Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Briggs & Stratton Mtd 51 BC - Ciężko pociągnąć linkę i odbija

kris545 16 Aug 2018 16:35 3201 9
    kris545
    Level 4  
    Witam, od jakiegoś czasu po rocznym odpaleniu i po 2 miesięcznym chodzie kosiarka znowu stoi w stodole nie używana z powodu którego ciężko pociągnąć linkę rozrusznika, gdy pociągnie się troche mocniej to odbija czyli wyrywa mi linkę z ręki, a jak się dość mocno pociągnie to jeszcze lepiej bo mi linkę wyrywa i trzeba ją od nowa zakładać. Czego mogła to być wina, bo przeglądając fora niektórzy mówią że to klina wina albo cewki?
    helmud7543
    Level 43  
    Możliwe, że przestawiony zapłon, a czy to wina klina czy cewki to trzeba rozebrać i zobaczyć.
    kris545
    Level 4  
    w takim razie jutro postaram sie przy kosiarke pogrzebać w kole zamachowym jak będę miał czas i dam znać czy coś to dało ;)
    wojtek1234321
    Level 35  
    A jest założony/przykręcony nóż do tej kosiarki?
    kris545
    Level 4  
    nóż narazie jest zdjęty ale jak był nawet założony i przykręcony to tak samo było
    Krzys55
    Level 25  
    Kolega z postu wyżej ma rację. Nóż musi być zamontowany. Bez niego będą takie właśnie efekty. Chyba, że ścięty klin.
    wojtek1234321
    Level 35  
    Nóż podczas odpalania kosiarki musi kategorycznie być przykręcony. Właśnie próba odpalania bez noża może właśnie skutkować obcięciem klina, nie zawsze, ale bardzo często. Nóż przy silniku kosiarki pełni jednocześnie rolę koła zamachowego.
    helmud7543
    Level 43  
    Potwierdzam, jak się mi się odkręcił nie szło odpalić, objaw identyczny jak opisany.
    LENIWIEC_PL
    Level 28  
    wojtek1234321 wrote:
    Nóż podczas odpalania kosiarki musi kategorycznie być przykręcony. Właśnie próba odpalania bez noża może właśnie skutkować obcięciem klina, nie zawsze, ale bardzo często. Nóż przy silniku kosiarki pełni jednocześnie rolę koła zamachowego.

Dokładnie tak. Nóż w kosiarce jest jednocześnie kołem zamachowym.
    Próba odpalenia kosiarki bez noża może się źle skończyć dla silnika.
    Co do autora tematu. Wykręć świecę i spróbuj kręcić z wykręconą świecą. Może to śmieszne ale ja postawiłem kosiarkę pod ukosem(cylindrem skierowanym w dół) i poprzez delikatnie zużyte pierścionki na cylindrze olej przedostał się do niego co skutkowało właśnie objawem podobnym do twojego czyli odbijało linkę. W końcu po opróżnieniu cylindra z oleju, podlaniu troszkę benzynki i kilku próbach odpalenia wreszcie kosiarka wstała na nogi ale zanim resztki oleju przepaliła to chwilkę chodziła jak diesel ;-)