Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple>Iphone 4s - Iphone jest zablokowany na dobre, co mogę z tym zrobić?

18 Sie 2018 13:00 441 4
  • Poziom 3  
    Więc tak, jakiś czas temu dostałem Iphone 4s, telefon został przywieziony z GB, co za tym idzie ma blokadę Simlock, której zdjęcie mocno nadwyręży mój portfel, a działał normalnie, tylko bez karty sim, jako urządzenie do multimediów.
    Telefon rozładował się, i po jego włączeniu wyświetlił się komunikat o tym, że telefon musi zostać aktywowany, po włożeniu Sim, simlock jednak uniemożliwia jego aktywowanie, i właściwie stał się bezużyteczny, czy jest w nim karta czy nie - jest cegłą która wyświetla owy komunikat. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Próbowałem włączyć "Tryb awaryjny" i spróbować przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, ten jednak na komendę nie reaguje, a i format przez iTunes również nie jest możliwy, ponieważ do telefonu nie ma dostępu, bo nie jest aktywowany. Czy mogę w jakiś inny sposób przywrócić go do stanu używalności? Tzn do stanu w którym będę mógł słuchać z niego muzyki bo w zasadzie to tylko do tego służył, może być nawet rozwiązanie związane z wgraniem na niego androida, cokolwiek, byle by ruszył, jeśli nie to kupię jakąś mp3, mój obecny telefon ma 6'' i nie w każdej kieszeni się mieści.
  • Poziom 35  
    Skoro działał i nagle woła o aktywację to najwyraźniej musiał się przywrócić do ustawień fabrycznych. Jeśli znasz sieć, na którą jest zablokowany, to najprościej byłoby, go uruchomić z kartą tej sieci (nie musi być aktywna) i aktywować. Czasem można takie karty SIM kupić na allegro czy eBayu. Ewentualnie bawić się w jailbreak, jest jakiś starszy soft, gdzie jailbreak nie wymagał aktywowanego urządzenia.
  • Poziom 3  
    Właśnie nie jestem pewien czy sam się przywrócił, ponieważ tapeta pozostała nie zmieniona (ukazuje się tylko przez krótki moment po włączeniu telefonu), podczas gdy na każdym innym telefonie(tu: android) po przywróceniu, nie zostaje absolutnie nic. A jeśli chodzi o soft to zainstalowany jest najnowszy jaki był dostępny dla tego modelu, i telefon z jailbreakem, więc nic nie było kombinowane. A tak, i telefon jest z Brytyjskiej sieci Orange.
  • Admin grupy GSM
    Najprostszym rozwiązaniem będzie kupno karty z sieci w której działał.
  • Poziom 3  
    Dobra, dzięki za poradę, będziemy coś działać