Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston (lub inna) - element zabezpieczający przed zalaniem, co to dokładnie jes

DonAndress 16 Sie 2018 18:14 261 14
  • #1 16 Sie 2018 18:14
    DonAndress
    Poziom 14  

Cześć.

W domu rodziców jest wiekowa już zmywarka Ariston (ma ok 18 lat) i cały czas działa pierwszorzędnie, ale nie to jest istotne.
    Przy dopływie wody do zmywarki zamontowane jest pewne urządzenie, które chyba ma zapobiegać zalaniu mieszkania w razie awarii zmywarki, w przypadku, gdyby zmywarka z jakiegoś powodu nie przestawała pobierać wody.

Teraz ja chcę zamontować u siebie zmywarkę, będzie to prawdopodobnie Bosch SPI46IS01E.
    Pytania są następujące:
    1. Czy po zdjęciach potrafi ktoś ustalić, co to za urządzenie, jak się nazywa (w sensie potocznym, nie model) i do czego dokładnie służy?
    2. Czy to był element montowany dodatkowo, czy takie coś mogło być w zestawie ze zmywarką?
    3. Czy takie coś warto i teraz zamontować?
    4. Jaka jest zasada działania tego urządzenia, skąd ono ma wiedzieć, że już zalewane jest mieszkanie?
    5. W jakie sposób jeszcze można zabezpieczyć podłączenie zmywarki?

Z góry dzięki.
    Ariston (lub inna) - element zabezpieczający przed zalaniem, co to dokładnie jes Ariston (lub inna) - element zabezpieczający przed zalaniem, co to dokładnie jes Ariston (lub inna) - element zabezpieczający przed zalaniem, co to dokładnie jes

0 14
  • #3 16 Sie 2018 19:04
    DonAndress
    Poziom 14  

Czyli to jest jakiś elektrozawór, tak?
    W środku jest bateria, czy to jest na stałe wpięte do sieci?
    Taki uniwersalny będzie wystarczający, czy warto zapłacić za którykolwiek markowy?

0
  • #4 16 Sie 2018 19:20
    ta_tar
    Poziom 26  

Prawdopodobnie tak to działa - zasilanie w wodę odbywa się w dwóch wężach, jeden suchy, drugi z wodą. Gdy nastąpi uszkodzenie tego wewnętrznego z wodą i przedostanie się ona do tego drugiego nastąpi zablokowanie dopływu wody do zmywarki. Czym większe ciśnienie tym większa szczelność

0
  • #5 16 Sie 2018 19:32
    DonAndress
    Poziom 14  

Rozumiem, że to zabezpieczenie jest bardziej dla pralek.
    Ma to sens przy zmywarce?
    No i co z zasilaniem samego elektrozaworu (jeżeli tam taki jest)?

0
  • #6 16 Sie 2018 19:39
    ta_tar
    Poziom 26  

DonAndress napisał:
    Rozumiem, że to zabezpieczenie jest bardziej dla pralek.
    Ma to sens przy zmywarce?
    No i co z zasilaniem samego elektrozaworu (jeżeli tam taki jest)?

Dlaczego tak sądzisz? Zmywarka też jest zasilana w wodę i zapewne bardziej niedostępny jest zawór wody przy zmywarce niż przy pralce. Znalazłem taki opis budowy zmywarki Bosch/Siemens gdzie jest pokazana budowa takiego zabezpieczenia. Wychodzi na to że jest kilka rozwiązań.

0
  • #7 16 Sie 2018 20:48
    DonAndress
    Poziom 14  

Z opisu wynika, że w tym zaworze AquaStop jest przewód sterujący dochodzący do zmywarki.
    A to by znaczyło, że zmywarka musi mieć odpowiedni sterownik i styki do tego.
    A tego dowiem się pewnie wyłącznie u producenta.
    Dobrze kombinuję?

0
  • #8 16 Sie 2018 21:32
    ta_tar
    Poziom 26  

Nie wiem do czego ci aż tak dokładna wiedza. Z tego pliku i rysunku wynika że waż doprowadzający do zmywarki jest integralną częścią zmywarki. Są też takie węże uniwersalne.
    Zobacz filmik chociaż on pokazuje jak wymienić ale nie pokazuje w jakiej zmywarce. https://www.youtube.com/watch?time_continue=172&v=QXmfP3e1JkA

0
  • #9 17 Sie 2018 07:15
    DonAndress
    Poziom 14  

Taka wiedza potrzebna mi dlatego, że zmywarkę będę podłączał sam. Podłączenie to nie jest duży problem.
    Ale niestety nie moge ustalić, czy dokładnie ten model Bosch SPI46IS01E ma AquaStop, a jeżeli nie ma, to tutaj właśnie dla mnie pojawia się problem, jak taki zawór zainstalować.

0
  • Pomocny post
    #10 17 Sie 2018 09:09
    ta_tar
    Poziom 26  

To niektóre informacje o zmywarce Bosch SPI46IS01E:
    Funkcje dodatkowe: automatyka zmywania (AquaSensor), blokada przed zmianą programu, DuoPower - podwójne ramię w górnym koszu, EasyLock, EcoSilence Drive - silnik bezszczotkowy, elektroniczna regeneracja, Extra dry - dokładne wysuszenie, HygienaPlus, pomocnik dozowania, regulacja wysokości górnego kosza Lift-Up, sensor załadunku, system ochrony szkła, technika naprzemiennego mycia, VarioFlex, VarioSpeed Plus, wymiennik ciepła, wyświetlanie czasu do końca programu; ... wąż dopływowy, wąż odpływowy; ... Zabezpieczenie przed zalaniem:wewnętrzne;

0
  • #11 17 Sie 2018 10:15
    DonAndress
    Poziom 14  

Zadzwoniłem na infolinię Bosha, twierdzą, że AquaStop jest dołączony do tej zmywarki.
    Zobaczymy ;)

Dziękuję pięknie za pomoc!

0
  • #12 23 Sie 2018 21:03
    DonAndress
    Poziom 14  

Zmywarka dojechała, jest AquaStop.

Jednak mam pytanie odnośnie montażu - do czego służy ten płat gumy?
    Wiem, że mam z niego odciąć dwa kawałeczki na podkładki, ale gdzie tę dużą cześć potem zamontować?

0
  • #13 23 Sie 2018 21:22
    ta_tar
    Poziom 26  

Pokaż ten płat gumy. Możliwe że jest to dolna uszczelka do drzwi. Czy w instrukcji nie ma obrazków gdzie się to montuje?

0
  • #14 23 Sie 2018 21:52
    DonAndress
    Poziom 14  

Ech chyba jestem gapa, znalazłem na obrazku nr 9 instrukcji montażu:
    Instrukcja

Tutaj zdjęcia:
    Ariston (lub inna) - element zabezpieczający przed zalaniem, co to dokładnie jes

Ale jednak pytanie nasuwa się inne - czy ta guma ma być przyklejona do dolnej krawędzi drzwi, jeszcz pomiędzy drzwi zmywarki a front meblowy?
    I od drugiej strony - czy ona ma się znaleźć pod cokołem szafki?
    Czemu w ogóle służy ta guma?

0
  • Pomocny post
    #15 23 Sie 2018 22:03
    ta_tar
    Poziom 26  

Prawdopodobnie ten płat gumy zastosowanie ma tylko przy ruchomych cokołach. Tak - ma być między zmywarką a frontem meblowym.
    Do czego służy - ciekawe pytanie. Może jest to t.z. cięgno jak przykręcisz do cokołu to go będzie chowało pod spód a potem wyciągało do przodu. Z obrazkowej instrukcji tego nie wyczytamy.

0