Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wytwornica Dymu 400w Colorstage Stary sprzęcik

20 Sie 2018 23:56 249 1
  • Poziom 2  
    Witam,
    Słuchajcie potrzebuje schematu podłączeń, jak podłączyć pompkę do grzałki itp. No mam dobrą dymiarke natomiast nie wiem co gdzie i jak wpiąć, masa kabli, pompka, grzałka, włącznik, sterownik..A ja jestem zielony..Jakby ktoś zarzucił jakimś schematem boć też napisał mi co gdzie i jak wpiąć, na jakiej zasadzie to wszystko działa bym był wdzięczy..Z góry dzięki ;)
  • Moderator Akustyka
    Temat wielokrotnie poruszany, ale proszę:
    Wytwornica Dymu 400w Colorstage Stary sprzęcik

Zasada działania jest prosta:
    - Masz piec (grzałkę) połączoną szeregowo z przełącznikiem termicznym do sieci 230V. Jak piec zimny, to termik zwarty i pieg grzeje. Jak rozwarty to nie grzeje.
    - Jak termik się otworzy, to pozwala na zadziałanie równolegle podłączonych do niego elementów. Piec 700W na 230V ma rezystancję ok 75Ω, Można go traktować jako mały rezystor (wysokiej mocy). Spokojnie pozwala na zaświecenie neonówki - wskazującej nagrzanie, i możliwość załączenia pompki, jak i załączenie samej pompki.
    Sama pompka ma moc około 15-20W, czyli rezystancję ok 3kΩ Przy takiej rezystancji pompki, rezystancja samego pieca jest prawie pomijalna, i napięcie na pompce spadnie o co najwyżej kila woltów.

I to jest cała filozofia dymiarki. Natomiast co to widzisz w większej części schematu to prototyp sterownika DMX, który może działać równolegle z przełącznikiem na dymiarce (lub popularnie na kablu), czy przełącznikiem sterowanym przez pilota.