Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco daily II 2,8 TD - Po nagrzaniu silnika gaśnie

AlienVoice 18 Sie 2018 21:24 219 4
  • #1 18 Sie 2018 21:24
    AlienVoice
    Poziom 11  

Witam,
    Na wstępie chcę poinformować że żaden post na forum nie rozwiązał mojego problemu i nawet nie ma takiej usterki.
    Ok,
    Posiadam Iveco turbo daily II 2000r. 2,8 TD i od jakiegoś czasu zaczął gasnąć po tym jak się rozgrzał. Objaw taki że pracuje równo i nagle tak jakbym odłączył zapłon w stacyjce. Żeby go odpalić muszę przekręcić kluczyk w stacyjce na 1 i z powrotem na 2.
    Przemierzyliśmy prąd na kablu przy elektromagnesie który jest przy pompie i tam się nic nie traci.
    Nie mam pomysłu.

0 4
  • #2 18 Sie 2018 21:31
    AlienVoice
    Poziom 11  

Dodam jeszcze że wymieniłem filtr paliwa.
    A dziś odkręciłem tę śrubę na klucz 6 z naciętym łebkiem na płaski śrubokręt "co widać na zdjęciu" i okazało się ze jest to hmmm ???, taki bolec z gumowym ringiem na końcu i było na nim kilka drobnych opiłków metalu. Wyczyściłem i dalej to samo
    Może trzeba będzie to bardziej jakoś wyczyść tylko jak ?

0
  • #4 20 Sie 2018 23:04
    AlienVoice
    Poziom 11  

No to powiem tak. Ten element na klucz 6mm o którym pisałem wcześniej wykręciłem jeszcze raz i za pomocą magnesu wydobyte wszystkie opiłki które się tam znajdowały, wkręciłem go z powrotem ale za mocno bo obroty były bardzo wysokie. Więc popuściłem o 2 obroty i silnik już ładnie pracuje. Nie gaśnie, a mało tego, dostał więcej mocy. Nie wiem czy to było przyczyną gaśnięcia silnika, ale narazie pracuje i nie gaśnie.
    Jak co to będę pisał.

0
  • #5 27 Sie 2018 11:49
    AlienVoice
    Poziom 11  

Problem znowu wrócił.
    Nie mam pojęcia co to może być.
    Jak tylko osiągnie temperaturę 70 stopni to odłącza zapłon.
    Jak jadę w dzień to go musze resetować co 200m a jak w nocy (niższa temperatura) to jakoś co 10 km. Może to jakiś czujnik temperatury oleju lub wody ?
    Nawet nie wiem czy coś to ma wspólnego z tym że się odcina zapłon.
    Niech mi ktoś doradzi jak zrobić na krótko żeby nie gasł.
    Jestem za granicą i nie mogę sobie pozwolić na usługi u mechanika. Żeby tylko dojechać do Polski

0
  Szukaj w 5mln produktów