Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar CZ 340 - woda pod lodówką

saon 23 Sie 2018 07:55 168 4
  • #1 23 Sie 2018 07:55
    saon
    Poziom 15  

Polar CZ 340 - woda pod lodówką
    Witam.
    Od wczoraj cieknie mi woda spod lodówki. Lodówka chłodzi, zamrażarka mrozi. W środku wody nie mam, więc odpływ nie jest zatkany. Okolice kompresorów suche. Wygląda to tak jakby ciekło bezpośrednio spod. Pomocy bo już nie wiem jak do tego podejść, a rozmrażanie póki co odpada bo zamrażarka pełna...

0 4
  • #2 23 Sie 2018 08:07
    Robo-technical
    Poziom 26  

Jak odpływ ok, w koło kompresora ok, To możesz sprawdzić uszczelki przy drzwiach.
    Pełna zamrażarka jest mało istotną sprawą przy serwisowaniu i przywracaniu sprzętu do pełnej sprawności.
    Sprawdź czy przyczyną wycieku nie jest przyczyna zewnętrzna. Np instalacja hydrauliczna, może coś gdzieś kapie?

0
  • #3 23 Sie 2018 08:25
    jack63
    Poziom 41  

saon napisał:
    W środku wody nie mam więc odpływ nie jest zatkany.

Sprawdziłeś w chłodziarce na samym dole z tyłu?
    Ze zdjęcia wynika, że taca ociekowa jest sucha, a powinno w niej być trochę wody.
    Sprawdź dokładnie odpływ skroplin. Wlej wody do rynienki ociekowej i zobacz czy wypływa z tyłu.
    Może być też dziura w ocieku i woda płynie swoją drogą...

1
  • #4 23 Sie 2018 15:55
    saon
    Poziom 15  

@jack63
    Jeżeli chodzi Ci o tą biała tacę to było tam troszkę wody.
    Dzięki za poradę, zrobię tak tylko jak wrócę do domu.

Dodano po 7 [godziny] 25 [minuty]:

Przepływ jest... Wlalem wodę do rynienki i normalnie pocieklo do tacki... Woda nadal się leje jakby bezpośrednio spod lodówki

0
  • #5 23 Sie 2018 21:57
    jack63
    Poziom 41  

Czy w zamrażarce nie ma za dużo lodu? Sprawdź szczelność odpływu wody z rynienki. Tyle ile wlejesz tyle samo ma się zebrać w tacy na sprężarce. Czasami ludzie przetykają ociek drutami i robią dziurę. Woda wpływa w izolację. Czy nie rosi się mocno rurka ssąca sprężarki?

0