Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool DWH M00 W - Uszkodzony element w module zmywarki gdzie dostać

22 Sie 2018 12:11 246 3
  • Poziom 3  
    Witam.
    Po wyświetlenia błędu przez zmywarkę "awaria zmiennego systemu zmywania", doszedłem do tego, że nie chodzi silniczek rozdzielacza z powodu braku zasilania. Po kablu doszedłem do modułu gdzie przy wtyku znalazłem uszkodzony element - nie wiem czy to tranzystor czy triak - symbol Z7S F817. Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Proszę o podpowiedź gdzie to znaleźć lub zamiennik?
    Zmywarka Whirlpool DWH M00 W - Uszkodzony element w module zmywarki gdzie dostać
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    To jest triak. Szukaj dowolnego w obudowie SOT-223; prąd min. 1A, napięcie przynajmniej 600V.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Niestety zdjęcie bardzo nędznej jakości. Element z napisem Z7S to jest triak Z0107SN czyli 1A, 5mA prąd bramki, 700V. W załączniku karta katalogowa. Sprawdź czy nie są uszkodzone elementy sterowania tego triaka (w obwodzie bramki). Sprawdź element którym ten triak steruje (zwarcie), triak sam z siebie raczej nie uszkadza się, bo po wymianie triaka na nowy znów się uszkodzi.
    Triaki możesz kupić np. tu:
    Link
    Link
    Link
    Link
    Kup dowolny na napięcie 600V lub 800V
  • Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedź. Znalazłem przyczynę uszkodzenia. Z osi rozdzielacza cieknie woda, która pewnie spowodowała zwarcie. Na razie zmywarka chodzi dlatego, że podłączyłem rozdzielacz pod przewody od pompy myjącej - woda kąpie ale zmywarka nie wyrzuca błędów. Czy jest możliwe zregenerowanie rozdzielacza (wymiana uszczelnienia)?