Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SHARP DV-5460S Nie startuje zasilacz

marconip 26 Aug 2005 23:52 1310 4
    marconip
    Level 12  
    Witam

Posiadam Sharpa DV-5460 i za nic nie udaje mi się uruchomić zasilacza.
    Po włączeniu zasilania słychać cichutkie trzaski co by wskazywało że przetwornica próbuje się uruchomić niestety się jej to nie udaje.
    Wymieniłem wszystkie kondensatory łącznie z tym dużym układ TEA2261 tranzystor i nic nie pomogło. Odpiąłem napięcie zasilające linię i obciążyłem go żarówką ale ta nawet nie błyśnie.
    Skończyły mi się pomysły co by tu jeszcze wymienić proszę o pomoc
    Aleksander_01
    Level 42  
    Witam
    Pozostał jeszcze układ startowy oraz zasilanie samego scalaka.
    Jeszcze generator przy scalaku (pikuś). Nie mam schematu. Sprawdź czy nie ma zwarcia na wtórnym do masy.
    Odpisz.
    Pozdro
    Zbynoch
    Level 24  
    Witam, trudno wysnuć konkretne wnioski przy tak skąpej informacji. Zmierz napięcie na pin 16 układu TEA2261, jeżeli waha się, to przetwornica jest w trybie startu i należy wymienić D707 i R708 (C713 już wymieniłeś).
    marconip
    Level 12  
    Wymieniłem rezystor R708 i diodę D707 ale bez rezultatu. Napięcie na nóżce 16 waha się w granicach od 8 do 10.3V a z opisy w pdfie wywnioskowałem że do rozruchu powinno mu to wystarczyć.
    Żeby wyeliminować stronę wtórną odpiąłem rezystory R601,R501 i dławik L602 przed dławikiem zapiąłem diodę i żarówkę do masy symulującą obciążenie ale to też nie dało żadnych efektów więc myślę że strona wtórna jest ok
    Zbynoch
    Level 24  
    Myślę, że wymieniłeś diodę D707. Przy obciążeniu żarówką, w niektórych modelach przetwornica nie chce startować, spróbuj użyć żarówki np.15W. Na wszelki wypadek zmierz rezystor startu R702. Przydałoby się podstawić transformator przetwornicy, lub sprawdzić, czy nie ma zwarcia.