Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Myszka DELL P/N 0YP7KD - Przerywane działanie PPM po zalaniu - jak ją otworzyć?

19 Sie 2018 11:28 420 4
  • Poziom 6  
    Dzień dobry, po zalaniu kawą myszki DELL P/N 0YP7KD (część zestawu z klawiaturą bezprzewodową)
    Myszka DELL P/N 0YP7KD - Przerywane działanie PPM po zalaniu - jak ją otworzyć?
    przestał działać prawy przycisk. Po jakimś czasie zaczął działać ale albo działanie jest przerywane (nie idzie niczego "chwycić i przeciągnąć") albo reakcja jest tylko co któreś kliknięcie. Próbowałem ją rozkręcić i wyczyścić ale tu napotkałem problem. Po odkręceniu 3 śrubek w miejscach jak na zaznaczonym miejscu górna część nadal się trzyma.
    Od strony przycisków ta część odchodzi ale część środkowa i tylna jakoś się trzyma. Od spodu nie widać żadnych śrubek.

Przedmuchałem ją powietrzem, mam wrażenie, że częściej reaguje poprawnie ale nadal większość kliknięć pozostaje bez reakcji. Myszka sama w sobie może cudem nie jest ale działała ok, wygodna w podróży i jest częścią zestawu bezprzewodowego działającego na jednym odbiorniku z klawiaturą, więc zależy mi, żeby przywrócić ją do działania.

Czy ktoś ma jakiś pomysł / doświadczenie z tą myszką i może zasugerować sposób jej otwarcia?
  • Poziom 6  
    nomudrek napisał:
    Mam wrażenie, że jedna z ostatnich śrubek znajduje się pod białą nalepką, często producenci jedną śrub zakrywają.

Bingo. Faktycznie znalazła się tam 4 śrubka. Teraz już poszło gładko. Na płytce nie widać jakichś szczególnych śladów zalania ale przetarłem ją i dodatkowo przedmuchałem przycisk. Po ponownym złożeniu zdecydowana poprawa, chociaż nadal nie po każdym kliknięciu jest reakcja (ale różnica na + jest bardzo duża). Czy jeszcze coś mogę zrobić, żeby poprawić jej działanie?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Trzeba przemyć lub wymienić prawy mikroprzełącznik ponieważ jest zalany w środku dlatego w zależności jak mocno naciśniemy przycisk jest reakcja lub jej nie ma. Koszt nowego od półtora złotego.
  • Poziom 6  
    nomudrek napisał:
    Trzeba przemyć lub wymienić prawy mikroprzełącznik ponieważ jest zalany w środku dlatego w zależności jak mocno naciśniemy przycisk jest reakcja lub jej nie ma. Koszt nowego od półtora złotego.

Przeczyszczę i poużywam ją trochę. Jak się poprawi, to ok. Jak nie, to wymienię mikroprzełącznik. Dzięki za pomoc.