Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofala Samsung CE107BAF - nie obraca się talerz i nie świeci światełko w środ

18 Aug 2018 10:44 789 5
 • Level 10  
  Wentylator po uruchomieniu się kręci.
  Dodam, że była podłączona do przedłużacza na którym iskrzyła wtyczka po włożeniu (była wyrobiona).
  Co sprawdzić w takim przypadku?
 • TespolTespol
 • TespolTespol
 • Level 34  
  Sprawdź czy dochodzi napięcie do silnika talerza i do oświetlenia.
 • Level 10  
  Nic nie spuchlo, jest czysto. Napiecie nie bedzie sie pojaiwac przypadkiem tylko po wlaczeniu programu? Czy to nie jest niebezpieczne uruchamiac bez pokrywy? Moze glupie pytanie, ale nie chce ryzykowac. Jezeli to bezpieczne to sprawdze jutro miernikiem.
  Są 2 bezpieczniki na zdjęciu: 2 i 4. Ten na zdjęciu 4 raczej działa bo działa wentylator. Do weryfikacji ten, który jest na zdj nr. 2 (5kV/0,8A) w takiej białej plastikowej rurce na dole wchodzi do kondensatora.
  Mikrofala Samsung CE107BAF - nie obraca się talerz i nie świeci światełko w środMikrofala Samsung CE107BAF - nie obraca się talerz i nie świeci światełko w środMikrofala Samsung CE107BAF - nie obraca się talerz i nie świeci światełko w środMikrofala Samsung CE107BAF - nie obraca się talerz i nie świeci światełko w środ
 • Level 33  
  Nie jest to bezpieczne. Jeżeli już zdejmiesz obudowę to odepnij dwa przewody zasilania prowadzące z panelu sterowania do pierwotnego uzwojenia trafo ( foto nr 1 - kolor czarny i biały) . Tym sposobem odetniesz stronę WN a co za tym idzie nie będą generowane mikrofale. . Pamiętaj, że kondensator potrafi długo trzymać wysokie napięcie i przy wymianie tego bezpiecznika WN zachowaj ostrożność. Ten bezpiecznik nie ma nic wspólnego z zasilaniem silniczka obrotu talerza i oświetlenia. Tutaj w grę może wchodzić uwalony przekaźnik na panelu lub krańcówka drzwiowa lub spalony silniczek i żarówka.
 • Level 34  
  Zachowaj ostrożność o której pisał kolega wiesiekmisiek. Sprawdź czy silniczek od talerza jest dobry poprzez dołączenie go na krótko do zasilania. Będziesz pewny czy silniczek jest spalony. Z żarówką tak samo zrób jak z silniczkiem.

  Jak się okaże ,że silniczek i żarówką są dobre to zrób tak jak opisał wiesiekmisiek.