Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo '98 Diesel - kabelki

26 Sie 2005 23:27 2296 3
  • Poziom 30  
    Witam.

Próbowałem podłączyć alarm do Forda Mondeo 1.8TD MKII 1998, ale coś mi się nie zgadza z kabelkami. Nie znalazłem na przykład kabelków pomarańczowego i pomarańczowo/żółtego do kierunków w skrzynce bezpiecznika pod kierownicą. W benzynie '96 były. Centralny też coś nie tego biało-czarne dwa (cienki i gruby) a żółto-fioletowy tylko gruby. Na tym cienkim pojawiało sie na chwile napięcie przy otwieraniu ale nie było tak jak w starszej benzynie, że zmieniały się polaryzacje.

Wspomoże ktoś opisem kolorków i gdzie znajdę kabelki do kierunków, centrala (i jak sterować) i wyłączników drzwiowych?
    12V znajdę, po zapłonie jest gruby zielony, masy pełno wokoło ;-)
  • Poziom 27  
    Ford nie ma tak sprecyzowaej kolorystyki co do funkcji przewodu jak np VW. Do centralnego zazwyczaj idą żółty z czarnym biały z czarnym lub tak jak pisałeś i jeszcze jedna kombinacja ale nie pamiętam. A kable do kierunków to zobacz przy lampach jakie dochodzą i takich szukaj. Kable do kierunków zawsze (99% przypadków) dochodzą do przełącznika zespolonego przy kierownicy i do włącznika awaryjek a do skrzynki z bezpiecznikami raczej rzadko! W skrzynce jest tylko zabezpieczenie zasilania kierunków i nie ma tam lewego i prawego!
  • Pomocny post

Poziom 27  
    FORD MONDEO 1997

INSTALLATION POSITION
    Compact control units and sirens: positioned in the engine compartment near the headlamp on the passenger side.
    Control units and accessories: positioned behind the glove compartment on the passenger side.

POWER SUPPLY
    Positive: connect to a branch in the fuse box.
    Negative: connect to one of the manufacturer’s fittings.

ENGINE IMMOBILISATION
    Turbo Diesel model: cut the purple/red wire (1mm) located in the engine compartment on the driver’s side in a connector
    supported on the shock-absorber.

KEY POSITIVE (+15)
    Connect to the wire cut for the engine immobilizer coming from the engine starter switch.

CENTRAL LOCKING
    Negative type control.
    Connect to the orange/black wire for locking and green/black wire for unlocking coming out of the door on the driver’s side.

TURNING INDICATORS
    Connect to the blue and blue/red wires in the foot rest on the driver’s side or on the indicator switch.

DOOR PROTECTION
    Connect to the black/green wires (0.35 mm) for the rear doors and for the front right one and to the black/red wire (0.35 mm) for
    the front left door, located in a black connector in the middle of the fuse box.

BONNET AND BOOT PROTECTION
    Bonnet: install the button provided in the kit.
    Boot: connect to the black/orange wire on the standard courtesy light.
  • Poziom 30  
    Dzięki !! Mam kolorki :D