Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bluescreen nie znam przyczyny - zlozylem dla siebie komputer z uzywanych czesci

17 Aug 2018 21:59 408 22
  • Level 10  
    Witam.

Zlozylem sobie komputer do internetu/gier z uzywanych czesci z neta. Ciagle wyskakuja mi bluescreen i niestety nie jestem w stanie znalezc przyczyny... BARDZO prosilbym o pomoc gdyz czesci niestety nie moge zwrocic...

Oto co mi sie pojawilo po ostatnim bluescreen w windows. Przepraszam za jezyk niemiecki ale obecnie tam mieszkam. Moze ktos jednak bedzie w stanie pomoc?

Problemsignatur:
    Problemereignisname: BlueScreen
    Betriebsystemversion: 6.1.7601.2.1.0.768.3
    Gebietsschema-ID: 1031

Zusatzinformationen zum Problem:
    BCCode: a
    BCP1: FFFFF80017D9B002
    BCP2: 0000000000000002
    BCP3: 0000000000000000
    BCP4: FFFFF80002C9AF5D
    OS Version: 6_1_7601
    Service Pack: 1_0
    Product: 768_1

Dateien, die bei der Beschreibung des Problems hilfreich sind:
    C:\Windows\Minidump\081718-8190-01.dmp
    C:\Users\tom\AppData\Local\Temp\WER-13057-0.sysdata.xml

Lesen Sie unsere Datenschutzbestimmungen online:
    http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0407

Wenn die Onlinedatenschutzbestimmungen nicht verfügbar sind, lesen Sie unsere Datenschutzbestimmungen offline:
    C:\Windows\system32\de-DE\erofflps.txt

A to konfiguracja:

Motherboard
    CPU Type QuadCore Intel Core i7-2600K, 3500 MHz (35 x 100)
    Motherboard Name ASRock P67 Extreme6 (2 PCI, 2 PCI-E x1, 3 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)
    Motherboard Chipset Intel Cougar Point P67, Intel Sandy Bridge
    System Memory [ TRIAL VERSION ]
    DIMM1: G Skill Ripjaws F3-10666CL9-4GBRL 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)
    DIMM2: G Skill Ripjaws F3-10666CL9-4GBRL [ TRIAL VERSION ]
    DIMM3: G Skill Ripjaws F3-10666CL9-4GBRL [ TRIAL VERSION ]
    DIMM4: G Skill Ripjaws F3-10666CL9-4GBRL [ TRIAL VERSION ]
    BIOS Type AMI (05/14/2013)
    Communication Port Kommunikationsanschluss (COM1)

Display
    Video Adapter NVIDIA GeForce GTX 960 (4 GB)
    3D Accelerator nVIDIA GeForce GTX 960
    Monitor Acer S230HL [23" LCD] (LTS0R0212400)

Multimedia
    Audio Adapter nVIDIA HDMI/DP @ nVIDIA GM206 - High Definition Audio Controller
    Audio Adapter Realtek ALC892 @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [B-3]

Storage
    IDE Controller Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 Port SATA AHCI Controller - 1C02
    Storage Controller ASRock 3TB+ Unlocker
    Storage Controller Marvell 91xx SATA 6G Controller
    Storage Controller Marvell 91xx SATA 6G Controller
    Disk Drive Samsung SSD 860 EVO 500GB ATA Device (500 GB, SATA-III)
    Optical Drive Optiarc DVD RW AD-7280S ATA Device (DVD+R9:12x, DVD-R9:12x, DVD+RW:24x/8x, DVD-RW:24x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
    SMART Hard Disks Status OK

Partitions
    C: (NTFS) [ TRIAL VERSION ]
    Total Size [ TRIAL VERSION ]

Input
    Keyboard HID-Tastatur
    Mouse HID-konforme Maus

Network
    Network Adapter NETGEAR WNA3100 N300 Wireless USB Adapter (192. [ TRIAL VERSION ])
    Network Adapter Realtek PCIe GbE Family Controller
    Network Adapter Realtek PCIe GbE Family Controller

Peripherals
    Printer Fax
    Printer Microsoft XPS Document Writer
    FireWire Controller VIA OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller (PHY: VIA VT6307)
    USB2 Controller Intel Cougar Point PCH - USB EHCI #1 Controller [B-3]
    USB2 Controller Intel Cougar Point PCH - USB EHCI #2 Controller [B-3]
    USB3 Controller Etron EJ168 USB 3.0 xHCI Controller
    USB Device Generic USB Hub
    USB Device Generic USB Hub
    USB Device NETGEAR WNA3100 N300 Wireless USB Adapter
    USB Device USB-Eingabegerät
    USB Device USB-Verbundgerät

DMI
    DMI BIOS Vendor American Megatrends Inc.
    DMI BIOS Version L2.21B
    DMI System Manufacturer To Be Filled By O.E.M.
    DMI System Product To Be Filled By O.E.M.
    DMI System Version To Be Filled By O.E.M.
    DMI System Serial Number [ TRIAL VERSION ]
    DMI System UUID [ TRIAL VERSION ]
    DMI Motherboard Manufacturer ASRock
    DMI Motherboard Product P67 Extreme6
    DMI Motherboard Version
    DMI Motherboard Serial Number [ TRIAL VERSION ]
    DMI Chassis Manufacturer To Be Filled By O.E.M.
    DMI Chassis Version To Be Filled By O.E.M.
    DMI Chassis Serial Number [ TRIAL VERSION ]
    DMI Chassis Asset Tag [ TRIAL VERSION ]
    DMI Chassis Type Desktop Case

Pozdrawiam serdecznie.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Helpful post
    Level 18  
    Na początek proponuję uruchomić test pamięci.
    memtestj86+ niech sobie protestuje parę godzin.
    Link

Możesz test sprawdzić temperatury programem speedfan
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Helpful post
    Level 36  
    Do odczytania plików dmp proszę użyć BlueScreenView, podświetlone linie oznaczają co było problemem. jeden z błędów wskazuje na problem z dyskiem a dokładnie BCP2: 0000000000000002. W jakich sytuacjach pojawia się BSOD ? Czy pojawia się w różnych momentach w trakcie pracy czy przy próbie włączenia jakiegoś programu? Jaka jest temperatura procesora, jego maksymalna temperatura to 72.6°C? Jaki zasilacz zasila całość ? Proszę spakować pliki dmp i dodać jako załącznik.
  • Level 10  
    siema. jesli chodzi o procesor to napewno sie nie przegrzewa bo siedzi na nim noctua 15 i nigdy podczas gier nie dobil mi nawet do 50 stopni. dobrze sprobuje zaraz poszukac z tym programem do bluescreen i testem pamieci. jesli chodzi o dysk to doslownie pare dni temu kupilem nowy samsung 860 evo bo myslalem ze dysk ze starego kompa mi pada i wlasnie dlatego wyrzuca bledy. zasilacz to sharkoon wpm600. bluescreen wyrzuca najczesciej jak odpalam gre (LOL) albo jak sobie otworze na raz pare zakladek z youtube. BARDZO DZIEKUJE kolegom za odpowiedz i probe pomocy :) zycze milego wieczoru

tutaj z ostatniego blue

takie pytanie ten memtest musze wypalic na plycie i zbotowac w trakcie startu systemu?
  • Level 18  
    Tak, lub na pendrive - program Rufus pomoże.
  • Level 10  
    Ok dziekuje. Zaraz sprobuje to ogarnac, choc niestety nie znam sie tak dobrze na kompach.

Dodano po 9 [godziny] 8 [minuty]:

Chyba pamiec ram nie jest czynnikiem ktory powoduje bledy. Gdzie dalej moge szukac?

Dodano po 4 [minuty]:

Tutaj jesli chodzi o dysk, mysle, ze tez mozna go wykluczyc, bo jak mowilem kupiony doslownie pare dni temu.

Dodano po 56 [sekundy]:

Wiec co moze byc przyczyna bluescreenow? Moze to byc plyta glowna? Grafika? Sterowniki czy jeszcze cos innego? Pozdrawiam i zycze wam milego dnia :)

Dodano po 37 [minuty]:

Tutaj przedstawiam temperatury podczas gry w LOL na maksymalnych ustawieniach bez limitu klatek. Mysle ze temperatury tez nie sa przyczyna bluescreenow.
  • Helpful post
    Level 43  
    Memtest niby przechodzi, ale wykonaj dłuższy.
    Zasilacz niby markowy, ale do pomierzenia:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html
    Napisz, czy pod bootowalnym linuxem są podobne problemy.
    To ważne. Im wcześniej zdiagnozujemy problem jak sprzętowy tym lepiej.
    Zaktualizuj BIOS płyty gł. Zamieść 3cią zakładkę GPU-Z.

Ogólnie szukaj w google:
    stop 0x00a
    np.
    https://support.microsoft.com/pl-pl/help/2723...windows-vista-windows-7-windows-server-2008-o

Czy Waćpan w ogóle postawiłeś nowy OS po złożeniu zestawu???
    Tymczasem ja uważam, że to wina jakiegoś sterownika lub poprawki MS.
  • Level 10  
    safbot1st - Postaram sie wieczorem pomierzyc jakos ten zasilacz, choc nigdy wczesniej nie mialem z nim problemow, a kompa mam juz dobrych pare lat i byl wczesniej do gamingu uzywany. Ktora to 3cia zakladka z tego gpu-z? Co dokladniej mam zrobic z tym linuxem? Musze go zainstalowac na dysku czy jak? Jesli chodzi o bios, to wydaje mi sie ze ta plyta ma jakis chip zmieniony albo wgrany bios nie z tej plyty. Nie wiem, az tak dobrze sie nie znam, ale jak probowalem zrobic update biosu do ostatniego dostepnego przez producenta, to niestety nie chcialo isc i wyskakiwal odrazu na poczatku blad, zanim jeszcze zaczelo sie aktualizowac. Po zakupie czesci, postawilem nowy windows na starym dysku, ale byly odrazu cyrki z bluescreen, dlatego sie szarpnelem i kupilem nowy ssd, bo myslalem ze moze moj stary dysk padl. Na nowym ssd juz 2x instalowalem windowsa i ciagle to samo. Dlatego zwrocilem sie o pomoc do uzytkownikow tego forum, gdyz wiem ze siedza tu bardzo madrzy ludzie. Mi sie wydaje, ze przyczyna moze byc plyta glowna, albo jakis sterownik. Dziwne jest jeszcze to, ze jak podlacze zewnetrzna karte muzyczna na usb i zaczyna ja wyszukiwac to odrazu jest niebieski ekran. Po kazdym niebieskim ekranie musze wyciagnac z usb moja karte wlan, bo inaczej nie dziala. Dziekuje za pomoc i zycze milego weekendu i mam cicha nadzieje ze jakos uda mi sie z wasza pomoca rozwiazac ten problem.
  • Level 43  
    tiesstoPL wrote:
    musze go zainstalowac na dysku czy jak?

Gdzie ja tak napisałem?
  • Level 10  
    safbot1st wrote:
    dzie ja tak napisałem?
    tylko pytalem :P no dobrze czyli musze zrobic botowalna plyte. A jaki linux sluzy do tego sprawdzenia i jak w nim sprawdzic? dodam jeszcze tylko ze wczesniej robilem na tym zestawie proby obciazania na maksa procesora i grafiki i w tym czasie nie wyrzucalo zadnych bledow takze raczej zasilacz procesor i grafike bym wykluczyl. jak wczesniej wspomnialem podejrzewam ze to plyta glowna, ram choc juz po testach memtestem jest niby ok, albo jakies zle sterowniki. niestety sam nie jestem w stanie tego rozwiazac bo moja wiedza nie jest az tak obszerna.
  • Level 5  
    Który Linux raczej nie ma znaczenia.
    Najprostszy (przynajmniej dla mnie dla kompletnego lajka laika) jest Ubuntu.
  • Level 10  
    silentyt i co musze w tym linuksie zrobic? jak mam tam ten komputer sprawdzic?
  • Helpful post
    Level 43  
    tiesstoPL wrote:
    A jaki linux sluzy do tego sprawdzenia i jak w nim sprawdzic?

Przeglądaj sobie internet aż coś się zwiesi. :)
    @tiesstoPL Dobrze poczyta i zaktualizuje BIOS, OK?:
    https://www.asrock.com/mb/Intel/P67%20Extreme6/index.asp#BIOS
    Możesz z windowsa,
    https://www.asrock.com/support/BIOSIG.asp?cat=Windows7
    lub z DOS`a
    https://www.asrock.com/support/BIOSIG.asp?cat=DOS8
  • Level 10  
    safbot1st DZIEKUJE BARDZO :) nie wierze po prostu teraz doslownie jakims CUDEM bios sie zaktualizowal bo wczesniej caly czas sypalo bledami... no dobrze to bede musial sprobowac wieczorem jeszcze pomierzyc ten zasilacz i posiedziec na ubuntu.

• Level 10  
    Witam. Wczoraj pomierzylem zasilacz woltomierzem, tak jak bylo wczesniej podane i niby wszystkie wartosci sa wporzadku. Potem udalo mi sie dogadac ze znajomymi i mialem czesci na podmiane. Dopiero po podmianie procesora przestalo wyrzucac bluescreeny. Jak myslicie to wina tego procesora 2600k czy jednak zasilacza? Pozdrawiam serdecznie i zycze milego weekendu :)
  • Level 43  
    No fajnie, że napisałeś czy BSODy po flashu aktualnego BIOS pozostały i jak działał sprzęt na Ubuntu.
    Wg. mnie wina BIOS, ewentualnie CPU uszkodzone, co nie jest niemożliwe.
  • Level 10  
    Reset CMOS juz robilem kilka razy. Po udanym flashu aktualnego BIOS, BSODy niestety nadal pozostaly. Ubuntu jeszcze niestety nie testowalem. Po zmianie procesora na i3 mialem kilka godzin spokoju z niebieskim ekranem ale wlasnie probowalem podpiac dzwiekowa na usb i znow niebieski ekran. Sprobuje jeszcze wieczorem z tym Ubuntu. Milego dnia i dziekuje za wasze posty :)

Ponizej w zalaczniku jest PDF w ktorym jest opis BSOD. Do momentu podlaczenia dzwiekowej na usb konfiguracja jak wczesniej tylko z i3 i ani razu nie mialem niebieskiego ekranu.
  • Level 43  
    tiesstoPL wrote:
    Ponizej w zalaczniku jest PDF w ktorym jest opis BSOD.

Ewidentnie winne USB 3.0:
    tiesstoPL wrote:
    wlasnie probowalem podpiac dzwiekowa na usb i znow niebieski ekran

w logu błąd EtronXHCI.sys, czyli USB 3.0:
    https://www.intel.com/content/www/us/en/io/un...nsible-host-controler-interface-usb-xhci.html

Dodano po 2 [minuty]:

tiesstoPL wrote:
    tutaj z ostatniego blue

Za mało było info w tej tabelce. Nie podano usługi powodującej.
  • Level 10  
    safbot1st dziekuje bardzo :)

Dodano po 3 [godziny] 11 [minuty]:

Witam.
    Dziekuje wszystkim za posty i za pomoc :) Niestety moja plyta glowna padla calkiem, nie uruchamia sie monitor i mam na niej wyswietlony kod 00 i sprawdzilem - to oznacza ze nie wykrywa procesora. Obecnie wlozylem plyte na tym samym sockecie od znajomego i wszystko smiga az milo :) Musze sie rozejrzec za jakas inna plyta na socket 1155 bo jak widac niestety kupilem jakiegos trupa. Moze ktos polecic jakas niezawodna pyte glowna pod ten socket?
    Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuje :)
  • Level 43  
    @krzsio Co za porada. Napisał, że podłączone do innej płyty działa, to chyba wie jak podłączyć.
    tiesstoPL wrote:
    nie uruchamia sie monitor i mam na niej wyswietlony kod 00

Ja uważam, że można by płytę reanimować za pomocą programowania BIOS programatorem,
    ale jest też szansa, że nie zadziała nigdy.
  • Level 10  
    Dziekuje Wam bardzo za wypowiedzi i zycze milego dnia :) Jutro znajomy znajomego, ktory ma serwis komputerowy ma wziac plyte na ogledziny, takze zobaczymy co z tego wyniknie.