Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring posesji - Kamera tubowa z IR (HD / FULL HD)

20 Sie 2018 22:53 381 10
  • Poziom 2  
    Witam ,

Chciałbym założyć monitoring który w szczególności będzie spełniał swoją role w nocy oraz ostraszał nieprzyjaciela

Kamery podłączone kablem , możliwość obserwacji onilne , napięcie 230 V

Planuje zakup zestawu 2x kamera za allegro , chyba że coś mi lepszego doradzicie

Cena do 500-600 zł

Jakie mi polecicie zestawy ?

Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Poziom 39  
    Powinni dodać oddzielny dział na forum typu CO KUPIĆ z poradnikiem dla początkujących sama chęć kupna kamery to za mało. Zawsze pojawia się masa dodatkowych pytań opcji możliwości itp. Na pewno nie jeden monter ma swoje większe lub mniejsze doświadczenie z danym sprzęcie i wie co ile działa....wiadomo najlepszy sprzęt to taki który się zamontuje i już do niego nie wraca po kilka razy...
  • OptexOptex
  • Poziom 2  
    Nie znam sie aż tak bardzo więc myślalem że znajde tutaj jakaś podpowiedzć .

Jest nie tylko chęć zakupu .

A jeśli kolega posiada taki ,,wiadomo najlepszy sprzęt to taki który się zamontuje i już do niego nie wraca po kilka razy..." to proszę o kontakt chętnie zobacze co to za cudo do 500-600 zł :)

Pozdrawiam

• Poziom 43  
    themario90r napisał:
    Cena do 500-600 zł

Zobacz kolo płatków w Biedronce.
    Same kamery to nie wszystko - co z rejestracją obrazu?
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    gradek83 napisał:
    Powinni dodać oddzielny dział na forum typu CO KUPIĆ z poradnikiem dla początkujących sama chęć kupna kamery to za mało

"Powinni dodać" sam wszystkiego nie zrobi. Owszem napisał już kilka poradników a w planach ma i ten dotyczący CCTV, ale jeżeli znajdzie się ktoś kto by chciał to zrobić, to służę wsparciem.
    Co do nowego działu to przykro mi, ale to dodatkowe ćwiartowanie działu ( co kupić domofony, alarmy, bramy itd) i raczej nie wchodzi w grę.
    Niestety muszę kolegę ostrzec, że z tymi poradnikami to trochę syzyfowa praca. Pytający tych ogłoszeń po prostu nie czytają, a odpowiadający też często wolą sami napisać coś, nawet po raz setny to samo, niż odesłać do źródła. Zobacz ile jest podobnych tematów toczących się niemalże równolegle. Ręce opadają.
    Najgorsi są tu nowi podpowiadacze w dziale. Młodzi, ambitni, skorzy do pomocy, wyrywni. gotowi udzielic odpowiedzi na każde pytanie, nawet te nie zawierające podstaw do jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji. Pretensji nie mam, ale co mam siedzieć cały dzień i ich pilnować czy poucinac im ręce? Mogę tylko liczyć na to że sami zorientują się że to nie ma sensu :)
    gradek83 napisał:
    Zawsze pojawia się masa dodatkowych pytań, opcji, możliwości itp

I te pytania jak najbardziej należy zadać zanim się cokolwiek zacznie podpowiadać. Część z nich znajdzie kolega w zasadach działu ( ogłoszenie na górze strony do którego też odsyłam autora pytania).
    Tak więc zapraszam do współpracy.

Co do samego zestawu to bylo ostatnio podobne pytanie odnośnie zestawu na 4 kamery:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17329386&highlight=#17329386
  • Poziom 2  
    sosarek napisał:
    themario90r napisał:
    Cena do 500-600 zł

Zobacz kolo płatków w Biedronce.
    Same kamery to nie wszystko - co z rejestracją obrazu?

Kolega ma problem z czytaniem ze zrozumieniem ?

Pytałem o zestawy czyli 2 x kamera , rejestrator , dysk zewnętrzny (500 gb-1TB )

co prawda przeglądałem kilka zestawów z aukcji lecz nie wiem czy to w ogóle będzie sie do czegoś nadawać .

podam może link wiadomo że ze taką kasę nic się porządnego nie kupi ale niestety budżet na więcej nie pozwala.

https://ivel.pl/p6985,monitoring-zestaw-2-x-k...mt-rejestrator-lv-xvr44n-500gb-akcesoria.html
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Nie pisał kolega nic o rejestratorze czy dysku.
    Dokładnie napisał kolega tyle:

themario90r napisał:
    Planuje zakup zestawu 2x kamera za allegro , chyba że coś mi lepszego doradzicie

Cena do 500-600 zł

Jaki problem kupić podobny zestaw uboższy o 2 kamery ?
    Zresztą to co kolega sam zaproponował oparte jest o ten sam rejestrator i jest tej samej firmy, o której budżetowych produktach opinię w linkowanym temacie wyraziłem.
    W odpowiedziach udzielonych na forum dodatkowo poruszyliśmy kwestię warunków w jakich system ma pracować, wymagań przed nim stawianych bez określenia czego trudno raczej merytorycznie porozmawiać.
    Kolega @ gradek83 wyraził to w ten sposób :
    gradek83 napisał:
    sama chęć kupna kamery to za mało. Zawsze pojawia się masa dodatkowych pytań opcji możliwości itp.
    , ja odsyłając do zasad działu. Odniósł się kolega do tych kwestii.
    Że tak zapytam słowami kolegi:
    themario90r napisał:
    Kolega ma problem z czytaniem ze zrozumieniem ?

Chcemy porozmawiać merytorycznie czy się przekrzykiwać ?
  • Poziom 2  
    Myślałem że słowo zestaw to samo za siebie mówi :)

Dobrze widzę że tutaj nie otrzymam pomocy :)

Dziękuje za wszelkie uwagi , pójdę poszukać w tej biedronce może faktycznie tam znajdę :)

Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    suworow napisał:
    Owszem napisał już kilka poradników a w planach ma i ten dotyczący CCTV

Czyli trzeba czekać wiadomo nie od razu Chiński mur zbudowano :D
    suworow napisał:
    ale jeżeli znajdzie się ktoś kto by chciał to zrobić, to służę wsparciem

Jedna osoba to za mało z racji takiej że każdy chciał by coś od siebie dodać bo jak wiadomo specjalista specjaliście nie równy dla tego, tego typu zbiór informacji najpierw trzeba by w jakiś sposób zweryfikować aby miało to ręce i nogi i było przejrzyste i czytelne dla przeciętnego zjadacza chleba.
    suworow napisał:
    Co do nowego działu to przykro mi, ale to dodatkowe ćwiartowanie działu ( co kupić domofony, alarmy, bramy itd) i raczej nie wchodzi w grę

Czyli poradnik jak najbardziej był by wskazany i coś al'a ankieta zainteresowany wypełnia poszczególne rubryki typu jaka kwota na cały monitoring kamerę czy tam sam rejestrator plus dodatkowe informacje techniczne w jakich warunkach kamery będą pracować oczywiście można uwzględnić w tym całą infrastrukturę sieci i osprzętu i inne opcje.
    suworow napisał:
    a odpowiadający też często wolą sami napisać coś, nawet po raz setny to samo, niż odesłać do źródła

Z czasem jednak się odechciewa bo równie dobrze można robić kopiuj wklej z innego swojego tematu skoro klikanie na link do odnośnika jest dla niektórych kłopotliwe.
    suworow napisał:
    Zobacz ile jest podobnych tematów toczących się niemalże równolegle. Ręce opadają.

No właśnie widzę ktoś wpada na pomysł monitoringu zada dwa pytania a ty potem zadawaj kolejne aby się dokładniej dowiedzieć czego ktoś chce bo sam nie wie czego chce bo się po prostu nie zna i to akurat zrozumiałe dla tego poradnik to jednak jakieś wyjście a przynajmniej punkt zaczepienia na start dla takiej osoby.
    suworow napisał:
    Młodzi, ambitni, skorzy do pomocy, wyrywni. gotowi udzielic odpowiedzi na każde pytanie, nawet te nie zawierające podstaw do jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji. Pretensji nie mam, ale co mam siedzieć cały dzień i ich pilnować czy poucinac im ręce?

To jak z nową pracą pracodawca by chciał aby zatrudniony na dzień dobry stanął przed stanowiskiem pracy i robił jak pracownik z 10 letnim stażem... no niestety najpierw okres przyuczenia i dopiero praca na pełnych obrotach... wygodnie szukać pracownika z 10 letnim doświadczeniem ale już taki za minimalną krajową robił nie będzie tylko wyśmieje pracodawcę który zazwyczaj jak wiadomo chce szkłem wiadomo co utrzeć. Jak ja to mówią uczyć się można nie tylko z książek ale też i na błędach innych i swoich.

Ale to akurat poza tematem kwestia do obgadania i warta poruszenia.

Co do tematu to faktycznie skoro autor się nie zna to bez różnicy czy kupi coś na allegro czy w Biedronce skoro zestaw to zapewne na tyle sprawdzony że będzie działał ...a dodatkowe mankamenty jak wyjdą w użytkowaniu to może wtedy autor o nie zapyta a my już będziemy na przyszłość wiedzieć ile wart jest taki zestaw i czy warto w niego inwestować i polecać innym. Oczywiście po okresie gwarancji można zgłaszać problemy bo tak czy siak jeśli czegoś się nie wie to na pewno jest w instrukcji obsługi a jak coś nie działa to i tak zostaniesz odesłany do tego abyś skorzystał z gwarancji .

themario90r napisał:
    Dziękuje za wszelkie uwagi , pójdę poszukać w tej biedronce może faktycznie tam znajdę

Pozdrawiam

Powodzenia temat możesz zamknąć :) Ewentualnie jak już kupisz to podziel się ogólnymi wrażeniami z zakupionego sprzętu. Ale to już w nowym temacie.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Nie bierz tego zestawu z ivela, to kupa okropna.
    Ja bym szukał inaczej, w tej cenie możesz dostać towar od chińczyka... który praktycznie gwarancji nie ma (bo jak się coś zepsuje, to nie ma sensu tego odsyłać - odesłanie to koszt całego zestawu).
    Biorąc takie rzeczy pod uwagę, Dwie kamery tubowe z obiektywami 2,8-12mm, Przetwornik SONY IMX307 + procesor NVP2441H, zewnętrzne z oświetlaczami do 30-40 metrów - dwie sztuki wychodzą około 350 PLN brutto.
    Do tego najtańszy rejestrator 4 kamerowy obsługujący kamery 2Mpix i nagrywający 1920x1080p - to koszt 100-150 PLN brutto. Do tego dysk 500gb z allegro - 100PLN brutto.
    Trafa, zasilacz, szybkozłączki - z 60-100 pln brutto.
    Nie liczę kabla skrętki.
    Wychodzi 610-700 pln brutto

Co do kamer, branie aktualnie czegoś gorszego niż konfiguracja IMX307+NVP2441H to wyrzucanie pieniędzy w błoto i dawanie nabicia sobie kobzy cwaniaczkom. SONY tymi przetwornikami orze rynek. zaoszczędzisz 100 pln i kupisz gówno widzące 5-10X gorzej.

Najważniejsze są w twoim przypadku kamery, rejestrator w tej cenie ma jedno zadanie, Nagrywać w 1920x1080, odtwarzać i pokazywać na komórce i tyle.

A tak szczerze, to wolałbym kupić kamery lepszej jakości nawet bez gwarancji, bo zobaczę, ogarnę, nagram więcej - niż kamery które mają gwarancję ale są tak słabej jakości że nic nie zobaczysz - wtedy jak będziesz tego potrzebować.
  • Poziom 26  
    @themario90r nikt tu nie chce Cię olać, ale potrzeba podstawowych informacji np. na co będą "patrzeć" kamery (najlepiej rysunek poglądowy z odległościami, jakie podłoże (np. kostka brukowa, jakiś "wysyp kamieniowy", jaka odległość kamer od rejestratora itp.). Podejrzewam że dużo o jakości powiedział Twój budżet, analizując go trzeba założyć: HDD do rejestratora o pojemności 1TB (chyba mniejszych dedykowanych już nie ma w sprzedaży) to koszt około 300 zł brutto, a więc już zostaje Ci 300 zł na rejestrator i 2 kamery, powiedzmy że znajdziesz DVR za 200 zł czyli masz po 50 zł na kamerkę - nie za wiele - jak to mówią CCC - cena czyni cuda, ale bez przesady, wg. mnie rozsądny minimalny budżet to około 1200-1300 zł na zestawik (bez okablowania), tak żeby nie budzić się w nocy, albo po roku i spostrzec że dvr i kamery nie mają już żadnego supportu bo sprzedawca zwinął się, chińczyk skończył z produkcją danego modelu itp...
    Polecałbym skupić się na "wiodących" markach, hikvision, dahua, mazi, bcs, to w miarę rozsądni "producenci" i są jakiś czas na rynku (nie powinni zniknąć za chwilę).