Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jak podłączyć router sim Alcatel IK40 Link Key do Asus DLS-AC52U

18 Sie 2018 19:37 2325 9
  • Poziom 7  
    Zakupiłem dzisiaj wyżej wymieniony router Asus DSL-AC52U i router sim Alcatel IK40V. Wykorzystując możliwości asusa a konkretnie DUAL WAN chciałbym to połączyć żeby razem śmigało w trybie "Fail over" albo "Load balance". Posiadam abonament na karte z internetem w sieci PLAY i internet z Netii. Od dwóch godzin to konfiguruję ale nic z tego nie wychodzi, internet po kablu działa ale drugi WAN (modem alcatel) cały czas jest 'Disconnected". Sprawdzałem jakie modemy 3\4G LTE obsługuje ausus i jest tam jakiś alcatel z tym że nie mój model. Potrzebne są jakieś sterowniki żeby to banglało razem ?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Asus może na OFW nie wspierać kiepskiego Alcatela.
  • Poziom 7  
    Na stronie Asusa jest informacja że kompatybilne modele i sieci są takie:
    Huawei E1750C Play
    Huawei E156G Play
    Huawei E1823 ERA
    Huawei E372 ERA
    Alcatel X221S ERA
    I pytanie czy jest szansa żeby wgrać jakieś sterowniki albo przerobić sprzęt tak żeby to razem banglało >? Zapłaciłęm z tego Alcatela jakieś 200zł i szkoda by było tych pieniędzy :P
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ten Alcatel to wart jest ze 20 zł a nie 200 zł.Wydałeś kupę kasy na sprzęt który nie ma prawa działać.
  • Poziom 7  
    W MediaMarkcie jakiś ku**s mi polecił że będzie dobry -_- więc co proponujecie dokupić żeby to wszystko miało ręce i nogi ?

Moderowany przez jimasek:

3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

• Specjalista Sieci, Internet
    Alcatel wart jest nic a nie 200 zł, powinieneś za 50-70 zł kupić Huawei E3372, on raczej by był kompatybilny. A wierzenie jakiemuś gościowi którego zadaniem jest sprzedawać a nie doradzać jest złym pomysłem.
  • Poziom 7  
    Dodam jeszcze że ten Alcatel ma wbudowane gniazdo na karte micro SD i po włożeniu 16gb i podpięciu pod Asusa router widzi pamięć i nazwę Alcatela
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    matek451 napisał:
    To co masz za problem idź i oddaj ten złom.

Jeśli kupił osobiście w sklepie stacjonarnym, sprzedawca ma prawo nie przyjąć takiego zwrotu.
    KucykBoss napisał:
    Sprawdzałem jakie modemy 3\4G LTE obsługuje ausus i jest tam jakiś alcatel z tym że nie mój model.

I tu się mści, że najpierw kupiłeś a potem sprawdzałeś czy Asus obsługuje - zła kolejność.

KucykBoss napisał:
    Potrzebne są jakieś sterowniki żeby to banglało razem

Żadne sterowniki nawet księżycowe nic tu nie dadzą - urządzenie jest rozpoznawany sprzętowo.
  • Poziom 7  
    Kupiłem nowy modem z Huawei, do zamknięcia