Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] MIBY SNMP WIFI Technicolor CGA2121

kolin12345 21 Aug 2018 15:41 2394 3
    kolin12345
    Level 8  
    Cześć wszystkim,
    poszukuję MIBów SNMP dla modemu kablowego Technicolor model: CGA2121.

Dokładniej chodzi mi o miby sterujące siecią bezprzewodową. Niestety nie mogę zgłosić się z tym problemem do sprzedawcy urządzenia. A producent odsyła właśnie do niego.
    W sieci nic nie znalazłem, oprócz CLAB-WIFI-MIB niestety nie grają z tym urządzeniem.
    Miby Enterprise w tym przypadku są za bardzo ograniczone i nie wystarczają.

Plus wie ktoś może jak ustawić Tlvki (TlvCode) w pliku konfiguracyjnym żeby włączyć telnet lub SSH w tym modelu ?

*TlvCode 106 podobno włącza Telnet jednak nie za bardzo to działa.

ex:
    Code:

VendorSpecific
    {
        GenericTLV TlvCode 106 TlvLength 1 TlvValue 0x01;
        GenericTLV TlvCode 107 TlvString "xxx"; /*usr*/
        GenericTLV TlvCode 108 TlvString "xxx"; /*pass*/
    }

Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje, Pozdrawiam!
  • Helpful post
    kolszak
    Level 16  
    Code:
    .1.3.6.1.4.1.4413.2.2.2.1.1.1.4.0 Integer 1

Jak już Ci działa to daj jak wyżej i włącz telnet, jak odpytasz i będziesz miał zero to serwer nie jest włączony.

Ustaw jakieś swoje parametry WiFi sciągnij całe drzewo z urządzenia i dojdziesz co i jak, o ile są pozamieniane w stosunku do starszych modeli, bo z reguły trzymają się tych samych wartości co poprzednie modele, możesz sprawdzić ogólnie brodcoma np po tc7200, moze będa pasowały.
    kolin12345
    Level 8  
    Co do telnetu to poszło, dzięki. Odnośnie TC7200 akurat tego nie znam, ale pracowałem z 7210 i 7230 i tam niestety OIDy różnią się w stosunku do tego modelu (CGA2121). Powalczę trochę i dam znać co udało się wykombinować.

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

Rzeczywiście analiza drzewa pomogła (kompletnie o tym zapomniałem), problem rozwiązany dzięki za pomoc!
    kolin12345
    Level 8  
    Udało mi się zdobyć częściowe Miby, plus okazało się, że większość można zrobić na Enterprise.