Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę wejść w ustawienia sieci lan w opcjach internetowych windows 10

Dawid13310 20 Sie 2018 10:17 258 6
  • #1 20 Sie 2018 10:17
    Dawid13310
    Poziom 3  

Przy wejściu w okno opcje internetowe w windows 10 i po wejściu w zakładkę połaczenia nie mogę kliknąć w ustawienia sieci lan. Niżej jest podpis "niektórymi ustawieniami zarządza administrator systemu", którym jestem, a mimo to nie mogę nic zrobić. Proszę o pomoc.

0 6
  • #2 20 Sie 2018 11:36
    gordon_
    Poziom 11  

Kliknij lupa, po lewo na dole, wpisz panel sterowania i uruchom go jak wyskoczy. W panelu uruchom Centrum sieci i udostępniania tam masz aktywne sieci spróbuj kliknąć interesującą Cię sieć i połączenie wyskoczy stan danej sieci gdzie klikamy właściwości i możemy zmieniać ustawienia karty sieciowej.
    lub
    w lupce wpisz połączenia sieciowe i kliknij jak wyskoczy, w Połączenia sieciowe prawym klawiszem myszy na daną kartę i właściwości.

0
  • #4 20 Sie 2018 12:50
    gordon_
    Poziom 11  

Witam,
    Może z innej beczki, opisz swoją sieć LAN, np. komputer podpięty do switch a switch do routera lub komp podpięty do routera np. tplink bo z komunikatu coś mi tu nie pasuje, komunikat informuje jak sądzę o modemie.

0
  • #5 20 Sie 2018 15:16
    Dawid13310
    Poziom 3  

Dzięki za zainteresowanie tematem,
    Moja sieć LAN: switch>router>router>modem w komputerze. Pierwszy router to jakiś noname od Debacomu, drugi to tplink jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie. Modem podłączony do kompa też od tplinka.

Dodano po 3 [minuty]:

Po Windowsowym skanowaniu problemów z siecią dostałem nastepujacy komunikat. Załączam go jeśli miałby pomóc. Nie mogę wejść w ustawienia sieci lan w opcjach internetowych windows 10

0
  • #6 20 Sie 2018 15:47
    gordon_
    Poziom 11  

Dawid13310 napisał:
    Dzięki za zainteresowanie tematem,
    Moja sieć LAN: switch>router>router>modem w komputerze. Pierwszy router to jakiś noname od Debacomu, drugi to tplink jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie. Modem podłączony do kompa też od tplinka.

Jak sam napisałeś masz modem więc jak chcesz wejść w ustawienia konfiguracji sieci LAN w modemie? No chyba że źle coś ja zrozumiałem, jeśli to nie problem to daj zrzut : Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe ze wskazaniem o które urządzenie chodzi. Sieć LAN "local area network" możesz konfigurować ale na kartach sieciowych ale nie na modemie.

0
  • #7 20 Sie 2018 16:24
    Dawid13310
    Poziom 3  

Opcja nie jest zablokowana dlatego, że mam modem. Opcja blokuje się dopiero po jakiś 15 minutach od włączenia komputera, wcześniej mogę w nią normalnie wejść i odznaczyć jedną z opcji. Próbuje ustalić dlaczego się tak dzieje i czy jest to wina moja czy któregoś z urządzeń.

0
  Szukaj w 5mln produktów