Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup telewizora do 2000 zł. Pokój dziecka

GajerTS 17 Aug 2018 10:13 2202 29
    GajerTS
    Level 5  
    Witam
    od jakiegoś czasu szukam telewizora do pokoju dziecka. Przeglądając wiele tematów i różnych info człowiek robi się coraz głupszy. Każdy chwali co innego. Telewizor głównie będzie wykorzystywany do bajek, czasem do obejrzenia meczu. Zakres jest dowolny. Obojętne czy to będzie FHD czy 4K aby miał minimum 43 ". Budżet jaki posiadam to tylko 2000 zł i nie chciałbym go przekraczać. Proszę o pomoc i podanie konkretnego modelu. Sam wybrałem coś takiego, ale niestety za bardzo się nie znam :
    Samsung UE50MU6172
    Samsung UE43NU7092
    Philips 49PFS5301/12
    Philips 43PFS5823/12

Bardzo zależy mi na opinii Ludwik XVI i LOCOLOCO.
    Dzięki.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? planuje zakup ruchomego uchwytu.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? słabo, pokój mało słoneczny
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL-55W809C
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? W-Fi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy Polsat
    10 .Jakie urządzenia? soundbar
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sportowe, filmowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 43+ cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nic
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudniami i wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000zł
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    gieniapierda
    Level 22  
    Witam
    No cóż, pierwsza myśl zawsze najlepsza. Założyciel tematu proponuje Philips 43PFS5823/12 i to jest, moim skromnym zdaniem dobry wybór, dlaczego:
    - klasa energooszczędności A++
    - rozdzielczość wystarczająca 1080x1920 na poziomie full HD
    - wbudowane głośniki 2x10W (w zupełności wystarczające do pokoju dziecięcego)
    - no i rzecz ostatnia, jak się kupi ten TV w odpowiednim sklepie to.....CZTERY STÓWY z budżetu zostają w kieszeni ;-)
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    43 cale to za mały tv, skup się na 49 i 50 cali.
    Samsung UE50MU6172 to popularny model na 60Hz matrycy z upłynniaczami. Dobry system Smart TV.

Ewentualnie jeśli FHD to SAMSUNG UE49M5502. Bardzo dobra, ubiegłoroczna seria.
    GajerTS
    Level 5  
    Napisałem wyżej, że minimum 43" więc tak do 50" mogłoby być maksimum. Kusi mnie chyba najbardziej ten SAMSUNG LED UE50MU6172.
    Ale jestem otwarty na wszystkie propozycję.
    GajerTS
    Level 5  
    Wczoraj znajomy doradzał mi zakup Panasonica TX 49ES400E, teraz to mam ból głowy. Panasonic tańszy trochę od samsunga. Firma kojarzy mi się dobrze z przed lat, a jak to wygląda teraz ? Do wtorku muszę podjąć decyzję a Panasonic mi zamieszał. Przy czym jak pisałem wcześniej jest mi obojętne czy to będzie 4k czy fhd.
    GajerTS
    Level 5  
    Czyli odpada. Wcześniej czytałem wasze opinie z ubiegłego roku na temat Thomson 49uc6406. Widzę że dalej jest oferowany i to w dobrej cenie. Ludwik, co o tym sądzisz ? Czy z dłuższej perspektywy jest inaczej oceniany ? Locoloco bardzo zachwalał TCL które niby są bliźniacze z Thomsonami.
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    LocoLoco zachwala to co sprzedaje czyli od ponad 2 lat głównie Philips i TCL/Thomson.

Jeśli chodzi o TCL to warty uwagi jest jedynie C70. Z tym, że to tv (TCL/Thomson) bez jakichkolwiek upłynniaczy, więc dla mnie z zasady odpadają.
    No ale to kwestia osobnicza i jak Ci Judder nie przeszkadza to mozna brać - matryce są ok, bo to VA. Jedynym problemem są katy widzenia - jedne z najsłabszych wśród matryc tego typu.
    Jak siedzisz na wprost to oczywiście problemu nie ma.
    GajerTS
    Level 5  
    OK. Czyli raczej też odpada. Więc zostanę jednak przy Samsung UE50MU6172. Pierwsza myśl jednak chyba najlepsza. Jeszcze jeden tv wpadł mi w oko, ale wydaje mi się, że Samsung jest lepszy.
    Chodzi o Sharp LC-49CUG8052E. Co sądzisz o tym tv ?
    Ludwik XVI
    Nie interesuje się Sharpami od 2015 roku kiedy to wyszły modele robione przez tureckiego Vestela.
    Marka Sharp została sprzedana pod koniec 2014 roku.
    GajerTS
    Level 5  
    No i lipa. Czekałem z wyborem tv do dzisiaj, włączyłem komputer chce zamówić Samsunga UE43MU6172 ( po konsultacji z żoną jednak 43") a on już jest niedostępny :( . Qrde teraz nie wiem co robić. Zależy mi na zakupie w pewnym sklepie ponieważ mam tam "mały rabat" a zostały tylko z dostępnych mi cenowo :
    Philips 43PFS5823/12
    LG 43LK5900
    LG 43LJ614V
    Toshiba 43T6863DG
    Hitachi 43HK5W64
    LG 43LK5000
    Thomson 43UC6306

Nie wiem czy brać któryś z tych, czy po prostu poczekać jeszcze miesiąc - dwa, może coś się pojawi ciekawego
    do 2tyś dostępnego w owym sklepie ???
    GajerTS
    Level 5  
    A i byłbym zapomniał, jest jeszcze Samsung UE43NU7092.
    Opinie ma całkiem dobre.
    Ludwik XVI co o nim sądzisz ?
    Albo biorę ten albo czekam parę tygodni. Proszę pomóż.
    GajerTS
    Level 5  
    Na ostatniej prostej wybór padł na Philips 43PUS6703.
    Przed chwilą kupiony. Jak wszystko ustawię napiszę jakie wrażenia.
    User removed account
    Level 1  
    GajerTS
    Level 5  
    A więc jest tak :
    Telewizor jest u mnie 4 dzień. Powiesiłem go na ścianie. Podłączyłem soundbar, cyf pol, sieć i włączyłem. Było około godziny 20, na dworze pochmurno więc w pokoju który nie jest pokojem "słonecznym" może nie było ciemno ale było "wieczorowo". I właśnie dlatego pierwsza reakcja moja i żony była wow !!, ambilight robił niesamowitą robotę. Szybko odpaliłem z youtuba jakiś filmik w 4 K i znów wow!! Nigdy wcześniej nie miałem telewizora z tym "bajerem"(ambilight) a nawet nigdy wcześniej w sklepach na niego nie zwracałem uwagi. Więc efekt był piorunujący (w tych modelach PS6703 ambilight jest trójstronny). Szybko przeszedłem do programów z dekodera i tu obraz wydawał mi się gorszy od mojego salonowego Sony KDL-55W809C. Wydawał mi się zbyt ostry, zbyt kolorowy. Pierwsza myśl była taka, że "ok, sony to sony a tu philips z nie najwyższej półki więc to dlatego. Kolejnego dnia włączyłem mecz. Obraz w porównaniu do Sony, tragedia. I znów sobie przypomniałem co tu czytałem " a , że 60Hz to nie 100 itd. więc do meczy się nie nadaje. Zacząłem bawić się ustawieniami. Pierwsza próba, nic, druga nic. Sugerowałem się podpowiedziami telewizora które wskazywały, że im wyższy stopień we wszystkich ustawieniach tym będzie lepiej. Zostawiłem jak było. Ale wczoraj już nie dałem za wygraną. Usiadłem i pierwsze co zrobiłem to wyłączyłem wszystkie "dodatki" "ulepszacze" obrazu. I zacząłem od zera. Po 2 próbach sukces. Nie zdawałem sobie sprawy, że można w tak dużym stopniu samemu poprawić sobie obraz. Właczam mecz - rewelka (mimo 60Hz), film to samo. Obraz w zasadzie jak dla mnie jest taki, jak mam na Sony KDL-55W809C. Więc jak pisał LOCOLOCO kalibracja to podstawa. Ktoś kto kupi tv i sam go sobie pod własny gust nie ustawi, stwierdzi, że obraz jest do d...y albo będzie oglądał bo nie ma porównania. Dodam , że ambilight ma wiele funkcji które można zmienić a a których nie wiedziałem (myślałem że zawsze świeci jednakowo), można dobrać do kilku styli, dźwięku, obrazu. Inne funkcje telewizora działają bardzo dobrze. Smart Tv chodzi płynnie, Głośniki są typowe dla tego typu telewizorów, więc szału nie ma ale tragedii też nie. Ja podłączyłem soundbar i jest super.
    To mój pierwszy philips w dodatku z ambilightem i jak na razie zakup uważam za bardzo udany. Obraz po kalibracji jest naprawdę bardzo dobry. Jeśli chodzi o kąt widzenia to dla mnie nie ma to znaczenia ponieważ mam ruchomy uchwyt.
    Telewizor spełnia moje wymagania jak na razie w 100 %.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Sony W809 ma bardzo dobre upłynniacze obrazu, no i 120Hz matrycę.
    Philips 67 niestety ma skopane PNM i sam to zauważyłeś :)
    User removed account
    Level 1  
    GajerTS
    Level 5  
    Nie ukrywam, że cena w wyborze grała dużą rolę, więc jestem podwójnie rad, iż za taką cenę 1999 zł (widzę, że już po 2 dniach staniały do 1870, ale ja zazwyczaj mam pecha) jest to bardzo dobry wybór. Miałem pewne obawy czy za takie pieniądze telewizor jest w stanie zagrać dobrze. Powtarzam, jest i to bardzo dobrze, ale po dostosowanej kalibracji pod siebie.
    User removed account
    Level 1  
    GajerTS
    Level 5  
    LOCOLOCO wrote:
    Telewizor Philips 43PUS6753
    czy to jest taki sam model jak ja kupiłem ?? Ja mam 6703. Jest jakaś różnica między nimi ?
    User removed account
    Level 1  
    lesmian45
    Level 19  
    Przedostatnia cyfra w Philipswym oznaczeniu zwykle oznacza różnice w wyposażeniu, natomiast co do zasady sprzęt wykorzystany przy produkcji takiego telewizora jest zwykle ten sam. Nie warto na to zwracać uwagi.
    Daws123
    Level 5  
    A jaką matryce posiada ten telewizor? VA, IPS?
    lesmian45
    Level 19  
    Ten, to jest który?

Jeśli chodzi o omawiane Philipsa to VA.
    User removed account
    Level 1