Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica piekarnik 163.4TpsYKDpOSr (EBP8752) - "świerszcz" w panelu stero

Rob097 17 Sie 2018 10:10 252 5
  • #1 17 Sie 2018 10:10
    Rob097
    Poziom 8  

Witam,
    Posiadam od 9 lat piekarnik Amica EBP 8752, od jakiegoś tygodnia panel zaczoł brzęczeć (dzwięk podobny do smarzenia kabli). Wszystkie funkcje piekarnika działają nic się nie dzieje oprócz upierdliwego brzęczenia. W serwisie powiedzieli mi że jest do wymiany cały panel 850 pln + robocizna. Czy ktoś z Was może się z tym już spotkał? Czy można to naprawić wymieniając któryś z elementów na płytce a nie cały panel,
    za normalne pieniądze a nie milion monet?
    W załączeniu krótki filmik z objawami.
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

0 5
  • Relpol
  • #2 17 Sie 2018 10:51
    Felini
    Poziom 21  

Możesz spróbować zlokalizować źródło dźwięku przy pomocy wężyka o średnicy ok. 8-10 mm. Jeden koniec wkładasz do ucha, drugi zbliżasz kolejno do poszczególnych elementów. W ten sposób zlokalizowano terkoczące łożysko w moim aucie.

0
  • Relpol
  • #3 17 Sie 2018 20:11
    skryn
    Admin grupy AGD

Felini napisał:
    Możesz spróbować zlokalizować źródło dźwięku przy pomocy wężyka o średnicy ok. 8-10 mm. Jeden koniec wkładasz do ucha, drugi zbliżasz kolejno do poszczególnych elementów. W ten sposób zlokalizowano terkoczące łożysko w moim aucie.

Dodam jeszcze poważnie fakt, że należy stanąć na lewej pięcie (przy załączonym sprzęcie), obrócić się trzy razy w koło swojej osi, a następnie pięć razy potargać się za prawe ucho.
    Serio, pomaga.

Rob097 napisał:
    W serwisie powiedzieli mi że jest do wymiany cały panel 850 pln + robocizna. Czy ktoś z Was może się z tym już spotkał? Czy można to naprawić wymieniając któryś z elementów na płytce a nie cały panel,
    za normalne pieniądze a nie milion monet?

Przecież piekarnik nie kosztował milion monet, jakieś dwa tysia, a Ty uważasz, że serwis naciąga Ciebie na 850PLN zeta i uważasz, że tam należy jakąś pluskwę za pół zeta wymienić? Litości...
    To nadaje się do hajdparku i tymczasem tam temat zamieszczam. Żeby nie było, że serwisant, to cham w jednej osobie z adminem...

0
  • #4 18 Sie 2018 10:22
    Rob097
    Poziom 8  

skryn napisał:
    Przecież piekarnik nie kosztował milion monet, jakieś dwa tysia, a Ty uważasz, że serwis naciąga Ciebie na 850PLN zeta i uważasz, że tam należy jakąś pluskwę za pół zeta wymienić? Litości...
    To nadaje się do hajdparku i tymczasem tam temat zamieszczam. Żeby nie było, że serwisant, to cham w jednej osobie z adminem...

Przepraszam Ciebie ale ja nic takiego nie napisałem i nikogo nie zamierzałem / zamierzam obrażać tylko wg mnie to trochę dziwne wymieniać cały panel jeżeli wszystkie funkcje piekarnika działają a najwyraźniej któryś z elementów na płytce pada / lub padł i wzbudza któryś z przekaźników. Fakt nie jestem elektronikiem ale potrafię pare rzeczy zrobić samodzielnie a przynajmniej się staram, dlatego poprosiłem o pomoc.
    Trochę to słabe wg mnie co napisałeś, nie chcesz pomóc to nie Twoja sprawa ale nie musisz mnie obrażać.
    Pozdrawiam

1
  • #5 18 Sie 2018 11:30
    skryn
    Admin grupy AGD

Nikt tu nikogo nie obraża. Jeżeli nie jesteś elektronikiem, to sam nic nie wskórasz i musisz liczyć się z kosztami. Nie zlokalizujesz przydźwięku i jedyną radą, jaką można tu udzielić, to fizyczne usunięcie (wylutowanie) głośniczka w panelu sterującym.
    I pozbędziesz się "świerszcza" ze sprzętu :)
    Jedynym minusem takiej operacji będzie brak jakichkolwiek sygnałów dźwiękowych wydawanych z piekarnika, typu minutnik, klikanie sensorów, etc...

0
  • #6 18 Sie 2018 15:50
    Rob097
    Poziom 8  

Ok
    Dziękuję i pozdrawiam

1