Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa lodówka Electrolux ENN12803CW - posiada biały nalot na rurce skraplacza

zito.pl 16 Sie 2018 18:25 183 5
  • #1 16 Sie 2018 18:25
    zito.pl
    Poziom 8  

Witam - nowa lodówka, nigdy nie włączana - jednak rurka od strony skraplacza pokryta jest białym nalotem o niejednorodnej strukturze przypominającej wapienne osady z wody. Czy to jest zgodne ze specyfikacją? Dławik też ma osady - zielony tlenek, ale to chyba jest pozostałość po procesie łączenia/spawania?
    Oceńcie proszę.
    Dzięki za czas.
    Nowa lodówka Electrolux ENN12803CW - posiada biały nalot na rurce skraplaczaNowa lodówka Electrolux ENN12803CW - posiada biały nalot na rurce skraplaczaNowa lodówka Electrolux ENN12803CW - posiada biały nalot na rurce skraplacza

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 16 Sie 2018 20:11
    mieszaczwcz
    Poziom 26  

Jeżeli to szron, to w miejscu połączenia czynnik chłodzący się rozpręża może to być przyczyną nieprawidłowego połączenia na styku rurek np przez zawężenie średnicy.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 16 Sie 2018 21:46
    zito.pl
    Poziom 8  

Dzięki za sugestie. Lodówka nigdy nie była podłączona do zasilania - więc to nie szron.
    Nie wiem jaka jest technologia lutowania tutaj zastosowana, jednak zapewne jest to efekt wyjątkowo niechlujnego połączenia dwóch elementów (rurek) podczas montażu.
    Ten biały nalot to kryształki pozostałe po odparowaniu jakiejś płynnej substancji (korozja? kwas? - spoina pozostawiona po lutowaniu ?) - u innych producentów również występuje ale nie jest tak niechlujnie pozostawiony po montażu (widać że elementy są zabezpieczane przed lutowaniem) a luty mają regularny i jednorodny kształt.

Qrcze, ale trochę słabo!

Z ciekawości przejrzałem lodówki dostępne w lokalnym :) sklepie - nie robiąc nikomu reklamy - luty we wszystkich wyglądały jak poniżej - czyste, jednorodne, o regularnym kształcie, bez pozostawionej spływającej spoiny....

Nowa lodówka Electrolux ENN12803CW - posiada biały nalot na rurce skraplacza

Pozdrawiam.

0
  • #4 16 Sie 2018 23:06
    mieszaczwcz
    Poziom 26  

Prawdopodobnie to pozostałości po lutowaniu oczyść dokładnie jeśli to po kwasie to woda z mydłem albo sodą . Obserwuj dokładnie czy to przyniesie pożądany skutek

0
  • #5 17 Sie 2018 10:43
    zito.pl
    Poziom 8  

Również mam wrażenie że to tak właśnie jest - nie zebrano nadmiaru topnika po lutowaniu i ta biała substancja to - po odparowaniu - sole kwasu używanego podczas lutowania.
    Ciekawe czy często zdarzają się takie niechlujne egzemplarze? Czy to jest przypadłość tylko tego producenta? (nie sądzę)
    Statystyczne to bez znaczenia, ale przyjrzałem się wszystkim dostępnym u nas w sklepie lodówkom - żadna nie miała tak zapaćkanych łączeń.
    Pozdrowienia.

0
  • #6 17 Sie 2018 13:33
    mieszaczwcz
    Poziom 26  

Czy aby to nie egzemplarz tzw ponaprawczy? Zapakowany, oklejony firmową taśmą producenta.
    Podobny przypadek miałem w 2002r z plazmą PIONEER kupa forsy firma zapłaciła 450,000zł zamówiony u pośrednika z A. Jerozolimskich. Zamontowali zaprezentowali o.k. zaczęli wypełniać papiery... Ale na koniec szef poprosił abym przyjechał i ocenił. Zaskoczeni byli prośbą o włączenie trybu fabrtcznego i uruchomienie testów prawie na wszystkich testach obraz wyglądał dobrze ale na teście szarości pokazało się ledwo widoczne logo TV24 z powrotem zapzkowali się w 5 min coś mętnie tłumacząc po dacie produkcji ten TV miał 6 mieś . Żeby ich jeszcze bardziej dobić licznik przepracowanego czasu wykazywał 960godz.
    Znęcałem się nad nimi długo, pokazałem próby wyrwania z opakowania zamaskowanego (zaklejonego) wskaźnika przechyłu opakowania od pionu w czasie transportu wskazywał wielokrotny obrót o 360° (dopuszczalny to 40°)
    Od tej pory szczególnie uczulony jestem na stan opakowania potem sprawdzam resztę.

0