Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Serwo cyfrowe piszczy i ma mniejszy zakres obrotu

bipolunipol 22 Aug 2018 13:07 558 3
    bipolunipol
    Level 19  
    Witam,

kupiłem serwomechanizm Serwo PowerHD HD-8307TG - gigant:

https://botland.com.pl/serwa-typu-standard/10944-serwo-powerhd-hd-8307tg-gigant.html

Jest on sterowany przy pomocy sterownika Veyron Servo Driver - sterownik serw 24-kanałowy:

https://botland.com.pl/sterowniki-serw/3404-v....html?search_query=sterownik+serw&results=396

Po podłączeniu serwomechanizmu do sterownika zaobserwowałem następujące objawy:

a) Zakres działania tego serwa cyfrowego na tym sterowniku jest mniejszy niż 0 - 180 stopni i wynosi około 30 - 150 stopni.
    b) Serwo piszczy - przy nawet minimalnym obciążeniu wydobywa się z serwa pisk (coś około 0,5kHz), a serwo pobiera prąd 0,5A. Czy jest to normalne i jest to efekt stabilizowania orczyka serwa do ustalonej wypełnieniem PWM pozycji?
    c) Gdy podłącze różne serwomechanizmy do sterownika i nie obciążam ich, serwa minimalnie drgają co jakiś czas (losowy), jakby minimalnie zmieniało się wypełnienie sygnału PWM sterującego serwa. Nie są to duże ruchy serwa, ale w tych momentach pobór prądu wzrasta impulsowo o 300mA. Jak można temu zaradzić, czy przy innych sterownikach jest podobnie?
  • Helpful post
    BIDMEXI
    Level 9  
    Może to wina zasilania lub złej filtracji?
    bipolunipol
    Level 19  
    Nie, zasilanie sprawdzałem oscyloskopem i jest ok. Jest stabilne. Jakie mogą być inne przyczyny?
    Zulmis
    Level 10  
    Witam, znalazłeś może jakieś rozwiązanie tego problemu ?
    Zakupiłem ten sam sterownik i nie działa komunikacja, podłączyłem zasilanie oddzielne do serw i komunikacji.
    Kod programu:
    void setup() {
    Serial.begin(115200);//Set the baudrate to 115200 A:1 B:1
    delay(100);//wait for baudrate setting finished
    }

void loop() {
    Serial.println("#5 P750 T500");

delay(1000);
    Serial.println("#5 P2200 T500");
    delay(1000);
    }

Przestawiłem A=1 B=1 i Serial