Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie ogniw 18650 prądem 6A

22 Sie 2018 14:58 714 10
 • Poziom 6  
  Posiadam układ ładowania do akumulatorów 18650. Ma on ograniczenie prądowe do 1A, ale wyczytałem na internecie, że można poprzez zmianę rezystora to ograniczenie usunąć.
  Ładowanie ogniw 18650 prądem 6A

  Posiadam też połączone ze sobą równolegle 6 takich akumulatorów. Czy mógłbym więc ładować je prądem 6A? Czy to już raczej niebezpieczne?
 • Poziom 41  
  Myślę, że jak masz 6 ogniw, to 6A prądu ładowania to zupełnie bezpieczna wartość. Niestety, ładowarka którą posiadasz nie jest w stanie ładować prądem większym niż 1A.
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  W treści pisze, że ładować można do 1000mA. Czyli sześć takich ładowarek dla sześciu akumulatorów. Na tej pokazanej płytce ten 1000mA może być max. i nic więcej się nie da zrobić.
 • Poziom 37  
  Ładowarka jest liniowa i ma zabezpieczenie termiczne. Gdyby nie miała - przy prądzie 6 A układ spłonąłby w oka mgnieniu.
  Nawiasem mówiąc, przy dużej różnicy napięć między wejściem a wyjściem, uzyskanie faktycznego prądu ładowania 1 A też jest raczej niemożliwe - układ przechodzi z trybu "constant current" do trybu "constant temperature".
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Jeśli ladowarka ma ograniczenie prądu 1A max, to zwiększenie prądu zamianą rezystora na mniejszy nominał - gwarancja zniszczenia ukladu . Lecz można ładować 6 tego samego typu, w jednakowym technicznym stanie, równolegle zjednoczonych akumulatorów i prądem 1A, tylko czas ich ładowania wezbierze do 6 razy.
 • Poziom 6  
  Więc gdybym chciał ładować te ogniwa szybciej, musiałbym je rozdzielić i każdy akumulator z osobna ładować osobną ładowarką? Czy może mógłbym połączyć takich 6 układów równolegle do akumulatorów i każdy układ dostawałby na wejściu max 1A?
 • Poziom 41  
  Musisz albo rozłączyć, albo zastosowac osobne zasilacze. W kazdym wypadku 1ogniwo - 1 ładowarka
 • Poziom 6  
  Czyli nie mogę zrobić tak, że będę miał 6 układów ładowania, które połączę równolegle do akumulatorów? Każdy układ dostawałby zasilanie osobno.
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Na tym scalaku można kupić u chińczyka moduł na którym 4 sztuki połączone są równolegle.
  Chińczyk deklaruje 3A, więc teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie aby 8 takich ładowarek z postu #1 połączyć równolegle i uzyskać w sumie 6A. Wtedy ładujesz cały pakiet 6 ogniw połączonych równolegle bez ich rozdzielania z jednego źródła zasilania dla wszystkich ładowarek.
 • Poziom 37  
  Wydaje się, że układy faktycznie można łączyć równolegle. Z dokumentacji (dość ubogiej, niestety) wynika, że mają one na wyjściu coś na kształt diody idealnej, dzięki temu są zabezpieczone przed wstecznym prądem i mogą być łączone równolegle.
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Miałem coś takiego, 4 układy połączone równolegle,
  niestety przez nieuwagę podałem 9V i spaliłem...
  Ładowanie ogniw 18650 prądem 6A