Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirlpool DWH M00 W - Uszkodzony element w module zmywarki gdzie dostać

Foroludus 22 Aug 2018 12:11 720 3
 • #1
  Foroludus
  Level 6  
  Witam.
  Po wyświetlenia błędu przez zmywarkę "awaria zmiennego systemu zmywania", doszedłem do tego, że nie chodzi silniczek rozdzielacza z powodu braku zasilania. Po kablu doszedłem do modułu gdzie przy wtyku znalazłem uszkodzony element - nie wiem czy to tranzystor czy triak - symbol Z7S F817. Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Proszę o podpowiedź gdzie to znaleźć lub zamiennik?
  Zmywarka Whirlpool DWH M00 W - Uszkodzony element w module zmywarki gdzie dostać
 • Helpful post
  #2
  teskot
  Level 34  
  To jest triak. Szukaj dowolnego w obudowie SOT-223; prąd min. 1A, napięcie przynajmniej 600V.
 • Helpful post
  #3
  alekt77
  Level 38  
  Niestety zdjęcie bardzo nędznej jakości. Element z napisem Z7S to jest triak Z0107SN czyli 1A, 5mA prąd bramki, 700V. W załączniku karta katalogowa. Sprawdź czy nie są uszkodzone elementy sterowania tego triaka (w obwodzie bramki). Sprawdź element którym ten triak steruje (zwarcie), triak sam z siebie raczej nie uszkadza się, bo po wymianie triaka na nowy znów się uszkodzi.
  Triaki możesz kupić np. tu:
  Link
  Link
  Link
  Link
  Kup dowolny na napięcie 600V lub 800V
 • #4
  Foroludus
  Level 6  
  Dziękuję za odpowiedź. Znalazłem przyczynę uszkodzenia. Z osi rozdzielacza cieknie woda, która pewnie spowodowała zwarcie. Na razie zmywarka chodzi dlatego, że podłączyłem rozdzielacz pod przewody od pompy myjącej - woda kąpie ale zmywarka nie wyrzuca błędów. Czy jest możliwe zregenerowanie rozdzielacza (wymiana uszczelnienia)?