Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Ideapad 510 - Migający ekran

17 Sie 2018 12:29 453 6
  • Poziom 15  
    Witam.
    W lutym lub marcu kupiłem laptopa Lenovo ideapad 510-15IKB model name: 80SV

Laptop głównie służy do przeglądania www.
    Podczas przeglądania stron zaczyna w pewnym momencie migać ekran tak jak na załączonym filmie.

Usterka występuje od samego początku ale, wcześniej działo się to sporadycznie a teraz niemal zawsze kilka minut po uruchomieniu przeglądarki.

W laptopie są dwie karty GPU. Jedna w procesorze intel HD 620 a druga Nvidia 440MX. Po wyłączeniu karty Intel problemu nie ma i wszystko działa jak należy. Co dodatkowo zrobiłem:
    Pobrałem ze strony Microsoft nowy Windows i zainstalowałem tworząc od początku nowe partycje - instalacja od 0.
    Pozwoliłem aby sam Windows pobrał sterowniki - to nie pomogło
    Następnie sterowniki pobrałem ze strony lenovo i dalej to samo.
    Znalazłem instrukcję od intela ( ktoś ma podobny problem ale nie wiem czy rozwiązał )
    Forum INTEL

a następnie ze strony Lenovo

Support Lenovo

Po wykonaniu tych czynności bez zmian.
    Co można jeszcze zrobić. Oddać laptopa do serwisu? Bo jest na gwarancji.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Matryca się kończy....jak na gwarancji, to reklamować

Moderowany przez dt1:

Cokolwiek jest uszkodzone, prawdopodobieństwo, że jest to matryca jest bardzo znikome przy tak wyglądającym uszkodzeniu.

• Spec od komputerów
    !Yorgus! napisał:
    Oddać laptopa do serwisu? Bo jest na gwarancji.

Skoro jest na gwarancji, to sam nic nie zrobisz.
  • Poziom 15  
    gieniapierda napisał:
    Matryca się kończy....jak na gwarancji, to reklamować

Ale jak nie włączę przeglądarki tylko np jakiś film odpalę z dysku to jest ok. Napisałem do Lenovo. Zobaczymy co odpiszą. Jutro odwiozę do sklepu gdzie kupiłem.
    Chciałem głownie tylko zapytać czy jest jeszcze jakaś czynność co mógłbym zrobić przed oddaniem do serwisu.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam. Laptop już dawno wrócił z serwisu. Usterka została naprawiona. W Karcie naprawy napisano że usunięto problem ze sterownikiem.

Jednak teraz system Win10 dostał aktualizację i znowu usterka powróciła.

Znowu muszę reklamować. Problem w tym że prawdopodobnie po następnej aktualizacji też powróci.
    Od momentu jak laptop wrócił z serwisu mam wrażenie że wentylator chodzi bez przerwy na podniesionych obrotach.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Kolego, jeśli objawy wciąż takie same jak na filmiku to: "USTERKA JEST NADAL NIE USUNIĘTA". Masz pecha, bo sprzęt jest na gwarancji, więc nikt inny ci nie pomoże tylko Autoryzowany Serwis Lenovo. Gadać na forum można długo i namiętnie, ale Koledze czas gwarancji się kurczy, więc lepiej atakować serwis, Do skutku, rzecz jasna.
    pozdrawiam i wytrwałości życzę w batalii z serwisem ;-)
  • Poziom 15  
    Witam ponownie.
    Komputer wrócił z serwisu. Został wymieniony procesor z i5 na i i7 7500U. Po powrocie przez kilka godzin działał poprawnie. Po kilku godzinach znowu ekran zaczyna migać jak na filmiku w pierwszym poście. Przeinstalowałem system na nowo, zainstalowałem wszystkie sterowniki poprzez lenovo system update i znowu kilka, kilkanaście godzin był spokój. Stwierdziłem że system musi pobierać jakiś sterownik. I okazało się że strzał w 10!. Na obrazku poniżej widać jak w procesie aktualizacji pobiera sobie sterownik od karty graficznej intel.

Po tej aktualizacji był problem z obrazem. Nowy sterownik datowany jest na 28.02.2018.
    W menedżer urządzeń przy sterowniku od grafiki intel kliknąłem aby przywrócił poprzednią wersję sterownika który jest datowany na 9.03.2017.
    Nawet na stronie lenovo po wpisaniu numeru fabrycznego najnowszy sterownik jest 9.03.2017.
    Po tej operacji nie zaobserwowałem już tej usterki.

Nie wiem czy słusznie wymienili procesor czy nie ale zauważyłem że wentylator rzadko włącza się na wysokie obroty co przy i5 niemal cały czas głośno pracował.

I jeszcze w sumie tak na marginesie napiszę że w gry nie gram ale zainstalowałem jedną crysis 3. Intel ma średnio o 2 klatki więcej niż rzekomo wydajniejsza nvidia. Ale tu dałem się chyba nabrać na chwyt marketingowy.

Oraz ostatnie pytanie.
    Czy przy takim postępie technicznym w ekranach często występują takie prześwity podświetlenia jak u mnie ? Tu muszę zaznaczyć że telefon troszkę wzmocnił obraz i w realu wygląda to troszkę lepiej ale przy oglądaniu filmów i ciemnych scenach bardzo to rzuca się w oczy.

Pozdrawiam