Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung sm-a500fu - odzyska danych

21 Sie 2018 19:38 429 17
  • Poziom 9  
    Witam,

dziś trafił do mnie telefon w którym ktoś próbował odzyskać dane, prawdopodobnie oprogramowanie dr. fone.

Teraz na ekranie jest to co na zdjęciu.

Macie pomysł jak z tego wyciągnąć dane, boję się że jak postawie nowy system to je zamaże, a czy się mylę i później będzie można zrobić ROOTA i próbować odzysku ? ? ?

HELP (:samsung sm-a500fu - odzyska danych
  • Poziom 33  
    Ktos wgrywal przerobione recovery. Zobacz czy mozesz je odpalic. Jesli nie to sprobuj wgrac n np TWRP jeszcze raz i wtedy sprawdz. Z poziomu CWM lub TWRP mozna wszelkie dane odzyskac o ile telefon nie byl szyfrowany (ten model fabrycznie nie jest).
  • Poziom 9  
    1) Ktos wgrywal przerobione recovery. Zobacz czy mozesz je odpalic. - jak ?

2) Jesli nie to sprobuj wgrac n np TWRP jeszcze raz i wtedy sprawdz. - jak ?

3) Z poziomu CWM lub TWRP mozna wszelkie dane odzyskac o ile telefon nie byl szyfrowany (ten model fabrycznie nie jest). - jak ?

4) czy wgrywanie czegokolwiek w ten telefon nie zamaże danych ?

sorry, ale choć może przybliżysz ?
  • Poziom 35  
    Widzę, ze średnio z doświadczeniem u Ciebie. Do recovery wchodzi się VOL UP + HOME + POWER.
  • Poziom 9  
    sorry zmęczony jużsamsung sm-a500fu - odzyska danych jestem
  • Poziom 33  
    hcn napisał:
    1) Ktos wgrywal przerobione recovery. Zobacz czy mozesz je odpalic. - jak ?

Vol+ + home + power na wylaczonym telefonie.

Cytat:

2) Jesli nie to sprobuj wgrac n np TWRP jeszcze raz i wtedy sprawdz. - jak ?

Odinem, recovery znajdziesz na twrp.me

Cytat:

3) Z poziomu CWM lub TWRP mozna wszelkie dane odzyskac o ile telefon nie byl szyfrowany (ten model fabrycznie nie jest). - jak ?

adb pull, wtyczka adb do total commandera itp.

Cytat:

4) czy wgrywanie czegokolwiek w ten telefon nie zamaże danych ?

Wgranie samego recovery w tym modelu nie ma zadnego wplywu na dane, o ile oczywiscie one nadal sa w telefonie bo tego nie wiesz.
  • Poziom 9  
    Zapomnialem dodac, ze dane zostaly wykasowane przez uzytkownika - stad slowo odzysk.
  • Poziom 9  
    Czemu ? Trzeba wlutowywać kość, chyba nie. To zostało ręcznie skasowane. Kiedyś jakimś softem to robiłem i szło po ROOCIE bez problemu.
  • Poziom 33  
    hcn napisał:
    Zapomnialem dodac, ze dane zostaly wykasowane przez uzytkownika - stad slowo odzysk.

Od tego trzeba bylo zaczac i teraz pytanie podstawowe. Jesli telefon wciaz dziala to kosci wylutowywac nie trzeba wiec jest to jakies ulatwienie. Dane zostaly zwyczajnie usuniete a telefon nadal dziala i jakie to dane? Czy moze telefon zostal zresetowany i dlatego tez danych nie ma?

W pierwszym przypadku jakies szanse sa aczkolwiek A5-ka to juz telefon na tyle nowy ze ma dziajacy mechanizm TRIM ktory czysci komorki pamieci ze zbednych danych uniemozliwiajac czesto odzysk. Nalezalo by sobie wykonac zrzut kosci pamieci do obrazu i mozna do tego uzyc wlasnie TWRP a informacji jak to wykonac jest w necie (xda-developers itp) sporo. Potem, uzywajac obrazu z poziomu komputera odzyskiwac dane jak z pendrive'a, kart pamieci czy dysku. Ewentualnie zrobic roota (majac na uwadze, ze cos pewnie nadpisze) i uzyc np. diskdiggera na telefonie. Wiele zalezy od tego co to za dane.

W drugim przypadku mozesz sobie odpuscic. Wspolczesne telefony po resecie nie zostawiaja najczesciej nic. A5 co prawda nie jest szyfrowany wiec to jakis plus, ale nawet gdyby mial wciaz soft oparty o Androida 4.4 to w najlepszym przypadku udalo by sie odzyskac jakies fragmenty wiadomosci, moze jakies miniaturki zdjec ale i na to szanse sa nieduze. Metoda analogiczna do powyzszej.
  • Poziom 9  
    Telefon dostałem, klientka wykasowała filmy, zdjęcia, ktoś próbował to odzyskać prawdopodobnie "dr.fone". I po tym jest tak jak jest.

Jakby się udało zrobić obraz z tej kości to jakim to softem potem "czesać" ? ? ?
    Czy dostałeś moją wiadomość PW ?
  • Poziom 33  
    Jak bedziesz mial juz obraz to czymkolwiek co obsluguje ext4. Moze byc R-Studio, moze byc DMDE, darmowy testdisk czy photorec itp.

Wiadomosc dostalem, ale nie jestem w stanie ci zdalnie pomoc. Raz, ze nie mam na takie zabawy czasu a dwa, ze zazwyczaj pojawiaja sie jakies dodatkowe problemy ktore czasem ciezko jest rozwiazac nie widzac telefonu.

Zrobienie obrazu calej kosci to w przypadku dzialajacego TWRP zazwyczaj sprowadza sie do podlaczenia telefonu do komputera, odpalenia na komputerze zwyczajnie "adb pull /dev/block/mmcblk0 D:\_jakas_nazwa.img".
  • Poziom 9  
    Zrobiłem obraz

cat /dev/block/mmcblk0 > /external_sd/mmcblk.img

wrzucam do DMDE > zdjęcie

i stoję, nie wiem w czym problem, widzi niby Ext2/3/4, ale jakby nie widział

• Poziom 33  
    Moze kwestia tego, ze uzyles cata zamiast dd. Nie wykluczalbym ze to jakis podobny problem w stylu dodawania znakow konca linii itp co jest czestym problemem pod Windowsem. Niby odpalone bezposrednio na sprzecie z Androidem nie powinno miec znaczenia, ale zrob jeszcze raz prawidlowo obraz z uzyciem dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/external_sd/mmcblk.img
  • Poziom 9  
    to samo może ten DMDE nie obsługuje ext 2/3/4 ???

to chyba kwestia wersji DMDE mam jakieś 2,4 tera patrze 3,4 i jakby lepiej, dam update później. Czy ta wersja DMDE express jest ok, żeby ją kupić ?
  • Poziom 33  
    Dziwne, choc moze rzeczyscie stara wersja DMDE nie obsluguje ext4. Mozesz sprawdzic R-Studio, ten napewno z ext4 sobie radzi.
  • Poziom 9  
    Mam to DMDE w wersji free, i nie wiem, ale odzyskał filmiki i każdy działa max 5s, to jest możliwe żeby tak były poszatkowane te pliki ? Czy to ta wersja free tak robi .... ???
  • Poziom 33  
    Tak jak pisalem wczesniej, z DMDE nie korzystam i mozliwe, ze wersja darmowa ma jakies ograniczenia. Polecalbym sprawdzic wlasnie r-studio, mozna na luzie znalezc odblokowane wersje portable. Mozliwe, tez ze pliki zostaly zwyczajnie nadpisane. Wczesniej wspominalem, ze A5-ka wyszla z 4.4 w ktorym byl juz zaimplementowany mechanizm TRIM ktory ma na celu czyszczenie pamieci ze smieci, miedzy innymi usunietych danych. Jesli jestes w stanie wyciagnac jakis film nagrany tym telefonem ktory normalnie dziala to mozna go uzyc do naprawienia uszkodzonego (w pewnym stopniu): klik (soft generalnie dziala za free, naprawia tylko polowe filmu, ale mozna go sztucznie wydluzyc i uzyskac caly).