Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie znaleźć można informacje vin:

zbyszek144 20 Sie 2018 20:18 174 14
  • #1 20 Sie 2018 20:18
    zbyszek144
    Poziom 5  

Witam nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu na forum jeśli nie to zgóry przepraszam.
    Mianowicie mam problem z zakupem samochodu jest to tuskon.
    Posiadam numer vin to jest :KMHJN81BP6U425292
    I nie mogę znaleźć żadnej informacji ostatniego wpisu to jest weryfikacji daty i przebiegu .dodam jeszcze ze auto jest ściągnięte z Niemiec.
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję Pozdrawiam

0 14
  • #2 20 Sie 2018 20:45
    Eidems
    Poziom 28  

Nie jest to problem, bo jak ma książeczkę papierową i były robione wpisy z ASO, to powinni mieć to w systemie online. Po drugie nie przebieg a stan techniczny jest ważny..... Jak auto jest ściągnięte z DE to już daje do myślenia, żeby go nie kupować jeżeli cena jest atrakcyjna, tam dobre auto kosztuje nawet więcej niż w PL!

0
  • #3 20 Sie 2018 21:00
    zbyszek144
    Poziom 5  

Cena nie jest okazyjne tylko normalna .okazyjny jest przebieg i szukam potwierdzenia z papierami które mi okazali.
    Osobiście dzwoniłem po kilku aso w Polsce i powiedzieli ze nie mają wglądu do aut zagranicznych.

0
  • #4 20 Sie 2018 21:07
    Eidems
    Poziom 28  

zbyszek144 napisał:
    Cena nie jest okazyjne tylko normalna .okazyjny jest przebieg i szukam potwierdzenia z papierami które mi okazali.
    Osobiście dzwoniłem po kilku aso w Polsce i powiedzieli ze nie mają wglądu do aut zagranicznych.

Sprzedaż na fakturę, na umowie widnieje sprzedający? Kia czy hyundai to nie mercedes czy bmw (tam wgląd jest bezproblemowy). Lepiej jechać na stację i zrobić sprawdzenie przed zakupem auta. Jeżeli będzie ok to kup i tyle auto z 2006 mogło mieć kręcony licznik już wiele razy. Znajomy komis sprowadza auta z DE robią je na nówki, skręcają licznik, i auto nawet 20letnie nie ma nigdy 200 000 km, lepiej szukać krajowego egzemplarza;)

0
  • #5 20 Sie 2018 21:12
    DiZMar
    Poziom 43  

Za 20 PLN tutaj dowiesz się wszystkiego o ile to nie jest jakaś podpucha. Ale dwie dychy co to jest w porównaniu z cena samochodu?

0
  • #6 20 Sie 2018 21:14
    Eidems
    Poziom 28  

DiZMar napisał:
    Za 20 PLN tutaj dowiesz się wszystkiego o ile to nie jest jakaś podpucha. Ale dwie dychy co to jest w porównaniu z cena samochodu?

Dołóż i jedź na stację sprawdzić auto, taka strona nie powie Ci, w jakim stanie jest auto, czy leci olej, czy ma luzy w zawieszeniu, błędy w sterowniku itd.

0
  • #7 20 Sie 2018 21:34
    DiZMar
    Poziom 43  

Dodam, że ten samochód pojemność 2000, kolor EBONY BLACK, Silnik 2.0L MPI DOHC,Średnie spalanie [l/100km] 9,28 wg motostat.pl,
    Powyższe dane wziąłem stąd oraz stąd

zbyszek144 napisał:
    ...okazyjny jest przebieg i szukam potwierdzenia z papierami które mi okazali.
    ...

Tzn. jaki, bo ostatni notowany przebieg to 170 723 km z tej strony? Jest na niej też trochę ciekawych informacji o tym samochodzie (m.in. o kampaniach usuwania usterek w tym modelu). Poczytaj.

0
  • #8 20 Sie 2018 21:43
    zbyszek144
    Poziom 5  

A wie Pan może w którym roku był zanotowany ten ostatni przebieg 170,723km?

0
  • #9 20 Sie 2018 21:46
    Eidems
    Poziom 28  

zbyszek144 napisał:

Ciekawe, mi nawet dobrze auta nie zdekodowało a przebieg strona podała z kosmosu, ASO nie ma dostępu do danych a jakaś darmowa strona ma? Proszę dajcie spokój....

0
  • #10 20 Sie 2018 21:53
    DiZMar
    Poziom 43  

zbyszek144 napisał:

Niestety nie mogę tej daty znaleźć. Sam poprzeglądaj podane linki i linki z otwartych stron.
    Eidems napisał:
    zbyszek144 napisał:

Ciekawe, mi nawet dobrze auta nie zdekodowało a przebieg strona podała z kosmosu, ...

Nie autor poczyta na linkowanych stronach. Jeżeli dane pewne będą zgadzały się to i ten "z kosmosu" też powinny zgadzać się. Ten VIN dekoduje mi na wielu jeszcze stronach i dane pokrywają się we wszystkich. Nie są rozbieżne.

0
  • #11 20 Sie 2018 21:54
    zbyszek144
    Poziom 5  

No i komu teraz zaufać nie pojmuje tego wszystkiego

0
  • #12 20 Sie 2018 21:59
    Eidems
    Poziom 28  

zbyszek144 napisał:
    No i komu teraz zaufać nie pojmuje tego wszystkiego

Sprawdź auto, przebieg nic Ci nie da, może mieć nawet 300tyś nalatane, jak było serwisowane i jest ok to co warto kupić ze skręconym przebiegiem? O co chodzi Wam wszystkim z tym przebiegiem...

Dodano po 3 [minuty]:

DiZMar napisał:
    zbyszek144 napisał:

Niestety nie mogę tej daty znaleźć. Sam poprzeglądaj podane linki i linki z otwartych stron.
    Eidems napisał:
    zbyszek144 napisał:

Ciekawe, mi nawet dobrze auta nie zdekodowało a przebieg strona podała z kosmosu, ...

Nie autor poczyta na linkowanych stronach. Jeżeli dane pewne będą zgadzały się to i ten "z kosmosu" też powinny zgadzać się. Ten VIN dekoduje mi na wielu jeszcze stronach i dane pokrywają się we wszystkich. Nie są rozbieżne.

Strona nie potrafi zdekodować poprawnie auta, przebiegi się nie zgadzają, skończmy tą żenującą dyskusję. Jakaś śmieszna strona podaje losowe przebiegi i dane auta (sprawdzane na dwóch autach) - nie jest to wiarygodne źródło.

0
  • #13 20 Sie 2018 21:59
    DiZMar
    Poziom 43  

Eidems napisał:
    ...warto kupić ze skręconym przebiegiem?...

Fakt kłamstwa dyskredytuje sprzedawcę.

0
  • #14 20 Sie 2018 22:21
    zbyszek144
    Poziom 5  

Ok dzięki wam za pomoc !!!auto wygląda doskonale tylko przebieg mi nie pasuje stąd ta dyskusja

Dodano po 9 [minuty]:

Ok dzięki wam za pomoc !!!auto wygląda doskonale tylko przebieg mi nie pasuje stąd ta dyskusja

0
  • #15 22 Sie 2018 15:44
    forest1600
    Poziom 10  

DiZMar napisał:
    Dodam, że ten samochód pojemność 2000, kolor EBONY BLACK, Silnik 2.0L MPI DOHC,Średnie spalanie [l/100km] 9,28 wg motostat.pl,
    Powyższe dane wziąłem stąd oraz stąd
    zbyszek144 napisał:
    ...okazyjny jest przebieg i szukam potwierdzenia z papierami które mi okazali.
    ...

Tzn. jaki, bo ostatni notowany przebieg to 170 723 km z tej strony? Jest na niej też trochę ciekawych informacji o tym samochodzie (m.in. o kampaniach usuwania usterek w tym modelu). Poczytaj.

Kliknąłem w ten link i u mnie pokazuje
    162,771 km także strona nic nie warta.

0