Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasady korzystania z działu Mikrokontrolery

26 Sie 2005 22:44 45500 2
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Wymienione niżej zasady mają na celu ułatwienia korzystania z działu zarówno piszącym, jaki czytającym wpisy. Są także pomocą w zrozumieniu zastosowania regulaminu całego forum w tym dziale. Bardzo sobie cenimy zarówno wkład merytoryczny, jak i kulturę osobistą użytkowników.
  Zasady pisania postów wraz z nawiązaniem do punktów regulaminu :

  Pisząc posty należy się wystrzegać:
   Tematów typu "mam pomysł/problem/zadanie, jak zrobić/zróbcie mi resztę" - p. 3.1.17 regulaminu. Inwencja własna jest obligatoryjna.
   Wszelkich tematów, w których zakładający nie wyjaśni problemu precyzyjnie i w zrozumiałym języku oraz nie streści problemu w tytule bez dodatkowych ozdobników, nie mających merytorycznego znaczenia(np. pomoc, problem, prośba, "!!!", "???"), tak, jak jest to opisane w regulaminie - p. 3.1.15.
  Cytat:
  - Przez markę i model należy rozumieć oznaczenie układu/mikrokontrolera oraz jeśli problem ociera się o zagadnienia programistyczne, język i/lub nazwę kompilatora/toolchain tego języka, w jakim pożądane jest rozwiązanie. Ktokolwiek decyduje się przedstawić tu swój problem, to jest to logicznie zrozumiałe, że potrzebuje pomocy użytkowników forum i dodatkowe tego akcentowanie jest roszczeniem sobie prawa do tego, aby to jemu bardziej poświęcić uwagę oraz zabiera miejsce w tytule na właściwe streszczenie tego problemu.
  - Przykładowe, wzorcowo opisane tematy "[ATmega32][avr-gcc] Optymalizacja obsługi wyświetlacza alfanumerycznego" "[ATtiny13][Bascom] LED RGB - sporadyczne zawieszanie się mikrokontrolera" "[STM32F4][Linaro]API od ST - niska wydajność odtwarzania plików mp3 z dużym bitrate" Określenia marki i modelu w kwadratowych nawiasach najlepiej zawrzeć w pierwszej rubryce tytułu tematu.

   Tematów i wpisów nie związane z uruchamiania układów opartych o mikrokontrolery i układy programowalne - p. 3.1.14.
   Tematów zawierające prośby o nadesłanie materiałów z czasopism, bądź innych publikatorów, bez wiedzy i zgody autora/wydawnictwa. Jeśliby jednak publikacja takich materiałów nie stanowiła naruszenia prawa, należy w treści postu wpisać krótkie uzasadnienie, które podlegać będzie weryfikacji.
   Tematów, których finalizacja nie jest od dłuższego czasu dokończona, lub zostaną rozwiązane inną drogą niż przez forum, będą przenoszone do działu "Kosz"- p. 3.2. regulaminu.
   Pisania kolorem czerwonym - jest zarezerwowany dla wpisów/uwag moderatorskich.
  Ponadto wszystkie kody źródłowe, zamieszczone w postach, muszą znajdować się w znacznikach [syntax=<Język programowania z listy dostępnych>]Kod tu...[/syntax] z wybranym językiem programowania. Umieszczenie kodu źródłowego bez znaczników syntax, może spowodować zmianę zawartości tego kodu, przez mechanizmy forum. Użycie cytowania ([quote][/quote]) nie rozwiązuje tego problemu. Posty, które nie zawierają znaczników, będę narażone na usuniecie !

  W przypadku uruchamiania jakiegokolwiek kitu/zestawu do samodzielnego montażu na mikrokontrolerze, należy podać schemat, zmierzone napięcia na najważniejszych elementach, zdjęcia zmontowanego układu, czyli logicznie ujęte informacje techniczne, do których można się merytorycznie odnieść, zamiast lakonicznej formy "nie działa".

  Jeśli chcesz zamieścić ogłoszenie w temacie mikrokontrolerów, zrób to w tym dziale.
  Jeśli chcesz zapytać o zablokowany mikrokontroler, konfigurację indywidualną fusebitów bądź dobór układu do projektu, zrób to w tym dziale.


  Dobra rada, aby jak najsprawniej uzyskać pomoc od innych forumowiczów:
  Przy zwracaniu się na forum o pomoc - dobrze opisz następujące punkty:
  1. Co chcesz osiągnąć i czego problem dotyczy,
  2. Co zrobiłeś z tym do tej pory i w jaki sposób,
  3. Dlaczego uważasz że masz z tym problem...

  W innym przypadku możesz się spotkać z niezrozumieniem użytkowników i moderatorów.
 • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
  Linki wygasające np. Allegro, eBay, itp.
  ... czyli gdzie można je zamieszczać zadając pytania np. Czy warto kupić ...?


  2014.10.16 - Dodane przez dondu

  Ponieważ zgodnie z regulaminem forum generalnie nie wolno zamieszczać linków do źródeł szybko wygasających, wprowadzamy w dziale mikrokontrolerów wyjątek w postaci wydzielonego wątku: Pierwsze starcie z mikrokontrolerami (dozwolone linki Allegro, eBay, itp)

  w którym nie obowiązuje ten zakaz:


  Moderowany przez dondu:

  Wyznaczamy ten temat jako jedyny, w którym można zamieszczać linki do źródeł wygasających np. serwisy giełdowe itp., co oznacza, że niniejsza dyskusja nie podlega punktowi regulaminu:

  "Zabronione jest:
  ...
  3.1.18. Publikowania informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym)."  Ma to na celu ułatwienie początkującym zadawania pytań w szczególności co kupić na początku zabawy z mikrokontrolerami.


  Szczegóły także tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14047759#14047759
 • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
  SYNTAX - czyli wklejanie kodów programów

  2014.04.07 - Dodane przez dondu

  Kod programy wklejamy używając znacznika SYNTAX dostępnego w edytorze postów wybierając właściwy język:

  Zasady korzystania z działu Mikrokontrolery

  1. wklej kod w poście.
  2. zaznacz cały kod programu,
  3. kliknij SYNTAX i wybierz język

  W edytorze powinieneś otrzymać (przykład dla wybranego języka C):

  Code:

  [syntax=c]

  tutaj Twój kod programu
  w wielu
  liniach
       w tym odstępy od lewego marginesu
  itd.

  [/syntax]


  a po wysłaniu postu:

  Kod: c
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod