Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kupić telewizor 4k 55 cali do konsoli

Maikel773 21 Aug 2018 20:39 414 8
    Maikel773
    Level 4  
    Witam zastanawiam się nad kupnem tv do salonu. Odległość w jakiej będę siedzieć to około 2,5/3 metry ale bezproblemowo mogę wziąć fotel i siedzieć bliżej. Najlepszym rozwiązaniem byłby telewizor 55”. Planuje zakup Xbox one x oraz ps4 pro. Tv głównie będzie służyć do grania i oglądania seriali na netflix czy hbo go. Model o którym dużo czytałem to Samsung NU8000. Przemawia za nim cena 4400(chce wydać max 4500) jakość hdr w tm telewizorze z tego co wyczytałem jest bardzo dobra, kolory i kontrast również. Wady jakie się pojawiały to kąty więzienia. Możecie mi doradzić czy ten telewizor rzeczywiście będzie tak dobry jak o nim piszą? Warto zainwestować w profesjonalną kalibrację? Jedyne co mnie zmartwiło to na porówniu kontrast wypadał gorzej niż na samsungu ks8500 oraz wyczytałem ze w filmach w których są napisy coś dzieje się z hdr w okolicy napisów. Na plus tez funkcja która podbija fps. Doradzi mi ktoś czy go brać czy może coś innego?
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    NU8000 to dobry tv. Odpowiednik/kontynuator zeszłorocznej serii MU7000.
    HDR faktycznie z konkretną jasnościa pozwalającą na przyjemny odbiór treści HDR.
    Input lag dobry do gier.

Kąty widzenia są dość małe ze względu, że to matryca VA - taka cecha tej technologii.
    W zamian dostajesz dobry poziom czerni i wysoki kontrast.
    DeMare
    Level 5  
    Czy 49 cali z serii NU8000 jest na 100 Hz matrycy?
    Maikel773
    Level 4  
    DeMare wrote:
    Czy 49 cali z serii NU8000 jest na 100 Hz matrycy?

55 ma 120hz
    ajpe_ninja
    Level 13  
    LG 55UJ6307 ma 100Hz
    User removed account
    Level 1