Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux ESL6365RO- zmywarka nie kończy zmywania w trakcie mycia wskazuje pisz

mateuszlegnica 22 Aug 2018 14:25 4035 10
 • #1
  mateuszlegnica
  Level 6  
  Od jakiegoś czasu walczę ze zmywarką. W trakcie zmywania przestawała pracować pikała świeciła, reset wznowienie programu i dokańczała zmywanie. Niestety od pewnego czasu w ogóle nie dało włączyć żadnego programu. W dniu dzisiejszym wyczyściłem czujnik zabrudzenia mętności wody - był cały w szlamie. O dziwo zaczęła zmywarka pracować, jednak w trakcie zmywania znowu zaczęło pikać. Wodę do programu pobrało grzało i jakieś tam mycie robiło jednakże i tak pod koniec programu się wyłączało. Wode wypompowuje. Sprawdziłem zmywanie wstępne i przebiegło bez zastrzeżeń innych programów niestety nie kończy. Nagrałem filmik jak obecnie zmywarka pracuje. Nie wiem jak na tej zmywarce wykonać kalibracji.
  https://www.youtube.com/watch?v=oifimbzssmw
 • #2
  gregor_pn
  Level 16  
  Daj filmik. Piszesz o zmywarce, a od połowy tekstu jakby o pralce. Jeśli czujnik mętności miałeś w szlamie to musiał byś też przejrzeć całość. Reszta czujników też może być w opłakanym stanie. Często warto rozebrać trochę więcej by po tylu latach to pooczyszczać.
  Poprawiłem TONI_2003
 • #3
  peter falk
  Home appliances specialist
  Ta zabawka ma tryb serwisowy. Zobacz jakie błędy wywala. Ile razy piszczy?
 • #4
  mateuszlegnica
  Level 6  
  peter falk wrote:
  Ta zabawka ma tryb serwisowy. Zobacz jakie błędy wywala. Ile razy piszczy?
  Włączyłem teraz program szybki na 30 minut po chwili się wyłączył, 4 sygnały dźwiękowe.
 • #5
  mrice
  Home appliances specialist
  Grupa błędów i40 czyli problemy z sterowaniem poziomami wody.
 • #6
  mateuszlegnica
  Level 6  
  Pisałem do Electroluxa to wskazali, że można zresetować elektronikę sterowania odłączając urządzenie od zasilania na 2 godziny. Dzisiaj zobaczę czy coś to pomoże.
 • #7
  mateuszlegnica
  Level 6  
  Niestety odłączenie od prądu nic nie dało... Ktoś ma inne pomysły?
 • #8
  mrice
  Home appliances specialist
  Cóż miało dać, skoro zmywarka perfidnie zgłasza błąd w trakcie pracy.
  mrice wrote:
  Grupa błędów i40 czyli problemy z sterowaniem poziomami wody.
  Na to resety nie pomogą. Trzeba szukać przyczyny. Do sprawdzenia dopływ / odpływ wody, hydrostat, drożność przewodów hydrostatu.
 • #9
  mateuszlegnica
  Level 6  
  Rozkręciłem dziadostwo położyłem na plecach no i mam.
  Electrolux ESL6365RO- zmywarka nie kończy zmywania w trakcie mycia wskazuje pisz Electrolux ESL6365RO- zmywarka nie kończy zmywania w trakcie mycia wskazuje pisz Electrolux ESL6365RO- zmywarka nie kończy zmywania w trakcie mycia wskazuje pisz Electrolux ESL6365RO- zmywarka nie kończy zmywania w trakcie mycia wskazuje pisz Electrolux ESL6365RO- zmywarka nie kończy zmywania w trakcie mycia wskazuje pisz Electrolux ESL6365RO- zmywarka nie kończy zmywania w trakcie mycia wskazuje pisz Electrolux ESL6365RO- zmywarka nie kończy zmywania w trakcie mycia wskazuje pisz Electrolux ESL6365RO- zmywarka nie kończy zmywania w trakcie mycia wskazuje pisz Electrolux ESL6365RO- zmywarka nie kończy zmywania w trakcie mycia wskazuje pisz Electrolux ESL6365RO- zmywarka nie kończy zmywania w trakcie mycia wskazuje pisz
  Wiem, że mógłbym oddac do naprawy ale zmywarka wiele nie kosztowała ma już swoje lata (całe 4), a nic tak nie powoduje tej iskierki w oczach rodziny jak jak DIY w domu. Rozumiem, że jak pozdejmuje te druciane klamry na mocowaniach rur to najlepiej na metalowe objemy zaciskowe....i w co teraz zajrzeć?
 • #10
  mrice
  Home appliances specialist
  mateuszlegnica wrote:
  Wiem, że mógłbym oddac do naprawy ale zmywarka wiele nie kosztowała ma już swoje lata (całe 4)

  Cztery lata to młode urządzenie, a naprawy nie zawsze są drogie. Ostatnio panuje błedne myślenie, że jak urządzenie do naprawy to na pewno się nie opłaca, błąd.

  mateuszlegnica wrote:
  Rozumiem, że jak pozdejmuje te druciane klamry na mocowaniach rur to najlepiej na metalowe objemy zaciskowe....

  Nie, to sa zwykłe obejmy zaciskowe, nie ma nic lepszego dla zmywarki, po robocie wracają na swoje miejsce.
 • #11
  mateuszlegnica
  Level 6  
  Obejmy już opanowałem... Sprawdziłem przewód dopływu/odpływu wody nie ma tragedii lekki szlam, ale moje pytanie czy coś jest nie tak ze zbiornikiem soli?
  1) Na początku mnie wystraszył ten wymiennik jonowy ;) i ten czarny kolor, ale poczytałem i tak musi być...
  2) Pytanie na rys. pod 2 jest taka żółta substancja obstawiam, że to kamień bo widzę co w domu się dzieje z czajnikiem więc woda jest strasznie twarda (używam pełnej gamy chemii do zmywarki) czy to może być powodem nierównej pracy? Zatem tak generalnie co jeszcze można sprawdzić (najlepiej zaznaczyć na zdjęciu wyżej co trzeba wymontować.
  Electrolux ESL6365RO- zmywarka nie kończy zmywania w trakcie mycia wskazuje pisz