Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co będzie jak wywale silniczek krokowy z inst. gazowej ?

witux 27 Aug 2005 00:52 4495 15
    witux
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli auto dużo pali na gazie (od 16 - do 18 l /100 - miasto ) i było regulowane przez kilku mechaników i dalej to samo to czy wypiernicze z tej instalacji silniczek krokowy i zostawie tylko pokrętło na wężu. Jak wyreguluje tylko pokrętłem co jest przy nim to jest nadzieja ze bedzie mniej palic ?. Bo ostatnio dowiedziałem się od znajomego mechanika że jak wywale silniczek krokowy to bedzie mniej palić , bo to on jest winowajcą że mi auto zalewa i tyle gazu żre.

Instalacja: http://www.lecholpg.pl/pl/minil.html
    Seat Toldeo rok 1995 - 1.8 / 8V jednopkt.
    Nadmioeniam , że jak tylko założyłem inst. gazową (nową) to od razu tyle palił :(
    buch
    Level 11  
    Nie napisales ile pali ci benzyny jezeli tyle co gazu to ja bym szukal usterki w silniku jezeli mniej to zmien mechanikow niech ci ustawia dobrze komputer od gazu. Jak zalozysz srube to moze spalic ci mniej ale na przegladzie wylecisz z taka instalacja a poza tym nie po to placiles za attuator i kompa zebys mial sie teraz tego pozbywac:)

Dodano po 5 [minuty]:

i jeszcze napisz gdzie zalozyles instalacje jezeli chciales zaoszczedzic i wybrales rzeszów a konkretnie trzebownisku to to spalanie wtedy wogole mnie nie bedzie dziwic bo tam sa prawdziwi "fachowcy":)
    kwaku85

Level 16  
    buch wrote:
    Nie napisales ile pali ci benzyny jezeli tyle co gazu to ja bym szukal usterki w silniku jezeli mniej to zmien mechanikow niech ci ustawia dobrze komputer od gazu. Jak zalozysz srube to moze spalic ci mniej ale na przegladzie wylecisz z taka instalacja a poza tym nie po to placiles za attuator i kompa zebys mial sie teraz tego pozbywac:)

Posted from a mobile
    tqmeh
    Level 19  
    cze przy silniczku powinna byc tez regulacja reczna przynajmniej ja mam taka (tez na 1 p.wtr.) dokrec ja bedzie slapszy ale spalanie powinno spasc jak to nic nie da to reklamacja instalacji chyba ze masz ciezka noge to co innego a jeszcze jedno zatankuj gaz na innej stacji bo moze jezdzisz na jakims syfie i dlatego ci tyle zre:)
    witux
    Instalacje zakładali mi mistrzowie Pana B. w Stalowa Wola - Agatówka.
    Raczej benzyny nie pali tak dużo. Ale tak jak pisałem że nie da się wyregulować tej instalacji, dlatego że wielu ludzi regulowało aż wrescie ja zakupiłem tester sondy lambda TSL_1 i sam regulowałem, nawet jezdziłem na ubogiej i nic dalej sporo. Przed założeniem instalacj gaz. autko benzyny paliło na mieście do 9 l a na trasie do 7,5 ( spokojna jazda na trasie 6,5 ). Na gazie teraz przy spokojnej jezdzie 11 l.
    A co ma silniczek krokowy do przeglądu ?

Dodano po 2 [minuty]:

Aha, a czy komputer miniLambda to tylko steruje krokowym ?? Czy jeśli wywale krokowy to ten komputer nie bedzie już potrzebny ?

Dodano po 4 [minuty]:

tqmeh wrote:
    cze przy silniczku powinna byc tez regulacja reczna przynajmniej ja mam taka (tez na 1 p.wtr.) dokrec ja bedzie slapszy ale spalanie powinno spasc jak to nic nie da to reklamacja instalacji chyba ze masz ciezka noge to co innego a jeszcze jedno zatankuj gaz na innej stacji bo moze jezdzisz na jakims syfie i dlatego ci tyle zre:)

piszesz o stacji :) jak ja już prawie rok jeżdże i tankuje różnie.
    manim
    Level 19  
    silniczek krokowy zmienia swe połozenie w zaleznosci od sygnału z sondy lambda a w jakim zakresie to zalezy od ustawienia sterownika gazowego a co do przeglądu i silniczka to z tego co wiem jak jest sonda musi byc elektronika czyli wyzsza generacja instalacji a wytrobienie całej elektroniki spowoduje pogorszenie spalania w pewnych warunkach i mozliwe błedy w komputerku samochodowy od wskazan sondy
    witux
    Tzn, nie mam zamiaru wywalać komputera, chodzi tylko o ten silniczek krokowy - przerobic go na ręczną regulacje i ustawic za pomocą pokrętła które mam.
    Pfemek
    Level 23  
    Ja tak robiłem we fiacie sienie 1.6 16V. Palił 12l, założyłem śrubę zamiast krokowego i palił tyle samo a był straszny muł. W końcu zrobiłem interface i podłączyłem komputer i tak wyregulowałem że pali 10l i nie ma żadnego spadku mocy. Instalacja tartarini z komputerem TEC 97.

Pozdrawiam...
    TomPi
    Level 20  
    Jeżeli masz tak sterownik Lecho Mini - to niewiele z tym zrobisz - jest to najgorsze dziadostwo do gazu. Jak masz możliwośc to zmień sterownik na inny model (nie Lecho) i powinno sie dać wszystko wyregulować.
    witux
    TomPi wrote:
    Jeżeli masz tak sterownik Lecho Mini - to niewiele z tym zrobisz - jest to najgorsze dziadostwo do gazu. Jak masz możliwośc to zmień sterownik na inny model (nie Lecho) i powinno się dać wszystko wyregulować.

A jaki sterownik proponujesz ?? oczywiście chyba razem z krokowym.
    faziczek_r
    Level 19  
    to jak wywalisz to tylko ułatwisz sobie życie bo to badziew!
    TomPi
    Level 20  
    Montowałem Autronic AL-700. STAG 50, Bingo S - wszystkie bardzo ładnie chodzą. Polecam STAG50 (lub STAG100 - ma już emulator wtrysków) jest bardzo elastyczny w konfiguracji - ma sporo ciekawych opcji do programowania. Oczywiście nowa centralka MUSI pracować z silnikiem krokowym.
    encore
    Level 18  
    Jak chcesz wyrzucić krokowca to po co Ci zostawiać komputer, przecież sterownik ma za zadanie regulację położenia silnka krokowego.

Można oczywiscie założyć śrubę, potem odpowiednia regulacja i asmochód bedzie jeździł. Musisz się liczyć z falowaniem wolnych obrotów zwłaszcza jak puscisz pedał gazu. Mniejsza bedzie dynamika auta.
    To tyle, poza tym jazda będzie dość dobra.
    witux
    Czyli komputer "minilambda" jest tylko potrzebny do silniczka krokowego ???
    Plutek
    Level 12  
    Załóż śrubę, wyreguluj, ciesz się jazdą. Silniczek niewiele daje.
    marian11@
    Level 21  
    witam
    Wywalenie silniczka za duzo Ci nie pomoze .auto zacznie sie mulic na srubie .najlepszy tego efekt poczujesz w górach.
    poprostu masz kiepska jednostke sterujaca

Dodano po 12 [sekundy]:

witam
    Wywalenie silniczka za duzo Ci nie pomoze .auto zacznie sie mulic na srubie .najlepszy tego efekt poczujesz w górach.
    poprostu masz kiepska jednostke sterujaca