracę mając nadzieję, że komuś oszczędzę parę minut z życia na szukanie odpowiednich kabli, gdy będzie chciał wyposażyć swoje auto z lampy led.
    Dysponując lampami wyposażonymi już w przewód sterujący, który gasi je po podaniu + , podłączenie jest naprawdę proste i wymaga jedynie trochę gimnastyki przy upięciu wiązki. Co ważne-nie trzeba przeciągać nic z kabiny-wszystkie połączenia dokonuje się w komorze silnika.
    Wszystko widoczne jest na zdjęciach, ograniczę się więc do zwięzłego opisu:
    Zasilanie (pojawiające się po przekręceniu klucza w stacyjce) znalazłem na przewodzie koloru zielonego ze srebrną kropką idącym do czarnego przekaźnika znajdującego się w komorze silnika. Masę i sterowanie wziąłem z wtyku lampy pozycyjnej. Zrezygnowałem z klipsów zaciskowych na kable i po prostu nacinałem izolację i dolutowywałem się do przewodów, ponieważ jest tam dość mało miejsca i nie było by możliwości zacisnąć porządnie złącza.
    Nissan Micra K11 lift - montaż świateł do jazdy dziennejNissan Micra K11 lift - montaż świateł do jazdy dziennejNissan Micra K11 lift - montaż świateł do jazdy dziennejNissan Micra K11 lift - montaż świateł do jazdy dziennejNissan Micra K11 lift - montaż świateł do jazdy dziennej
    Na ostatnim zdjęciu widoczne są lampy, które zastosowałem. Nie chciałbym robić tu reklamy, jednak jest to drugi taki zestaw, który zamontowałem i mogę je szczerze polecić- święcą bezawaryjnie od 2 lat i są naprawdę jasne. Jedyny z nimi kłopot jest taki, że w poprzednim aucie zakłócały dość mocno odbiór radiowy. Teraz byłem mądrzejszy i dolutowałem do przewodów idących od przetwornicy do lamp kondensatory MKP o pojemności 100nF. Teraz nie obserwuje wpływu na radio.
    Miejsce montażu świateł spełnia warunek minimalnej wysokości nad ziemią (min 25cm) oraz odległości od skraju pojazdu (max 40cm). Co do odległości lamp między sobą, to wymagane minimum 60cm jest zachowane mierząc od źródeł światła (pierwsze ledy od wewnętrznej), choć obudowy lamp są od siebie ok. 55cm.