Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Regza TV i DELL Latitude E7240 laptop - HDMI nie łączy

20 Sie 2018 00:26 549 17
  • Poziom 9  
    Nie mogę sobie poradzić z podłączeniem telewizora Toshiba REGZA do laptopa. Nie łączy się z żadnym laptopem ani sprzętem ani na HDMI ani na USB mimo że ma te wszystkie opcje, ale jakby były nieaktywne. Podłączałam do dwóch różnych laptopów na HDMI oraz do kamery na USB i wszystko na nic. Oczywiście w ustawieniach telewizora wybieram odpowiednio żeby łączyło się z multimediami przez USB lub połączeniem AV z HDMI. Mam wrażenie że problem jest w telewizorze, ale nie jestem pewna. Instrukcja obsługi TV zgubiona dawno temu. Kończą mi się pomysły co i jak jeszcze spróbować.

Proszę uzupełnić tytuł postu- zgodnie z regulaminem pkt.3.1.15 [dzimi]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Kabel HDMI jest zupełnie nowy. To jego pierwsze użycie po wyjęciu z opakowania. Kabel USB od kamery nie jest nowy a z komputerem działa, z telewizorem zaś nie. Jednym słowem z telewizorem nic nie działa dlatego tam upatruję problemu.
  • Admin grupy audio
    A czy jakieś inne, typowo "telewizyjne" urządzenie (np. odtwarzacz DVD/BD, tuner TV) podłączone po HDMI do TV działa?
    USB na razie zostawmy w spokoju.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Niestety nic nie rozwiązałam jeszcze. Model laptopa to DELL latitude E7240, system Win7 64x. Nie mam innego sprzętu na HDMI żeby sprawdzić. Opcji przesyłu obrazu na monitor zewnętrzy nie mam w panelu sterowania. Mam klawisz funkcyjny, w miejscu F8 jest przesył, ale jak to duszę to nic się nie dzieje. Kabla VGA nie mam.
    Co mam konkretnie pokombinować w ustawieniach grafiki?
  • Admin grupy audio
    fiasko8 napisał:
    w miejscu F8 jest przesył, ale jak to duszę to nic się nie dzieje

Bo pewnie trzeba Fn + F8 - patrz podręcznik użytkownika.
  • Poziom 9  
    Artur K. oczywiście, że Fn + F8 , tyle to wiem... Ale komputer na to nija/.k nie reaguje.
    A z tą rozdzielczością to mi się wydaje, że jest to sprawa drugorzędna. Jak już będzie widać ekran to dopasuje rozdzielczość, ale na razie nie ma żadnej komunikacji między TV i laptopem. Czy do kabla HDMI trzeba mieć jakieś sterowniki?
  • Admin grupy audio
    Prawdą jest, że komputer powinien rozpoznać urządzenie podłączone po HDMI i automatycznie dopasować rozdzielczość. Nie ma innej rady - trzeba podłączyć do TV jakieś urządzenie które na pewno działa.
  • Poziom 30  
    Są jeszcze dwa sposoby na weryfikację uszkodzonego sprzętu:
    1. pożyczyć od sąsiada/znajomego laptopa z wyjściem HDMI i podłączyć go do swojego TV,
    2. wybrać się do sąsiada/znajomego z własnym laptopem i kablem HDMI i podłączyć go pod ich TV.
  • Poziom 38  
    Nie mam teraz nic podłączonego, ale w innym dellu Fn + F8 powoduje wyświetlanie opcji przełączania monitorów. Funkcja działa - a przynajmniej wygasza ekran laptopa.
    Masz zainstalowane wszystkie sterowniki ?
  • Poziom 9  
    g107r - nie wiem właśnie czy mam wszystkie. O to pytałam wcześniej czy muszę mieć jakiś specjalny sterownik żeby używać HDMI. Czego powinnam poszukać? Inne sterowniki karty graficznej niż te co mam? Czy coś innego? Na razie opcja sprawdzenia z innym telewizorem i sprzętem nie wchodzi w grę bo nie mam innych sprzętów ani teloewizorów. Musiałabym pojechać do rodziny żeby to zrobić.
    Bardziej podejrzewam telewizor niż komputer o bycie trefnym. Ale może się mylę. Nie mam instrukcji obsługi, zaginęła. Grzebiąc w menu intuicyjnie poustawiałam tak jak wydaje mi się, że trzeba. No ale może coś przeoczyłam? Czy telewizor musi być w trybie AV żeby widzieć ekran laptopa?
  • Poziom 9  
    Miałam okazję sprawdzić telewizor z działającym gdzie indziej sprzętem i nie działa. Wina telewizora lub mojej niewiedzy. Nic nie współpracuje z tym TV. Ma opcję odczytu z pendrive i nie odczytuje. Ma opcję odczytu ekranu z komputera i tego nie robi. HDMI nie działa z nim. A to był telewizor kupiony nowy przez członka rodziny, ale jest już po gwarancji. Nigdy wcześniej nikt nie próbował używać tych fukncji, które teraz się okazuje nie działają. Żadna. Może to trzeba jakoś inaczej odblokować przy pierwszym użyciu_
  • Poziom 38  
    fiasko8 napisał:
    Nie mam instrukcji obsługi, zaginęła.

Może jest o tym w internetowej instrukcji obsługi, co możesz też sam przeczytać szukając po nazwie z numerem telewizora.
    W moim samsungu to od razu działało, także nawet nigdy się tym nie interesowałem, w menu TV też jest jakaś pomoc, ale działało:|