Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dell model L235P-01 (P/N:PS-5231-5DF1-LF) - wartość rezystora z pasków

21 Sie 2018 23:35 477 7
  • Poziom 12  
    Dell model L235P-01 (P/N:PS-5231-5DF1-LF) - wartość rezystora z pasków
    Witam, nie mogę rozszyfrować oznaczenia wartości rezystora:
    Na pierwszy rzut oka: czarny, fioletowy, zielony, złoty, czarny. Po co jednak na początku zero (czarny)?
    Jeżeli pierwszy jest brązowym to powinno być: 1.7MΩ/±5%/250ppm/K, jednak w serii E24, dla tolerancji 5%, nie występuje wielkość 17. Przeglądając podobne schematy do PS-5231-5DF1-LF, znalazłem z innym rozwiązaniem, rezystory rzędu kilku kΩ.
    Miernik wskazuje wartość tylko kilku dziesiątych stąd dociekanie według oznaczenia.
    Poglądowy schemat na miejsce pracy R308:
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
    Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 12  
    Można przyjąć jeszcze, że czarne to brązowe i złoty jest mnożnikiem, nie tolerancją. Wychodzi 17.5Ω ±1%. Jednak, tym razem z serii E96, też nie ma wartości 175.

Dzięki 1st za sugestię.
  • Pomocny post
    Moderator
    lukasz747 napisał:
    Miernik wskazuje wartość tylko kilku dziesiątych stąd dociekanie według oznaczenia.
    Czyli podaj dokładnie ile bo ja tam widzę całkiem inne oznaczenia kodowe pasków, a i schemat jest na Elektrodzie :D
    Zatem:
    czarny, filetowy, zielony, złoty, czarny
    lub
    brązowy, filetowy, zielony, złoty, czarny
    :arrow: Link Dell model: PS-5231-2DS-LF #156
  • Poziom 12  
    Wartość z miernika 0.4Ω, wartość z testera 0.08Ω.
    Widziałem ten schemat, jest do innego modelu. Podzespoły różnią się i nie wiem jak odnieść to do mojego układu.
  • Pomocny post
    Moderator
    Zatem przyjmij, że wartość jest poprawna tego rezystora 0,45Ω :D
  • Poziom 12  
    Dobrze, tak zrobię.
    Chciałbym zrozumieć trochę bardziej to założenie :) W przypadku uszkodzenia rezystora jest możliwe tylko jego całkowite zniszczenie/spalenie? Czy może, rezystancja w tym układzie ma takie niskie wartości? Po oględzinach układu, uszkodzony jest jedynie kondensator C103. Rozumiem, że mogę przyjąć jego samoistne zniszczenie?
  • Poziom 12  
    Uruchomiłem na tym rezystorze, bez potwierdzenia jego oznaczenia.