Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dewalt DE9180 - Naprawa uszkodzonego złacza modułu BMS

17 Sie 2018 19:37 507 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Staram się zregenerować akumulator Dewalt DE9180. Znalazłem już uszkodzone ogniwa do wymiany. Problem w tym, że uszkodziła się taśma balansera i teraz mam wlutowaną kostkę i uciętą taśmę od pakietu Li-Ion. Mam zamiar przylutować nowe przewody do modułu i połączyć z taśma jak się uda a jak nie to do poszczególnych "cel" pakietu. Teraz prośba taka czy ktoś pomoże mi w poprawnym połączeniem. Na zdjęciach ponumerowałem piny i zaznaczyłem ścieżki. Z pakietu idzie 7 ścieżek taśmą. na płytce jest 8 pin. Te 4 duże są od złącza. Na taśmie zaznaczona ścieżka na czarno jest z pierwszego ogniwa od strony bieguna ujemnego.
    Dewalt DE9180 - Naprawa uszkodzonego złacza modułu BMSDewalt DE9180 - Naprawa uszkodzonego złacza modułu BMSDewalt DE9180 - Naprawa uszkodzonego złacza modułu BMS

Dewalt DE9180 - Naprawa uszkodzonego złacza modułu BMSDewalt DE9180 - Naprawa uszkodzonego złacza modułu BMS
  • Poziom 37  
    Witam - ta taśma wychodząca z bateri ma siedem ścieżek , akumulatory zastosowane
    to APR18650M1A LI-FE PO4 3,3V .
    Taśma musi być przylutowana do właściwych wyprowadzeń .
    Proszę zamieścić fotkę kostki zaciskowej ( tej urwanej ) to wiele wyjaśni .
    Podobny temat ;
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2356871.html

Dodano po 6 [minuty]:

Czy w szeregu jest sześć ogniw .?
  • Poziom 2  
    Problem w tym że nie mam tej urwanej taśmy. Akumulator jest zdobyty od sąsiada który się poddał przy uszkodzeniu tego złącza. Gdybym miał części to nie było by tematu tylko zarobił nowe połączenia tak jak było. Myślałem że ktoś w tym siedzi na co dzień i podeśle foto jak to jest u niego. Problem uważam za zamknięty, ponieważ zamówiłem używane sprawne aku de9180. Będę miał już z czego się wzorować.

wojtek 9007 - Tak, jest to pakiet 6s2p.

Oczywiście wstawię tu fotorelacje z naprawy
  • Poziom 6  
    Pozwolę sobie odgrzac temat mam 2 takie baterie,jak szukac uszkodzonych ogniw?Czy ladowanie imaxem przyniesie efekt?pzdr
  • Poziom 37  
    Witam - ładowarka IMAX B6 1S- 6S nadaje się do ładowania Li-Fe .