Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie łączy sie z jedną siecią wifi

18 Sie 2018 14:48 372 4
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam pewien problem otóż mój komputer od tygodnia nie łączy sie z jedną z dwóch sieci wifi w moim domu(przy połączeniu z drugą występuje problem z serwerem DNS)stało sie to nagle z dnia na dzień wcześniej wszystko chodziło,dodam,że z innymi sieciami wifi moge sie połączyć a moja karta sieciowa jest sprawna(według menadżera urządzeń) oprócz karty Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter czy to może być problem ?
  • Poziom 23  
    Ostatnio laptop znajomego podobny problem, laptop WIFI był ustaiony tak że skanował kanały 1-11 a router tak że nadawał na kanale WIFI 13 (router sam wybierał wolny kanał). W routerze zmieniłem kanał z auto na 6 po upewnieniu że na 6 nie nadaje za dużo innych sieci.
  • Specjalista Sieci, Internet
    myszkoscielna napisał:
    Ostatnio laptop znajomego podobny problem, laptop WIFI był ustaiony tak że skanował kanały 1-11 a router tak że nadawał na kanale WIFI 13 (router sam wybierał wolny kanał). W routerze zmieniłem kanał z auto na 6 po upewnieniu że na 6 nie nadaje za dużo innych sieci.

Było naprawić laptopa (przestawić region na PL) a nie w routerze dłubać.
  • Poziom 23  
    Nie mogłem znależć ustawia w właściwościach karty WIFI, a właściciel lapa nie miał cierpliwości, "zrób to szybko bo muszę mieć neta za 5 minut bo coś tam...."
  • Specjalista Sieci, Internet
    Joohny765 napisał:
    czy to może być problem ?

Nie napisał Kolega nic co mogło by sugerować przyczynę problemu.

Jaki laptop, jaki system operacyjny, jaki router, jaka karta sieciowa - proszę podać pełne nazwy wszystkiego.