Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 49-55 cali do wykorzystania w grach i platformach streamingowych

Szalwon 18 Aug 2018 18:24 915 16
    Szalwon
    Level 5  
    Czołem! Jako laik pomyślałem, że dobrze byłoby się skonsultować :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    3x6m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    Telewizor będzie na krótszej ścianie, kanapa jest na przeciwległej, ale fotele stoją bliżej. Także około 3m i około 5 m.

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    Zwykle 1-2, czasem więcej.

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Na razie stać, ale rozważam powieszenie go w przyszłości. Ma stać na komodzie o szerokości 81 cm.

6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Okno i drzwi balkonowe po lewej (zachodniej) stronie z perspektywy siedzącego na kanapie. Telewizor w bardziej zacienionej części pokoju.

7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Obecnie nie posiadam telewizora

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Wifi, w miarę możliwości miracast lub ekwiwalent, usb, musi być smart lub z androidem.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Nie zamierzam podłączać żadnego sygnału telewizyjnego. HDMI do komputera i wi-fi.

10. Jakie urządzenia?
    Komputer, może w przyszłości konsola lub streamer.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    Mediana zapewne około 3-4 godzin. Oczywiście będzie zdarzało się dłużej przy jakichś maratonach serialowych czy growych.

12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
    Tak

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Filmy i seriale.

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Tak, 30 do 50%. Preferuję strategie, ale z telewizorem i padem może zainwestuję w coś bardziej dynamicznego.

16. Preferencje co do marki?
    Brak preferencji.

17. Preferencje co do wielkości?
    50-55 cali - mam na ścianie lukę między regałem a szafą o szerokości 144 cm, 55 cali to maksimum bez "wciskania" telewizora na styk, ponadto nie chciałbym wydawać na niego za dużo pieniędzy, a 65 cali to już raczej wyższa półka cenowa. Z kolei mniejszy może być problematyczny przy takich odległościach.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Nie mam, więc nie wiem.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Raczej będę więcej korzystał wieczorami.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    Chciałbym zamknąć się w 2500 zł, ale chyba przełknę 3000.

21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
    To będzie mój pierwszy telewizor.

22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?
    YouTube i Netflix będą aplikacjami wykorzystywanymi przez większość czasu pracy telewizora

Czyli potrzebuję telewizora który sprawdzi się w grach i będzie miał dobre opcje internetowe, natomiast nie potrzebuję żadnych wypasionych tunerów ani dekoderów. Rozglądałem się za modelami LG 49 i 55 cali (np. 55uj635v), patrzyłem na VCLe (ojciec mi odradzał, bo VCL kojarzy mu się z chińską tandetną elektroniką, ale nie wiem ile w tym prawdy - w internecie widziałem raczej dobre opinie). Wiem, że te telewizory nie mają "prawdziwego" 4k, bo wykorzystują matryce RGBW, ale zdaję sobie sprawę, że w tej półce cenowej nie dostanę matrycy RGB. Słyszałem że istotne sprawy to odwzorowanie barw i czas reakcji matrycy (zwłaszcza przy grach). Będę go też wykorzystywał do odtwarzania muzyki, dopóki nie zaopatrzę się w lepszy sprzęt grający.

Będę wdzięczny za rekomendacje :)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    LG, SUHD, 55 cali i Twoj budzet niestety nie da rady.
    Zwykle RGBW jak najbardziej ale to IPSy i do ogladania Netflixa średniawo.
    120Hz nie potrzebujesz, 60Hz matryca VA Ci wystarczy.

Samsunga masz 55NU7172 -w zupelnosci wystarczy.

Tak to sie w modelach na 2018 porobilo ze w niskiej półce cenowej Samsung rzadzi.

Panas nie ma nic na VA, LG tez nic, Sony ma ale drogo.
    Chinczyki typu TCL i Philipsy do odpuszczenia.
    Szalwon
    Level 5  
    Hm, czy w takich Samsungach jest regulacja rozstawu nóżek? Obawiam się, że nie zmieszczą się na moim regale o szerokości 81 cm. Poza tym telewizor wygląda bardzo dobrze :) No i zawsze jest opcja od razu powiesić go na ścianie.
    Szalwon
    Level 5  
    Przeglądałem inne tematy i zajrzałem do oferty MediaExperta, by porównać wyżej wymienionego Samsunga UE55NU7172 z modelem UE55MU6452, który na ich stronie jest w przecenie z 3700 do 2700 - nie wiem na ile to chwyt marketingowy ;) (mam MediaExperta 200m od domu, więc to wygodna opcja). Nie widzę wielkich różnic poza wejściami, ponadto wydaje się, że UE55MU6452 ma trochę większe możliwości. Czy są przesłanki, by sądzić, że będzie gorszy dla moich potrzeb?

Dużą zaletą UE55MU6452 jest jego podstawa - bezproblemowo stanie na mojej komodzie ;)
    lukas455
    Level 6  
    Jest jeszcze model Samsung UE55MU6402
    różni sie tylko odświerzaniem tam jest 1600Hz a w tym 1500Hz a cena niższa o 150 zł
    Ps. I w XKOMie dają 3 mies. HBO GO za 1 grosz. (Wartość 90zł)
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    w Samsungu licza sie 2 litery i 2 pierwsze cyfry czyli MU64 co jest dalej nie ma znaczenia z punktu technicznego.
    Roznice typu kolor obudowy, kanał sprzedazy, nozki etc...

wszystkie wymienione wyzej tv maja odsieżanie 60Hz, na te parametry typu 1500 czy 1600 Hz nie patrz bo to marketingowy bełkot.

Jak chcesz LG to jest jeden rodzynek na 2018 rok czyli LG 50UK6500. Model na matrycy VA, wysokim kontrascie i niskim input lag.
    lukas455
    Level 6  
    Ja tego samsunga którego mi polecałeś nie kupiłem ponieważ za szeroki ma rozstaw nużek 80cm
    Podobnie rzecz sie ma z LG.
    User removed account
    Level 1  
    Szalwon
    Level 5  
    Rozstaw nóżek w podstawie w moim przypadku nie może być większy niż 81 cm. Nie wiem jak u Lukasa - ale jest to problem dla nas obu.

Zainteresował mnie TCL z zeszłego roku 55C7026, ale problemem jest właśnie rozstaw nóżek. Ponadto bardzo podoba mi się nowy model TCL 55DC760, który dostał nagrodę EISA jako "best buy". Design bardzo trafia w mój gust, nie ma problemu z nóżkami... Tyle że cena jest wyższa - 3500 zł. Myślicie, że wart jest w tej chwili tej ceny?
    User removed account
    Level 1  
    Szalwon
    Level 5  
    LOCOLOCO - z tego co widzę, to w MediaExpert ten telewizor jest już dostępny w sprzedaży. Chyba że masz na myśli, że telewizor będzie wtedy w niższej cenie?

EDIT: Nevermind, to przedsprzedaż :) Jakieś oszacowania ile będzie kosztować?
    User removed account
    Level 1  
    Szalwon
    Level 5  
    LOCOLOCO wrote:
    Z tego co wiem to nie wyszły jeszcze z fabryki bo walczą jeszcze z Androidem 8,0.
    W poniedziałek będzie już znana cena.

Jakieś newsy na ten temat? :)
    dlugi1977
    Level 10  
    Szalwon wrote:
    LOCOLOCO wrote:
    Z tego co wiem to nie wyszły jeszcze z fabryki bo walczą jeszcze z Androidem 8,0.
    W poniedziałek będzie już znana cena.

Jakieś newsy na ten temat? :)

Locoloco jak zwykle od jakiegoś czasu zbanowany 😖 więc pewnie szybko nie odpowie. Szkoda, bo stoję przed zakupem tv i jego opinie (tak jak i pozostałych) bardzo cenię 😖😔
    User removed account
    Level 1  
    Szalwon
    Level 5  
    LOCOLOCO wrote:
    Będą już na dniach - z Androidem 8,0
    Pojutrze wjeżdża na testy.

W takim razie czekam z niecierpliwością na wyniki tych testów!