Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 2,2cdi '02r. - Start error, Błąd P13

andypan 21 Aug 2018 01:48 1728 3
    andypan
    Level 2  
    Witam . Jestem współwłaścicielem Mercedesa Sprintera 2,2 cdi '02r , przerobionego na Campera. Drugim jest mój kuzyn, który mieszka w Danii , i wynalazł ten pojazd w Niemczech ,9 lat temu , od razu z takim zamiarem przeróbki. Moje zadanie w ramach udziału, polegało na przeróbkach budy , przestrzeni kierowcy , utrzymaniu w ciągłej sprawności i garażowaniu.I teraz gdy zbliża się termin wyjazdu jego ze swoją żoną i moją ciężarną żoną (beze mnie) , po Bieszczadach..... Mesiek odmówił współpracy. Po prostu , nie chce odpalić. Kręci , nawet coś tam zagaduje, ale nie pali . Na plaku jak tryskam , to i owszem, ale tylko tyle.. Pokazuje " start error" .Błąd P13... a co najlepsze , immo jest-było nie podpięte , znaczy jest, z tyłu za zegarem ale ma przecięty kabel zasilania , i nie ma z nim kontaktu przez gniazdo, a on "nie gada" z ecu. Taką diagnozę otrzymałem . Ale pojazd jeździł osiem lat , zrobił 53kkm i nagle stop. Mam czas do 2-3 września aby go ożywić . Mam dwie możliwości- albo gościu oferuje mi ze schrotu- stacyjkę kluczyk immo i ecu , albo do serwisu i oni z kluczykiem i immo zaprogramują ecu , jak fabrycznie -ale to kosmiczna cena, i żadnego remontu przed urodzeniem potomka , by nie było. Co koledzy radzicie? Pozdrawiam . Andrzej :cry:
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Doprecyzuj, immo masz wyprogramowane z ECU silnika?
    zuzia3521
    Level 16  
    Kupujesz komplet albo samo ecu +emulator immo i też będzie palić.
    andypan
    Level 2  
    Tego nie wiem , wiem że mesio chodził , a immo sobie tylko "wisiało" z tyłu. Ponoć tylko "na sztukę" . A co było zrobione w ECU , tego nie wiem . Szukając na forach i kojarząc pewne fakty z moim przypadkiem , mam wrażenie że było jakieś obejście , jakiś emulator, ale nie znam się na tym , i w ogóle się tym nie interesowałem , bo nie było takiej potrzeby. Jest też sugestia że przestało chodzić po uderzeniu pioruna w drzewo , obok jest trawa nienaturalnie wysuszona-wypalona ??? Bo on był zapalany co dwa , trzy tygodnie aby silnik "pochodził" i podładował aku. Dziękuję za zainteresowanie.. Pozdrawiam .