Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] połaczenie rejestratora BCS-XVR0401E z internetem rozłacza się samoczynnie

alegator 19 Sie 2018 19:19 222 4
  • #1 19 Sie 2018 19:19
    alegator
    Poziom 10  

nie wiem co jest ale po jakims czasie połaczenie rejestratora BCS-XVR0401E z internetem rozłacza sie samoczynnie. Byc moze nastepuje to po
    wyłączeniu zasilania co zdarza sie w moim domku letniskowym .Objawy sa takie , ze kiedy przyjeżdzam do swojego domku jest wszystko w porzadku, rejestrator działa, nie ma tylko połączenia z internetem. Po wyłączeniu rutera (internet po linii telefonicznej) i ponownym włączeniu połączenie powraca . Przez kilka dni jest podglad wzorowy, niestety trwa to krótko. Co wazne przez 6 mies po zainstalowaniu BCS-XVR0401E wszystko było wzorowo, teraz nie jest. Mam problem z internetem , który ma mała przepustowość ale to chyba nie powód. Zupełnie nie rozumiem zjawiska. Ruter do internetu był juz dwukrotnie wymieniany, nie sa to urzadzenia z najwyższej półki ale to tylko multimedia (najgorszy operator na swiecie). W innym miejscu mam tez tej firmy internet i jest to samo , kiepskie urzadzenia ale tu nie jestem pewien. Może ktos ma jakąś radę. pozdrawiam

0 4
  • #2 19 Sie 2018 20:14
    dawidedziu
    Poziom 29  

A rejestrator jak otrzymuje adres IP? Ręcznie czy DHCP? Obstawiałbym przywieszający się router. Jakie masz tam parametry łącza? Jeśli pomaga zwykły reset zasilania to być może to Ci ułatwi sprawę - programator czasowy np ORNO OR-PRE-415, wiem, że to nie jest rozwiązanie, ale jakaś alternatywa (ustawić brak napięcia o godzinie np 3 w nocy i co 24h masz restart, tylko pytanie co jaki czas występuje te zawieszanie).

0
  • #3 19 Sie 2018 21:00
    alegator
    Poziom 10  

dzięki za odpowiedź. Parametry łacza takie jak przy internecie po kablu telefonicznym , do mojego domku nie dociera nic poza starym kablem telefonicznym . Przepustowość oczywiście kiepska (chyba ok 2,2 Mb/s, musiałem maksymalnie zmniejszyc jakość zdjeć bo internet nie był ws tanie obsłuzyc obrazu z 4 kamer ale po zmianie parametrów transmisji był obraz zadowalajacy i to z 4 kamer . Zmieniłbym operatora ale to dziadostwo nie ma tam konkurencji. Ta teza o wieszaniu sie routera jest bardzo prawdopodobna. Ciekawe, ze jak pracuje na kompie i jestem przez jakiś czas to router sie nie wiesza. inna teza to złe ustawienia rejestratora no ale przeciez przez 6 mies działał bez zarzutu.

Dodano po 7 [minuty]:

ja mam stały adres IP ( za to załaciłem dodatkowo) ale ten rejestrator działa na innej zasadzie on chyba wykorzystuje IMEI rejestratora albo coś takiego. Nie jestem do konca pewien czy to zawieszenie nastepuje po wyłączeniu zasilania. Mam inne urzadzenie , które mierzy temp i ono po GSM wysyła mi powiadomienia za każdym razem jak zaniknie zasilanie , w ostatnim czasie ono jednak nie sygnalizowało problemów z prądem.

Dodano po 3 [minuty]:

ja rozwazam inne rozwiazanie, UPS ale jak widzisz nie jestem do konca pewien czy poprostu nie wiesza sie router jak słusznie zauwazyłes. Przypomniałem sobie , ze krótko przed wymiana rejestratora na obecny zmieniono mi router , moze działał dobrze przez pół roku a teraz sie spieprzył?

0
  • #4 22 Sie 2018 03:21
    mikan4
    Poziom 26  

@alegator Najproście użyj programatora czasowego :) być może dostawca widząc ruch generowany przez DVR blokuje Ci portu do restartu (spotkałem się raz z czymś takim - ale to było lata temu i na modemie 3g), być może modem/router się przywiesza i trzeba mu restarta zrobić. Jeśli to kabel telefoniczny, to widziałem takie niespodzianki przy liveboxach z orange (tp), czasówka była jedynym rozsądnym rozwiązaniem (ustawiona na odcięcie na 10s zasilania codziennie po północy).

0
  • #5 05 Wrz 2018 09:05
    alegator
    Poziom 10  

postanowiłem zwrócić sie do dostawcy usługi internetu i wymianę routera ewentualnie zmianę ustawień . Niestety z firma Multimedia ciężko sie rozmawia. Świadczą dziadowskie usługi a czasami egzekucja skutecznej naprawy wymaga cierpliwosci, Dzieki za pomoc

0