Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WISL 105 - pralka nie reaguje. Czerwona lampka nie świeci się.

shazza 21 Sie 2018 15:38 300 9
  • #1 21 Sie 2018 15:38
    shazza
    Poziom 11  

Witam. Pralka Indesit WISL 105 stanęła w trakcie prania i nie chce ruszyć. Palą się tylko 2 zielone lampki. Przycisk Power wyłącza te lampki i nic więcej. Nawet nie świeci się na czerwono dioda Power. Próba odłączenia od prądu nie zmienia sytuacji. Ciągle palą się 2 zielone lampki i nic się nie dzieje. Drzwiczki można otworzyć. Co mogło się popsuć? Czy warto naprawiać? Załączam fotkę:
    Indesit WISL 105 - pralka nie reaguje. Czerwona lampka nie świeci się.

0 9
  • Pomocny post
    #2 22 Sie 2018 08:48
    Piotr2608

Poziom 38  

Opcje są dwie:
    - uszkodzone oprogramowanie w panelu obsługi
    - uszkodzony moduł mocy

Jest też trzecia - uszkodzenie któregoś z elementu pralki. Ta opcja jest małoprawdopodobna
    gdyż pralka nie wyświetla żadnego kodu błędu.

0
  • #3 22 Sie 2018 13:48
    shazza
    Poziom 11  

Opcja najmniej prawdopodobna. Padła cewka w silniku. Silnik wymieniony pralka dziala.

0
  • #4 22 Sie 2018 14:00
    Piotr2608

Poziom 38  

Mało prawdopodobna ale możliwa :)
    Zawsze powtarzam - najpierw należy sprawdzić wszystkie elementy wykonawcze w pralce.
    Ariston jak zwykle zaskakuje lub też pralka należy do tzw. dziwnych i wyświetla kod błędu
    dopiero po 20 minutach czekania.

0
  • #5 25 Sie 2018 23:20
    Robo-technical
    Poziom 27  

Piotr2608 napisał:
    Mało prawdopodobna ale możliwa :)
    Zawsze powtarzam - najpierw należy sprawdzić wszystkie elementy wykonawcze w pralce.
    Ariston jak zwykle zaskakuje lub też pralka należy do tzw. dziwnych i wyświetla kod błędu
    dopiero po 20 minutach czekania.

Indesity i Aristony są dość specyficzne w naprawie. Niestety elektrolux zaczyna im "dorównywać"

0
  • #6 26 Sie 2018 00:06
    peter falk
    Specjalista AGD

Robo-technical napisał:
    Niestety elektrolux zaczyna im "dorównywać"

Konkretnie w czym??
    Dla mnie każda zabawka Electroluxa jest przejrzysta jak łza :)

0
  • #7 26 Sie 2018 11:14
    Robo-technical
    Poziom 27  

peter falk napisał:
    Dla mnie każda zabawka Electroluxa jest przejrzysta jak łza :)
    Konkretnie w tym że są coraz trudniejsze w naprawie i sprawiają coraz to więcej problemów. I to nie Tylko moje zdanie. To, że dla Ciebie Electrolux to zabawka to ja doskonale wiem :D Nikt na elektrodzie nie ma takiej wiedzy o tych sprzętach jak Ty. Sam często się kieruję tym co napisałeś. Choć może nie zawsze się z Tobą zgadzam jeśli chodzi o inne sprzęty to odnośnie Electroluxa masz u mnie pełny szacunek. Pozdrawiam

0
  • #8 30 Sie 2018 10:11
    Piotr2608

Poziom 38  

Electrolux jest najprostszy w naprawie - jego awarię stają są trochę pirotechniczne ostatnimi czasy :)
    Problematyczny jest Indesit - nie masz wiedzy nie podchodź i bez pomiarów ani rusz.
    Bosch schodzi na psy z tymi swoimi modułami od nowych zmywarek z pomiarem prądu na module o modułach inwerterów w pralce nie wspomnę.
    Tutaj uszkodzenie = złom.

0
  • #9 30 Sie 2018 21:30
    Robo-technical
    Poziom 27  

Piotr2608 napisał:
    Electrolux jest najprostszy w naprawie - jego awarię stają są trochę pirotechniczne ostatnimi czasy :)
    Problematyczny jest Indesit - nie masz wiedzy nie podchodź i bez pomiarów ani rusz.
    Bosch schodzi na psy z tymi swoimi modułami od nowych zmywarek z pomiarem prądu na module o modułach inwerterów w pralce nie wspomnę.
    Tutaj uszkodzenie = złom.

Pozwól że skomentuję. Dla mnie osobiście najłatwiejsze i najprzyjemniejsze w naprawie są Whirlpoole. Na indesity/aristony też nie mogę narzekać -choć wiele serwisantów we Wrocławiu nie chce się tego tykać. Bosch już dawno zszedł na psy. Swego czasu nawet Beko miało lepsze sprzęty jak bosch - przynajmniej naprawialne

0
  • #10 01 Wrz 2018 21:23
    Piotr2608

Poziom 38  

Robo-technical napisał:
    Pozwól że skomentuję.

Nie pozwalam i co teraz ;)
    Nie zmienia to postaci rzeczy iż jakiś zasób wiedzy należy posiadać.
    Ilość nerwów proporcjonalna do danej marki.

0