Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie danych po formacie

20 Sie 2018 12:34 390 7
  • Poziom 6  
    Witam. Miałem windows 8 na laptopie Toshiba Satelite, który chciałem zformatować i postawić na nim windows 7. Stworzyłem sobie nową partycję- R, na który zgrałem potrzebne dla mnie dane - miał 100 GB - danych było na nim około 10 GB, usunałem dysk C na którym był windows 8, lecz nie mogłem wgrać na niego win 7 ze względu na błąd, który sie pojawiał, musiałem zmienić typ dysku i zformatować cały dysk tracąc dane ze stworzonej poprzednio partycji - teraz mam tylko jedną z windowsem 7, czym polecacie odzyskać utracone dane? Dysk ma ~700 GB, poprzednia partycja dysku C miała 100 GB, aktualnie nadpisane jest 25 GB. Dzięki . Aktualnie skanuje cały dysk 700 GB programem DMDE 3.4.2 zobaczymy co z tego bedzie.

EDIT
    To był szybki format, aktualnie skanuje DMDE cały dysk, zobaczymy co z tego będzie.

Scaliłem po wydzieleniu postu. RADU23

Dodano po 3 [godziny] 6 [minuty]:

Widzę po odzyskaniu w DMDE 3.4.2 zdjęcia, po odzyskaniu ich jednak nie mogę ich odtworzyć, co może być nie tak? innym programem spróbować?

Dodałem kilka losowych zdjęc w załączniku.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Może kolega zamieścić jakieś zdjęcie w załączniku?
  • Poziom 6  
    Zdjęcia dodane, przerwałem skan przy 60% i udało mi się zobaczyć duzo zdjęć, lecz żadne z nich nie działa, teraz puściłem skan dalej, aby doszło do 100%, może to coś da, ewentualnie czekam na waszą pomoc.
    Nadmieniam jeszcze, że kilka plików o tej samej nazwie było, które miały taką samą wage, odzyskiwałem losowo jeden z nich. I czy da się konkretnie w tym programie wejść w partycję usuniętą R? Program DMDE widzi tylko niewidoczną partycję, która waży całą pamięć, a były tam trzy partycje, z której na jednej tylko zdjęcia.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Ja osobiście kiedyś odzyskiwałem zdjęcia dla znajomego po formacie kompa i zainstalowaniu nowego Windowsa programem "ontrack easyrecovery professional" oczywiście nie odzyskałem 100% ale jak ocenił kolega jakieś 70% z czego kilka było częściowo uszkodzonych. Ontrack musisz mieć botowalny i z niego wystartować dodatkowo inny dysk na który zgrasz to co odzyskałeś. Najlepiej zaprzestań użytkowania tego komputera by nie nadpisywał kolejnych sektorów przy każdym uruchomieniu Windowsa.
  • Poziom 42  
    gordon_ napisał:
    kiedyś odzyskiwałem zdjęcia dla znajomego po formacie kompa i zainstalowaniu nowego Windowsa programem "ontrack easyrecovery professional"

Program kosztuje ponad 500 zł, zasadniczo brak mu cudownych możliwości w stosunku do konkurencji.

Adek1243 napisał:
    Dodałem kilka losowych zdjęc w załączniku.

Z tego nie da się niczego odzyskać same 00.
    Adek1243 napisał:
    ze względu na błąd, który sie pojawiał, musiałem zmienić typ dysku i zformatować cały dysk tracąc dane ze stworzonej poprzednio partycji

W takim przypadku należy użyć dystrybucji typu live, można również przełożyć HDD do innego komputera - dane przegrać, wysłać w chmurę itd. (info na przyszłość lub innych użytkowników z podobnym problemem)
    Z darmowych programów - jeśli chodzi o zdjęcia - można spróbować PC Inspector Smart Recovery, Recuva, ewentualnie innych lub płatnych wersji programów.

Adek1243 napisał:
    czy da się konkretnie w tym programie wejść w partycję usuniętą R

Proszę zamieścić screen z DMDE z okna partycje aktualne partycjonowanie dla tego dysku. Zasadniczo lepiej podłączyć dysk jako drugi lub używać dystrybucji typu live.
  • Poziom 6  
    Jeżeli DMDE sie nie powiedzie będę próbował w/w programami. Aktualnie jestem przy 86% , wszystko zapisuje na pen drive.
    Z DMDE obecnie wygląda to tak:
    Odzyskanie danych po formacie

dodam jeszcze informacje, która może pomóc, że ten dysk na którym były zdjęcia został założony pół godziny przed formatem jak i zdjęcia również wtedy zostały zgrane. Bo nie wiem jak nadpisywanie wygląda, że na najstarsze pliki zapisywane są nowe, czy losowo to wygląda? Ten dysk NTFS 7629 jest szansa, zę to jest ten dysk, bo rozumiem że waga na nim to jest waga z danymi, a zielone/czerwone to ile danych jest odzyskanych? Bo jeżeli się skończy to robić z chęcią bym go spróbował przywrócić jako dysk domyślny albo podstawowy, bez różnicy.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Pokaż screen z okna partycje a nie z wyszukiwania. Te wyniki zapisz do pliku na inny nośnik i trzymaj.
    Pliki z załączenia są albo nadpisane, albo źle odzyskane z niewiadomych powodów. Zawierają same zera a dwa z nich nawet końcówkę zdjęcia i jakiś film prawdopodobnie. Każde zdjęcie w DMDE nie zaczynające się od FF S8 FF będzie uszkodzone. Jak na partycji będą uszkodzone zdjęcia to szukaj po sygnaturach, będą bez nazw a przynajmniej częściowo poprawne.
    Ogólną zasadą w odzyskiwaniu jest najpierw kopia a potem dopiero odzysk. Jeśli zapisujesz coś na nowej partycji dane mogą zostać nadpisane i utracone bezpowrotnie. Ewentualnie korzystaj z systemu live CD.
  • Poziom 6  
    Ok po tym jak się skończyło to skanować to ten dysk w/w był nie naruszony, wszystkie dane sobie odzyskałem i zgrałem na pen drive. Dziękuje panowie za pomoc, poświęcony czas. pozdrawiam.