Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wejście audio do Blaupunkt CAR 300

26 Aug 2005 23:14 6569 16
  • Level 13  
    Czesc.
    Posiadam odtwarzacz kasetowy Blaupunkt CAR 300 i chcialbym go tak przerobic aby mozna bylo zapodac do niego zewnetrzny sygnal audi np. cd-pomu lub odtwarzacza mp3. W moim radiu jest uklad TDA7372A. Znalazlem schemat tego radia oraz schemat tego ukladu ale nie wiem dokladnie pod ktora z czterech nozkek sie podpiac. Dla zainteresowanych moge wyslac schematy zarowno radia jak i opis ukladu. Czy ktos na tym forum wie pod ktora sie podlaczyc? Bylbym wdzieczny za pomoc
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 24  
    pod nozke 10 i 14, to jest sygnal z radia, ale u mnie w car 300 jest troche inny uklad - TDA7348D...
  • Level 12  
    eeee tam
    podepnij sie bezposrednio pod kable od glowicy kaseciak i tez zadziala

Za wątpliwej jakości porady otrzymujesz ostrzeżenie. <SławeK>
  • Level 24  
    no nie wydaje mi sie...
    sprawdzales sam ze tak piszesz ?
  • Level 32  
    przeluga czy jesteś tego pewien że zadziała??? napisz jak to zrobić!!! myślałem że trzeba jeszcze przełączyć tuner na odtwarzacz - a to jest robione na jakims styku itd.
  • Level 12  
    poprostu do glowicy po ktorej slizga sie tasma sa podlaczone dwa,trzy kabelki, prawy, lewy i masa to wystarczy podpiac do np przenosnego odtwarzacza mp3 i dziala ok ja tak zrobilem pozdro
  • Level 28  
    I nie słyszysz że wzmacniacz korekcyjny kaseciaka fałszuje przeokropnie a przy okazji jest przesterowany?
    :arrow: __luke86__ zrób tak jak poradził szeryfff dodaj przełącznik, żebyś mógł wybrać radio->MP3 i kondensatory separujące w szereg z odtwarzaczem MP3.
  • Level 32  
    A nie lepiej poprostu w tor AM bez kombinowania "kombinatorzy".
  • Level 28  
    Racja, ale zabierz np. mojemu ojcu tego archaika a udusi wzrokiem :D

Acha __luke86__ nie wpinaj się bezpośrednio w te TDA7372A tylko poszukaj przedwzmacniacza TDA7348D. Podpięcie pod nogi wzmacniacza nic ci nie da nie będziesz miał żadnej kontroli nad dźwiękiem.

Za radą TYTUSA... namierz tor AM, zobacz czy nie jest podłączony do nogi 11 przedwzmacniacza i wetniej się tam. Jak jest podłączony do nogi 11 to sygnał maż w mono także raczej odpada. Chyba, że słuchasz AM to już będziesz musiał kombinować z dodatkowym przełącznikem.
  • Level 32  
    Jesli się wpinasz w tor AM to przecinarz ścieżki i podlutowujesz przewody od wejścia liniowego. Dorzucasz jeszcze jakies kondensatorki w szereg i juz masz wypas.
  • Level 13  
    AM to jest sciezka prowadzaca z lub do przycisku na przednim panelu radia tak??
  • Level 32  
    Bez urazy przyjacielu ale po tym pytaniu stwierdzam że powinieneś oddać to komus do zrobienia bo szkoda radia. Skontaktój się z kolegą "olecki" tutaj z forum on ci pomoże bo jest z Rzeszowa.
  • Level 17  
    czy wie ktos jak dokladnie to zrobic wpinajac sie w tor AM?
    robil to ktos?
    dokladnie gdzie na plycie to zrobic?
    podzieli sie ktos uwagami?
  • Level 43  
    A tak trudno ściągnąć schemat tego radia i popatrzeć ? Jesli go nie rozumiesz to odpuść i zleć robotę komuś kto się zna.

SławeK
  • Level 13  
    Ja też na początku chciałem tak przerobic swoje radyjko ale doszedlem do wniosku ze i tak nie bedzie taka dobra jakość dzwięku z np. z przenośnego mp3 i dlatego kupiłem sobie Pionieera z mp3 i sądze że nawet kiepski sprzęt ale orginalnie odtwarzający mp3 lub jakieś inne cuda jest lepszy od sprzętu przerabianego i kombinowanego. To jest moja opinia i możecie sięze mnąnie zgodzić, chyba że ktośchce sie pobawić a jeśli nie wymaga wysokiej jakości dźwięku to może spróbować:)
  • Level 17  
    SlaweK wrote:
    A tak trudno ściągnąć schemat tego radia i popatrzeć ? Jesli go nie rozumiesz to odpuść i zleć robotę komuś kto się zna.

SławeK

Ogolnie myslalem ze chodzi tu na forum o pomoc
    a lapanie postow z tego typu odpowiedziami ...
    no cóż
    myslalem, ze ktos to robil i podzieli sie wiadomosciami
    no nic...
    moze znajde gdzies indziej
    ale chociaz dzieki za szczerosc
    szkoda ze jak ktos oczekuje ode mnie pomocy to ja go nie odstawiam
    z "kwitkiem"
    pozdrowienia