Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Honda/CRV-II/2.0 2004r - Brak świateł mijania w trybie nocnym, w dziennym są

16 Aug 2018 22:08 2262 3
  • Level 14  
    Witam,
    w Hondzie CRV II z 2004r. mam fabryczne światła dzienne, czyli po przekręceniu stacyjki nawet jak mam światłe w trybie Off to świecą wszystkie zewnętrzne światła z przodu krótkie i normalnie wszystko z tyłu. Wewnątrz deska rozdzielcza i inne są nie podświetlone.
    Czy ktoś sie z czymś takim spotkał?
    To co sprawdziłem/zrobiłem:
    1. Bezpieczniki - wszystkie OK
    2. Przekaźniki świateł pod maską - OK (muszą być ok bo w trybie dziennym inaczej by nie działało)
    3. Przełącznik przy kierownicy - OK (sprawdziłem wg instrukcji serwisowej hondy, przewodzi wg opisu)
    4. Sprawdziłem czy po włączeniu świateł w trybie nocnym przekaźniki główne pod maską się załączają - tak, jest napięcie (+akumulatora) na Pinach F12,F10.
    6. Nie mam żadnych dodatkowych modułów do świateł tylko to co jest w puszce bezpieczników pod kierownicą.
    7. Wszystkie możliwe złącza od świateł krótkich posprawdzałem wyglądają ok i przewodzą.

Poniżej schemat.

Ze schematu wynika, że światłami dziennymi steruje komputer (MULTIPLEX) i wynika też jakoby włączenie świateł na ON załączało żarówki tym przełącznikiem a nie przekaźnikiem. A tak raczej nie jest, po włączeniu świateł zegary się zapalają, czyli przełącznik działa a mimo to krótkich brak.
    Obstawiam, że ten Multiplex do wymiany, ale może coś prostszego.

Honda/CRV-II/2.0 2004r - Brak świateł mijania w trybie nocnym, w dziennym są
  • Level 14  
    A jak świecą na długich i krótkich w trybie dziennym to mogą być jakoś niesprawne? :)

Dodano po 18 [godziny] 6 [minuty]:

Pierwszy strzał pudło, jak sprawdzałem przełącznik świateł to sprawdzałem multimetrem piszczałką, teraz sprawdziłem omomierzem i nie było ok. Pomiędzy punktami 6 i 12 "COMBINATION LIGHT SWITCH" od 4 do 12 omów .... Przeczyszczenie styków załatwiło sprawę :)
  • Level 14  
    A jak świecą na długich i krótkich w trybie dziennym to mogą być jakoś niesprawne? :)

Dodano po 18 [godziny] 6 [minuty]:

Pierwszy strzał pudło, jak sprawdzałem przełącznik świateł to sprawdzałem multimetrem piszczałką, teraz sprawdziłem omomierzem i nie było ok. Pomiędzy punktami 6 i 12 "COMBINATION LIGHT SWITCH" od 4 do 12 omów .... Przeczyszczenie styków załatwiło sprawę :)

Dodano po 2 [minuty]:

Reasumując trzeba dokładniej sprawdzać i zaczynać od rzeczy najbardziej oczywistych :)