Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] MAN TGX 440 E5 - Awaria turbo ?? Dziwne objawy.

maciej.wojta 19 Sie 2018 11:24 720 13
  • #1 19 Sie 2018 11:24
    maciej.wojta
    Poziom 3  

Witam,
    awaria na drodze. Kierowca dzwoni 瞠 auto straci這 moc i kopci mocno na czarno. Pierwsza my郵 to brak powietrza do pe軟ego spalania.
    Poprosi貫m aby podnie嗆 kabin i szuka usterki na przewodach dolotowych i IC.
    Kierowca odzwania 瞠 na obu przewodach od IC tj. wchodz帷y i wychodz帷y robi si podci郾ienie i je mia盥篡 do wewn徠rz.
    Po zdj璚iu przewodu wchodz帷ego do IC auto zaczyna normalnie oddycha ale przy gazowaniu na postoju(drugi kierowca z parkingu) nie ma ci郾ienia 瘸dnego na rurze biegn帷ej od turbo. Generalnie brakuje mu powietrza do poprawnej pracy.
    Odkr璚i tak瞠 gum od zasysania powietrza (od strony filtra powietrza) i pokr璚i wirniekiem. Luzy du瞠 ale wirnik kr璚i si.

I teraz pytanie, czy to mo瞠 by uszkodzone turbo po stronie gor帷ej (tam nie odkr璚i, nie da rady).
    Czy raczej co z wydechem spalin i braku mo磧iwo軼i nap璠u turbiny?

Prosz o w miar pilne odpowiedzi bo nie wiem czy jecha z turbo na wymian czy 軼i庵ac auto do polski,

dzi瘯i i pozdrawiam.

p.s. za chwile poprosze aby sprawdzi g鏎ski czy nie zablokowany, teraz mi przysz這 do g這wy.

0 13
  • #2 19 Sie 2018 11:55
    osiniak75
    Poziom 32  

Filtr powietrza kto sprawdzi? Mo瞠 zabity na amen.

0
  • #3 19 Sie 2018 11:57
    Cowboy zagrabie
    Poziom 26  

Skoro zdj瘭i dolot powietrza na zimnej stronie turba, to powinno by wida czy wirnik si kr璚i po rozruchu i czy wtedy te puszcza sadz.

0
  • #4 19 Sie 2018 12:07
    maciej.wojta
    Poziom 3  

Sprawdzony i ca造 dolot powietrza do turbiny -czysty.
    Zreszt to si sta這 nagle.
    Auto do ko鎍a mia這 moc i chodzi這 bez problemu.

0
  • Pomocny post
    #5 19 Sie 2018 12:24
    kakibara
    Poziom 28  

Turbina w manie bedzie si kr璚i - je瞠li wirnik nie stan掖 uko郾ie.
    95% urywa na szcz窷cie po stronie gor帷ej je瞠li kierowca postuka w rur wydechowa gdzie w okolicy tej elastycznej z陰czki i b璠zie co ramolic to znaczy 瞠 wirnik odpad - to tak na szybko bez odkrecenia rury wydechowej chyba 瞠 oparlo sie o dpf to nic nie us造szy.
    Pozdro.

0
  • #6 19 Sie 2018 12:33
    maciej.wojta
    Poziom 3  

Tez tak obstawiam.
    W 2-3 godziny wymieni?
    Bo mnie wiecz鏎 z豉pie 陰cznie z dojazdem.

0
  • #7 19 Sie 2018 12:59
    kakibara
    Poziom 28  

Nie wiem czy wymienisz nie znam twoich umiej皻no軼i- ja robi jak cz窷ci le膨 za kabin i si spiesz bo pada deszcz 45 minut.

0
  • #8 20 Sie 2018 22:22
    maciej.wojta
    Poziom 3  

Potwierdzam usterk turbiny. Po demonta簑 wida urwany wirnik po stronie gor帷ej. Ci庵nik z przebiegiem 830tys.
    Niestety robota w polu wi璚 wymieniona tylko turbina. Nie uda這 si wydosta magnesem ze spiral cz窷ci oberwanych z turbo.
    Trzeba to b璠zie zrobi po zje寮zie rozbieraj帷 wydech.

Nie wiem jak kolega wy瞠j wymienia to w 45min. No ale je瞠li jest tak jak pisze to szacunek.
    Mia貫m wszelkie narz璠zia 陰cznie z 造chami. Mimo tego zesz這 3.5 godziny w warunkach polowych a gamoniem nie jestem.
    Pisze uczciwie tak jak by這.
    Dzi瘯uj za podpowiedzi i zamykam.

0
  • #9 20 Sie 2018 22:23
    maciej.wojta
    Poziom 3  

Potwierdzam usterk turbiny. Po demonta簑 wida urwany wirnik po stronie gor帷ej. Ci庵nik z przebiegiem 830tys.
    Niestety robota w polu wi璚 wymieniona tylko turbina. Nie uda這 si wydosta magnesem ze spiral cz窷ci oberwanych z turbo.

Nie wiem jak kolega wy瞠j wymienia to w 45min. No ale je瞠li jest tak jak pisze to szacunek.
    Mia貫m wszelkie narz璠zia 陰cznie z 造chami. Mimo tego zesz這 3.5 godziny w warunkach polowych a gamoniem nie jestem.

Dodano po 1 [minuty]:

0
  • #10 16 Wrz 2018 10:20
    maciej.wojta
    Poziom 3  

maciej.wojta napisa:

Dodano po 1 [minuty]:

UPDATE

Turbin w trasie wymieni貫m kierowcy na u篡wk. Nast瘼nie na bazie rozebrane wszystko 陰cznie z g鏎skim. G鏎ski uszkodzony, wirnik narobi ba豉ganu. No wi璚 zamawiam turbine w intercarsie ze wzmocnionym wirnikiem i g鏎ski (jakie rzemios這, m闚i 瞠 to ich producent). I to by這 moje przekle雟two. Nie sz這 tego posk豉da w ca這嗆. Turbina firmowa Holseta wi璚 to nie z ni problem ale z kolanem g鏎skiego kt鏎e po prostu nie mia這 k徠闚. Kombinowane na 10 sposob闚, jak posk豉dane od g鏎y to nie pasowa d馧 do obejmy, jak na dole obejma z豉pa豉 to przy kolektorze k徠 taki 瞠 jedn szplike urwa貫m a i tak nie dokr璚e. Porozk豉da貫m te nier闚no軼i w miar r闚no na odkr璚onym t逝miku pierwszym a i tak ponaci庵ane wszystko do granic mo磧iwo軼i. Nie wiem ile to poje寮zi. Pomijam 瞠 dorabia貫m dwa uchwyty do pierwszego t逝mika. Takie ot rzemios這 z intercarsu.

0
  • Pomocny post
    #11 16 Wrz 2018 12:33
    kakibara
    Poziom 28  

Cze嗆 nie wiem czy jest wybity nr na cz窷ci ale euro 5 by這 kilka modeli wyprowadzenia spalin - je瞠li np to twoje rzemios這 jest do wszystkich typ闚 wi璚 mo瞠 nie pasowa.
    S w euro 5 wyci皻e otwory na 6 鈔ub wychodz帷ych z flanszy turbiny zamkni皻e otwory lub mo瞠 si r騜nic moc silnika 430 lub np 560 KM + przeznaczeniem tgs tgx, plus inn turbospr篹arka mocne auto np. 4 osiowe maj inne sterowanie g這wica ta sama plus wydech ale inny k徠 aby si zmie軼i po prawej stronie.
    Tu bym upatrywal problemu.

0
  • #12 16 Wrz 2018 13:11
    maciej.wojta
    Poziom 3  

No to mnie zdziwi這 dlaczego w nowym g鏎skim otwory od strony turbo s naci皻e ale pomy郵a貫m pewnie nowszy model bo w starym oryginale mia貫m otwory pe軟e. B康 co b康 dobierane po VINie wi璚 pewnie jaki uniwersal.

0
  • #14 28 Gru 2018 19:35
    maciej.wojta
    Poziom 3  

Turbina 鄉iga ju p馧 roku, chocia zamontowana troch pod innym k徠em.
    Zamykam temat.

0