Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie glosnika bluetooth

20 Sie 2018 11:58 444 8
  • Poziom 3  
    Cześć,

Bratu spadł głośnik bluetooth i przestał działać. Okazało się, że pękł lut od akumulatora przy takiej płytce elektronicznej. Zlutowałem to, ale głośnik nie włącza się. Jeśli podłącze zasilanie bezpośrednio pod akumulator to głośnik dostaje zasilanie, ale podświetlenie przycisków dziwnie mruga, a same przyciski nie reagują. Telefon Nie może znaleźć sygnału bluetooth z głośnika. Podejrzewam, że coś z tą płytką się stało. Moge zrobić jakiś zastępczy układ zamiast tej płytki? Skąd mam zebrać jakie materiały i schemat mi są potrzebne. Głośnik jest replika głośnika jbl charge.

Zasilanie glosnika bluetoothZasilanie glosnika bluetoothZasilanie glosnika bluetooth
  • Poziom 40  
    Podłączył się do porostu bezpośrednio ten akumulator; zmierzyć trzeba napięcie na akumulatorze podczas załączania głośnika; jak stabilne, to usterka jest też w środku (dlatego m.in brak BT)
  • Poziom 13  
    HD-VIDEO napisał:
    Podłączył się do porostu bezpośrednio ten akumulator; zmierzyć trzeba napięcie na akumulatorze podczas załączania głośnika; jak stabilne, to usterka jest też w środku (dlatego m.in brak BT)

hah racja za dużo w robocie siedzę i widzę ludzi którzy taśmy led bezpośrednio podłączają do 230V wiec takie przyzwyczajenie
  • Poziom 3  
    Akumulatorka nie zmieniłem. Podłączyłem ten co tam był, więc napięcie odpowiednie. Napięcie stabilne. Ale po podłączeniu bezpośrednio pod akumulator (pomijając ten układ pomiędzy plusem a minusem) głośnik od razu się włącza, nie czekając aż nacisne przycisk zasilania. Ten układ to jakieś obciążenie czy co?
  • Poziom 40  
    Ten układ to niczym nie jest w tej formie (zrób lepsze zdjęcie), i nie ma nic wspólnego, że głośnik nie działa.
  • Poziom 40  
    Na płytce w miejscu "białego prostokąta" powinien (nie było go nigdy) być jakiś element, który zabezpiecza akumulator, zapewne odcinał zasilanie przy zbyt niskim napięciu akumulatora, najczęściej jest to specjalizowany układ scalony.

Nawet widać po lucie na "minusie" , że zwierasz pola, omijając brakujący element

Ale czy tak w obecnej chwili nie ma to nic wspólnego, że nie działa głośnik