Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Nowy dysk spowodował dropy fps - Spadki fps

KamilTiVis 19 Sie 2018 17:10 228 17
  • #1 19 Sie 2018 17:10
    KamilTiVis
    Poziom 4  

Witam od 2 dni mam nowy dysk ssd adata su 800 w laptopie. Od tego czasu w cs'ie podczas grania mam dziwne spadki/dropy fps z 200 do ok 30 na jakieś 2 sekundy. na poprzednim dysku HDD tego problemu nie miałem + gdy wgrywałem sterowniki na początku przez przypadek wgrałem sterowniki karty graficznej do komputera stacjonarnego a potem przywróciłem system do ustawień początkowych i zainstalowałem do laptopa co prawda nie wiem czy tamte stare się usunęły czy też nie. Sięgam pamięcią że kiedyś też miałem taki problem ale go rozwiązałem, niestety aktualnie nie mogę znaleźć żadnego rozwiązania.

Mój sprzęt, mam laptopa:

Procesor Intel Core i7-7700HQ
    Pamięć 8 GB
    Dysk SSD Adata Su 800 512 GB
    Grafika NVIDIA GeForce GTX 1050, + Intel HD Graphics 630

Nowy dysk spowodował dropy fps - Spadki fps

tutaj HdTune + HwMonitor

+ Hwmonitor podczas 10 min deathmatchu w cs go :Nowy dysk spowodował dropy fps - Spadki fps

0 17
  • #2 19 Sie 2018 18:03
    daminek1234
    Poziom 24  

Wrzuć SMART z CrystalDiskInfo.
    Druga sprawa, że ci się procesor przegrzewa (o ile hwmonitor odczytuje poprawnie). Zalecam czyszczenie układu chłodzenia i zmianę pasty termoprzewodzącej.

0
  • #4 19 Sie 2018 19:32
    KamilTiVis
    Poziom 4  

Zamówiłem nową pastę i sprężone powietrze we wtorek przeczyszcze go na 0 a za 3-4h wrzucę SMART dysku tylko wrócę do domu.

0
  • #6 19 Sie 2018 19:41
    KamilTiVis
    Poziom 4  

Wiesz co jest to Lenovo Legion y520 mam nadzieję że jest dostęp aby zmienić pastę.
    Ps. Dokładnie tą pastę zamówiłem

0
  • #8 19 Sie 2018 20:09
    KamilTiVis
    Poziom 4  

Jeśli się da to da radę najwyższej zepsuje 🤣

Dodano po 13 [minuty]:

enhanced napisał:
    https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Legion-Y520.224560.0.html
    Cała klapka ale dasz radę.

Jak nie to obniżenie mnożnika i UV CPU. ALe lepiej zadbać o przepastowanie.

Jeśli wymienię pastę sytuacja się unormuję? Czy obniżenie mnożnika będzie konieczne bo z tego co patrzyłem procesor u mnie jest kręcony. Z procesów patrzone w windowsie

0
  • #10 20 Sie 2018 11:36
    KamilTiVis
    Poziom 4  

W takim razie dam znać za 2 dni wtedy pasta powinna dotrzeć i dzisiaj jeszcze ten SMART wrzucę 😉

Dodano po 15 [godziny] 18 [minuty]:

Wrzucam tu jeszcze zdj z smart dysku, niestety wczoraj nie dałem rady.

0
  • #11 21 Sie 2018 11:06
    KamilTiVis
    Poziom 4  

Dostałem informacje ze mieli jakieś probleny i dopiero jutro nadadzą przesyłkę dlatego najprawdopodobniej dopiero w czwartek dam znać co i jak.

0
  • #12 23 Sie 2018 23:05
    KamilTiVis
    Poziom 4  

Wymieniłem paste na karcie graficznej i procesorze aktualnie nie mam spadków fps także problem rozwiązany w razie czego zostawiam temat otwarty i za jakiś tydzień dam już znać czy wszystko jest git.

0
  • #13 24 Sie 2018 22:45
    KamilTiVis
    Poziom 4  

Niestety już dzisiaj zobaczyłem wzrost temperatur mimo wymiany pasty.
    @enhanced

0
  • #14 24 Sie 2018 22:53
    daminek1234
    Poziom 24  

Cieplowody sprawne?
    Grasz na blacie stołu? Nic nie zasłania wlotu? Procesor przesmarowany, ale czy radiator wyczyszczony z kurzu?
    Jeśli procesor był w jakiś sposób podkrecany to przywróć ustawienia do fabrycznych.

0
  • #15 24 Sie 2018 23:54
    KamilTiVis
    Poziom 4  

@daminek1234

Wszystko sprężonym powietrzem wyczyszczone jutro jeszcze przywrócę Windowsa i od nowa sterowniki wgram.

Dodano po 1 [minuty]:

+ czytałem że jak na granie to nie są bardzo złe temperatury klaniałbym się bardziej ze jakiś sterownik przeoczyłem

0
  • #17 27 Sie 2018 00:59
    KamilTiVis
    Poziom 4  

Wszystki jasne najprawdopodobniej sterownik od karty dźwiękowej był niepoprawny zaktualizowałem i wszystko działa jak należy 😁 dzięki wszystkim za pomoc temat zamykam 😁

0
  • #18 27 Sie 2018 00:59
    KamilTiVis
    Poziom 4  

Wszystki jasne najprawdopodobniej sterownik od karty dźwiękowej był niepoprawny zaktualizowałem i wszystko działa jak należy 😁 dzięki wszystkim za pomoc temat zamykam 😁

Dodano po 32 [sekundy]:

Aktualizacja karty dźwiękowej

0
  Szukaj w 5mln produktów